Ropná plošina (2023) (seriál)

Mrzí ma to, ale tento seriál žalostne dopláca na fakt, že nevie vytvoriť napätie a tú správnu tenciu, ktorá by vtiahla diváka do deja a už ho nepustila. Jedna hviezdička za Iaina Glena a Tateho, ktorí sa snažia tento seriál ťahať hore, no nestačí to. Keď uzavriete celý dej na jednom mieste ako napríklad pri seriály #TheHead musíte sa snažiť vytvoriť nejaké puto medzi hlavnými postavami a divákmi, tak aby sme to prežívali s nimi napríklad cez retrospektívne vsuvky z ich života, aby sme vedeli čo majú za sebou, aké mali vzťahy, problémy, niečo čo by tam vytvorilo tú správnu "connection" medzi divákom a postavou, tak aby sme to naozaj cítili pri dramatických scénach. Tu sa to vôbec nedeje a celý seriál je len zlátanina scén, kde aj 6 epizód vám bude pripadať ako celá večnosť. Robiť seriál na uzavretom mieste s pár postavami potrebuje geniálny scenár, hercov a réžiu aby dokázal zaujať a tu sa to vôbec, ale vôbec nestretlo. Dopozerám to len z úcty k Iainovi Glenovi, ktorý je jednoducho výborný a charizmatický herec.

Menu (2022)

Tak tento film je jednoducho pecka! Neskutočne ma ohuril prepracovanosťou, myšlienkou, spracovaním, hereckými výkonmi. Konečne to nebol ten typický happy end, ale záver ktorý zapadal do deja. Bolo to tak bizarné, že človek občas nemohol uveriť, že sa to deje a pri každej druhej scéne otváral ústa a hovoril si: "To vážne?" Tento film jednoducho musíte vidieť a v kine to je ešte o level silnejší zážitok. Takýchto filmov by malo byť viac. Jednoducho skvelá práca!

Na seznamu smrti (2022) (seriál)

Som nadšený. Tento seriál má všetko, čo očakávam od moderného akčného seriálu súčasnosti. Napätie, drámu, dejovú prepracovanosť, výborne herecké obsadenie, zápletku, silné závery epizód a mohol by som pokračovať. Však mňa už baví len samotná titulná skladba. Tento seriál sa Amazon Prime naozaj podaril. Viac takých poprosím. V poslednej dobe si ide Amazon veľký level, Reacher alebo Jack Ryan sú toho dôkazom a tu je ďalšia akčná lahôdka, ktorú môžem len doporučiť.

Rozprostři křídla (2019)

Určite môžme tento film zaradiť medzi jeden z najkrajších filmov so zvieratami za posledné roky. Hodnotu mu pridáva aj samotný fakt, že sa jedná o skutočný príbeh, čo je úplne neuveriteľne. Tak dobre spracované, tak silné a pritom nie americky prvoplánové. Tento film sa oplatí vidieť znova a znova a stále tomu nebudete vedieť uveriť, čo vidíte. Ďakujem za tento film.

A Homecoming for the Holidays (2019) (TV film)

Tento film je ťažká nuda. Keď už sa schyľovalo, že to zachránia nejaké autorské skladby, zaznelo iba pár tónov a koniec. Tento film zúfalo potreboval nakopnúť niečím hudobným, dramatickým alebo aspoň nejakou zápletkou a nie, že sa celý čas budú len spoznávať dvaja hlavný hrdinovia.

Vánoce jsou lék (2017) (TV film)

Neskutočná nuda, ale že neskutočná, kde chýba napätie, zápletka a človek už od začiatku vie ako to celé skončí. Dávam 1 hviezdičku za Patrica Duffyho inak neviem za cievy som dal tie ďalšie lebo je to celé tak prvoplánové, že človek s tým vyslovene len zabije čas.

Miliónový hurikán (2020)

Videl som tento film v TV a musím priznať, že som čakal menej a distal viac. Malo to dej, malo to drámu a napätie a dej bežal na pozadí hurikánu. Myslím, že to bolo slušne spracované a hlavne som sa nenudil, čo vždy očakávam od filmu, že ma niečím zaujme aby som ho dopozeral.

Pan Nepolapitelný (2022)

Veľmi ma bavil tento film. Výborne herecké obsadenie, dobre spracovaný skutočný príbeh, kde síce trochu absentovali emócie a výraznejšie akčné scény, no napriek tomu to malo pomerne svižný dej a bolo na čo sa pozerať. Myslím, že sa to v celku veľmi pekne podarilo a tým, že to bol skutočný príbeh scenáristi si aspoň nemohli príliš u letieť to hollywoodskych absurdít.

Avatar: The Way of Water (2022)

Som unesený. Práve som sa vrátil z kina a tá emócia z celkového zážitku sa ešte neustálila, no celkom nechápem tie výčitky z dejovej plytkosti, ktorá vraj nepriniesla nič iné, len silný vizuálny zážitok na úkor lepšej výstavby príbehu. Za mňa to ako celok pôsobilo neskutočne dobre. Stále sa niečo deje, je tu veľa postáv, veľa emócií, silné vizuálne scény a úžasné zábery pod vodou. To bolo niečo neskutočné. Preto vravím choďte ľudia do kina a užite si to v 3D aj v 4D lebo tento film v kine za to stojí a rozhodne sa nudiť nebudete. Vidno tu skvelo odvedenú prácu, ktorá na plátne kina nadchla a za mňa sa veľmi páčil aj príbeh, hra s emóciami, vykreslenie Avatarov a ich vzťahu k prírode, zvieratám a naopak nadradené, arogantné sklony ľudí, ktorí majú pocit, že môžu ovládať vsetko a všetkých. Veľmi pekne sa to tvorcom darí ukazovať už v druhom filme. Núti to ľudí rozmýšľať, čo robíme zle keď sa to deje aj v reále a pytliačime, vypaľujeme pralesy alebo drancujeme nerastné suroviny na úkor stability v ekosystéme. Nuž jednoducho si to pozrite a urobte si názor. Za mňa je Avatar 2 veľkolepý filmový zážitok, kde sa nudiť nebudete.

Král Tulsy - Go West, Old Man (2022) (epizoda)

Wow, wow, wow presne na takýto seriál som čakal. Fantastický Sylvester Stallone má jednoducho štýl a tento seriál ten správny mafiánsky náboj, kde sa miesi stará elegancia a metódy s moderným svetom. Naviac Sylvester je už pánko v rokoch, no napriek tomu budí rešpekt ako málokto. Teším sa na ďalšie epizódy.