Vzepřít se obrům (2006)

Možno ma tento film nízky rozpočet a neznámych hercov, no tak silné posolstvo, že som mal miestami zimomriavky a nedokázal som sa ubrániť. Tu je dôkaz, že nemusíte mať miliónový rozpočet ak máte silný príbeh a hercov, ktorí ho dokážu preniest na plátno aj keď sú to neznáme tváre. Klobúk dole. Vôbec neľutujem, že som sa rozhodol pre tento film. Mam rad filmy s posolstvom a smerovaním a táto snímka ho rozhodne ma.

Outsider (2020) (seriál)

Definitivne najlepší seriál roka 2020 a jeden z najlepších aké som kedy videl. Úžasná kamera, dejová prepracovanost kedy sa posúvate každou epizódou ďalej a ďalej a pritom stále nemáte tušenie ako to skončí. Charakterova prepracovanost a tie dejové zvraty. Tento seriál vás jednoducho nepusti a budete chcieť vidieť aj niekoľko epizód v rade. Jednoducho toto je level. Absolútne doporučujem. Ak by som mohol dam aj 10 hviezdiciek, že vznikol tak dobrý a kvalitný seriál.

Dopis pro krále (2020) (seriál)

Jedinou nevýhodou tohto seriálu z môjho pohľadu, že sa dočkal len šiestich epizód a pravdepodobne žiadneho pokračovania. No úžasné exteriéry z Nového Zélandu, ČR a ďalších miest, kde sa natáčal a ktorými je popretkávany celý dej, má úplne dostali. Bojové scény sú na slabšej úrovni a trochu pokrivkáva dramatický náboj seriálu plný zvratov, ktorý má človek rad. Tu je to skôr priamočiara dejová línia s trochu prekvapivým vyústením, no v tomto období keď sme zatvorený doma je to skvelé odreagovanie a v podstate som dostal, čo som očakával. Nič ma negatívne neprekvapilo, ale ani pozitívne nesokovalo. Určite, ale doporučujem pozrieť. Príjemný relax a oddych ak máte radi dobrodružno - fantasy seriály.

Zaklínač (2019) (seriál)

Nuž, kde začať. Som fanúšik fantasy žánru avšak mam rad, keď ma vždy niečo prekvapí, šokuje, očarí, čo ma núti o seriály premýšľať o vývoji deja, jednotlivých postáv... Tu to neprišlo. Príde mi to tak zvláštne pozliepane. Postava Zaklinaca je skvelá, herecké stvárnenie, jeho charakter, príbeh to je za jedna. Avšak dej a spracovanie, čo sa deje okolo neho mi tam nezapadá. Všetko ostatné mi prišlo také jednoduché akoby som stále čakal viac a viac a dostával menej a menej. Aj jednotlivé epizódy sú robene skôr na rozpovedanie príbehu do ktorého som sa ani po celom zhliadnutí nedostal. Nemôžem to porovnávať samozrejme s GoT, no ak by tam hral zaklínač oveľa viac by vynikol ako vo svojom vlastnom seriály. Prvá epizóda bola okuzlujuca potom ten efekt upadal na úkor vypovedania príbehu. Akoby som zo všetkého dostal niečo, ale nie tak aby som bol spokojný a mohol si povedať wow. Inak sa na seriál dá dívať a divák si v pohode pozrie celu sériu až do konca bez toho aby sa musel premahat. Určite zhliadnem aj druhú sériu, tak uvidíme ci tvorcovia zdvihnú latku vyššie.

Černobyl (2019) (seriál)

Jeden z najlepších seriálov aké som kedy videl. Je to skutočné, tak uveriteľné, že ani na chvíľu nemáte pocit odbehnúť alebo robiť niečo iné. Od prvej až po poslednú epizódu Vás tento seriál úplne vtiahne do deja a na konci ho chcete vidieť znovu lebo rozmýšľate o tom, čo ste práve videli, čo sa stalo, rozmýšľate ako sa mohlo niečo také stať tak blízko Slovenska ako nás to mohlo zasiahnuť, ľudí tu, deti, ktoré sa rodili v tom období ako to zasiahlo samotných ľudí na Ukrajine. Herecké víkony a dialógy sú tak skvelé, že už teraz sú kultové a naviac český dabing je excelentný, takže neoľutujete ak zvolíte aj pohodlne dabing. Tomuto seriálu nie je čo vytknúť. Najäčšia škoda, že sme sa dočkali len 5 epizód takže si ho treba pozrieť znova, znova a potom opäť, lebo nebudete mať dosť. Tlieskam!

Nejsilnější hlas (2019) (seriál)

Wow, wow, wow. Jeden z najlepších seriálov aké som videl za posledné roky. Vlastne najlepší od čias seriálu The Boss, ktorý robila HBO s Kelsey Grammerom v hlavnej úlohe. Russel Crow to tak bravúrne zahral, že si zaslúži všetky seriálové ceny aké môže. Uplne som zabudol na to, že to je len hrane a vtiahlo ma to do deja akoby som sledoval ten príbeh len nejakou skrytou kamerou a bolo skutočne. Výborný seriál od prvej do poslednej epizódy. Zniesol by som aj ďalšie série, avšak príbeh mal svoje limity a tak sa človek musel nabažiť len zo 7 epizód. Dal by som aj 10* keby bolo možné. Veľká spokojnosť!

Irčan (2019)

Skvele herecké výkony. Rober de Niro, Al Pacino, Joe Pesci. Tak neskutočne charizmaticki herci, že na nich by sa človek vydržal pozerať aj 4 hodiny. Netflix naozaj veľmi pozitívne prekvapil. Toto je ich najväčšie eso v rukáve a tých 145 USD ci koľko do toho investovali sa vyplatilo. Hlavne ten politicko - mafiánsky námet to je nevycerpatelna téma a s týmito hercami top level. Ďakujem.

Mia a bílý lev (2018)

Akékoľvek hodnotenie okrem plného počtu hviezd je pre tento film neprípustné. Práve som sa vrátil z kina a tie pocity sa ešte rozliehaju, zimomriavky, emócie a uvedomenie si, že v dnešnej dobe môže byť stále legálne niečo tak odporne ako odstrel farmársky chovaných levov len na trofej. Farmári vychovaju leví a predaju ich aby mali oni, ich rodiny z čoho žiť a neskôr sú kupcami sprostredkovani na "legálni" lov na trofej. Je to smutné o to viac ľudí by malo tento film vidieť aby sa nad tým zamysleli. Od začiatku po koniec bolo sa na čo pozerať. Nádherná príroda, majestátne zvieratá. Myslím, že tomuto filmu aj prilospeli neopozerani herci. Rozhodne odporúčam pre celú rodinu od najmenších po najstarších divákov.

Řád (2019) (seriál)

Úprimne pozeral som to ako oddychovku a to som aj dostal. Seriál pôsobil veľmi lacno, low budgetovo na čo nie som od Netflix zvyknutý, no napriek tomu nenudil avšak chýbalo mu napätie. Vďaka tým menším a väčším detailom tento seriál upadol do priemeru, no bola to taká pohodovka s neopozeranymi hercami. Zakončil by som to v štýle neublíži, neurazí, ale ani neohuri. Budete mať pocit, že ste v tomto žánri videli už lepší seriál.

Gotti (2018)

Dávam 1 hviezdičku za Johna Travoltu. Inak tomu filmu chýbalo všetko os emócií, napätia, gradacie deja, hereckého obsadenia. Akoby si tvorcovia zobrali skvelý námet a nevedeli ako ho ponat tak začali chaoticky a skončili bez akéhokoľvek pocitu. Jednoducho bol koniec filmu, ktorý vo mne nič nezanechal. Už chápem tie nominácie na Zlaté maliny. Škoda, lebo s lepším poňatim mohol byť ten film veľkolepy.