Aquaman (2018)

Výborný film, ktorý som si vychutnal od začiatku do konca. Skvelé herecké obsadenie až na Williama Defoa príde mi, že po Spidermanovi, kde ho mam zafixovaneho už nemal ísť do ďalšieho komínu. Nehodil sa mi do tej úlohy. Ďalšia vec ktorú by som vytkol je príliš skromne zobrazenie detstva Aquamana, pričom tá scéna v Aqualande, kde objavil svoje schopnosti je skvelá. Trochu viac mohli rozvit to detstvo a tiež tvorcovia trochu šetrili s humorom. Uvítal by som viac vtipu a humoru. Inak výborne spracovanie, efekty, bojové scény a výborne vystavany príbeh.

MOST! (2019) (seriál)

Tak takýto seriál som ešte nevidel. Čo ma ešte viac (ale pozitívne) šokuje, že je z dielne českej verejnoprávnej televízie. Tento seriál si rozhodne servítku pred ústa nedáva a témy ako diskriminácia, problémy s dospievanim, rodinné problémy alebo xenofóbia sú tu na pretrase v každej epizóde. Ide ale o to poňatie. Formou akou tvorcovia riešia jednotlivé témy neuraza aj keď sa to môže javiť a humor je tak naturalny, že je všetko uveritelne a nie trápne. Jednotlivé postavy sú tak charakterovo výrazne, že si ich divák rýchlo obľubi a chce ich vidieť znovu a znovu. Najväčším mínusom seriálu je že sa dočkal v prvej sezóne len 8. epizód, preto verím, že k nám tvorcovia budú v druhej sérii štedrejsi.

Nenasytná (2018) (seriál)

Občas som nevedel či mám tento seriál brat ako komediálny sitcom alebo rodinný seriál. Je to taký mix všetkého, avšak tvorcom sa podarilo zakončiť každú epizódu tak aby som mal chuť si pozrieť ďalšiu. Naviac celú sériu postavili na sympatickej herecké a nropozerabych hercoch, ktorých postavy sa vyvíjali a vždy boli nejako prepojené s hlavnou hrdinkou. Čakal som, že to bude viac o pomste a spriadani intríg, no možno vďaka tomu, že dej bol postavený na viacerých postavách a riešil témy ako šikana na škole, homosexualitu, diskrimináciu, predsudky, povrchnost súťaží krásy to do seba zapadalo.

Creed II (2018)

Skvelo vykladany príbeh. Ani na chvíľu som sa nenudil. Oceňujem, že to nebolo len o súbojoch a príprave na boj, ale malo to svoj príbeh. Mohli sme nazrieť do súkromia oboch rivalov a lepšie pochopiť ich pohnútky v ringu. Samozrejme bez klasikov ako Stallone a Lundgren by to nebolo ono, avšak bol čas predať žezlo novej generácii. Určite si tento film ešte v budúcnosti pozriem znova.

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Pokračovanie Labyrintu na ktoré som sa po prvej zhliadnutej časti celkom tešil prinieslo lepšie aj slabšie miesta. Trochu mi vadili hororové prvky zmutovanych ľudí a dejová predvidatelnost, čo je opakom prvej časti, ktorá má toľko tajomna. Tu už človek zhruba tuší, že deti len tak neuniknu mocnej a silnej organizácií, ktorá chce všetko kontrolovať a testovať imunne deti v prospech lieku pre ľudstvo. No prišlo mi to vyslovene ako medzi časť, ktorá je niekde uprostred. Napriek tomu som to dopozeral do konca a celkom som si zvykol na herecké obsadenie a nechal sa vtiahnuť do deja, takže dám šancu aj ďalšej časti. Trochu mi chýba hudobný doprovod, ktorý by zvýraznil ešte napínavé scény.

Labyrint: Útěk (2014)

Napriek tomu, že sci-fi žáner veľmi nevyhladavam v tomto prípade som dal vďaka upútavkam snímke šancu a zaujalo ma to nielen vďaka dobre vyskladanemu hereckému obsadeniu, ale aj tajomnú, čo bude za labyrintom. Ako sa tam všetci dostali? Prečo? Kto je za tým? Aj vďaka tomu, že má príbeh rýchly spád som sa nenudil ani na chvíľku a na konci som chcel ešte prídavok. Príjemná oddychovka, ktorej dám zrejme ešte šancu aj do budúcna.

Extrémní rychlost (2017)

Skvelá zábava a oddych pre nadšencov akčných filmov s automobilovou tematikou. Skvelé scény pri ktorých skriňami brzdy, dymili mneumatiky a lietali úlomky z áut. Zvuk v kine bol naozaj výborný a o to viac som si mohol túto divokú jazdu vychutnať. Čo ma trochu zmietlo bola zápletka filmu, kedy som sa strácal, kto je s kým a prečo a nepochopil som to cele ani po záverečných titulkoch. Pointa, že, najchytrejsi vyhráva však bola zachovaná a dala tejto snímke skvelý náboj, keďže divák mohol len ťažko predpovedať čo sa stane. Na konci by som však lepšie objasnil kto bol s kým a prečo. Inak ma tato snímka bavila a som rád, že sa chytili tej prvotnej tematiky, ktorá ľudí baví a to sú naháňačky na autách a nemiesali do toho kyber teroristov a záchranu sveta. Dúfam, že sa dočkáme aj pokračovania...

Králové hor (2015)

Pre mňa európsky Unikát! Už predtým som videl snímky postavené na vzťahu zviera - človek, no vždy to bola mimo európska produkcia, ale v tomto prípade tak pekne a prepracovane spracovať tému človek - dravec, to klobúk dole. Tým, že sa vo filme objavujú len 3 herecké postavy bolo podstatne vybrať charizmatických hercov. Vďaka preto za Tobiasa Morettiho a Jeana Rena. Aj samotné obsadenie chlapca padlo na úrodnú pôdu. Snímka, ktorá sa oplatí vidieť a nielen raz!

Nejvyšší nabídka (2013)

Absolútne skvelé filmové dielo. Vôbec to nie je právoplanove a prišlo mi to tak pútavé, premyslene spracované, že som ocenil aj to, čo mi občas príde nudné, keď je film postavený len na pár hlavných postavách. V tomto prípade dať do hlavnej úlohy Geoffrey Rusha, ktorý je práve tá stará garda má ktorú sa vydržíte dívať celý film a v každej strane bude zaujímavejší ako v predchádzajúcej. Určite si tento film pozriem do budúcna znova, lebo ten zaver ma tak šokoval až som si uvedomil, že práve vďaka záveru dávam plný počet hviezd. Vôbec som to nečakal a plne ma to šokovalo. Maximálna spokojnosť! Určite si tento film pozrite a neoľutujete. Patrí k tomu originalnejsirmu, čo som doteraz videl.

Doupě (2014)

Kombinácia Paul Walker a David Belle. To musím dať plný počet aj keby som nechcel. Naviac sa jedná akoby o americkú verziu môjho obľúbeného filmu Okrsok 13. Skvelá akcia, herecké obsadenie, dejovo sa mohli trochu viac odpútať od originálu, ale nenudil som sa ani na chvíľu a napriek tomu, že Okrsok 2 bol pestrejší, tu sa jednalo skôr o mix oboch filmov, tak jednotky ako dvojhy a lepšie herecké osadenstvo si vybrať ani nemohli, takže som sa bavil a užíval si to