Nahlas a naplno (2012)

Maximálna spokojnosť. Dostal som dokonca viac čo som čakal od takéhoto muzikálu. Skvelé choreografie, piesne, dobre herecké obsadenie a čo najviac oceňujem, je to film ktorý môžem vidieť znovu a znovu a vždy to bude pre mňa pohoda. Dokonca som ani netušil, ze Queen Latifah vie spievať. ;-) Dobrá práca!

Avengers (2012) odpad!

Úprimne, vôbec vôbec ma to nechytilo. Prišlo mi to ako zlátanina všetkých komixových filmov, ktoré mám síce poväčšine rád, no v tejto forme mi to prišlo ako nezmysel za účelom zarobiť peniaze, ako nejaké funfiction, ktoré ma nudilo a vôbec som mu nepochopil. Prakticky nič ma tam nezaujalo, i keď osobitne mám rád film Thor, alebo napríklad Hulk ale takto to pomixovať dokopy, to nie je môj šálok kávy. Dokonca som to nezvládol dopozerať ani dokonca, lebo mi bolo doslova z toho zle! Nuž, ale viem si predstaviť ako veľa fanúšikov tento film musí mať keď sa spoja všetci superhrdinovia do jedného filmu.

Red 2 (2013)

Dostal som to čo som chcel, čo som očakával, no pochopiteľne to už nebolo tak prekvapivé ako prvýkrát. Milujem kombináciu sexy Helen Mirren, Bruce Willis, John Malkovic a v tomto prípade tam skvelo zapadol aj ázijský štýl v podaní Byeong-heon Lee, ale naopak mi tam vadil Catherine Zeta-Jones a Anthony Hopkins. Nuč, nedá sa to napacovať tak aby bol každý spokojný. Prišlo mi, že v tejto snímke bolo príliš málo tzv. legendárnych scén, ktoré by človeku utkveli v pamäti ako keď Mirren a Lee idú spolu na športovom aute, ktoré šmykuje a Helen pritom kosí nepriateľov hlava nehlava. Taktiež som postrádal viac sexepílu, niečoho vzrušujúcejšieho, humor ak tam vôbec nejaký bol, bol dosť suchý, chcelo by to niečím zvýrazniť a pozdvihnúť napríklad viac vyzdvihnúť Malkovica, urobiť z neho väčšiu legendu, dať mu väčší priestor pre jeho humor. Úprimne milujem Red, ale v tomto prípade to bol odvar čísla jeden, no napriek tomu by som sa opäť tešil na ďalšie pokračovanie, pretože takto namiešaný herci pokope sa len tak ľahko nevidia.

Práskač (2013)

Veľmi má mrzí, ze musím dať len jednu hviezdičky napriek kombinácii TheRock a Susan Sarandon. Ďalšia vec kvôli ktorej má to mrzí je inšpirácia skutočnou udalostou. Takéto filmu mám poväčšine veľmi rád. V tomto pripade to nol ale výstrel nimi. Nuda od začiatku do konca. Vôbec som sa nedokázal dostať a vcítiť do príbehu. Prišli mi to ako jednoduchá udalosť natiahnuta do celého filmu. Veľmi má to nudilo. Nedá sa tí vopred predpokladať podľa pisterov, no bohužiaľ je to tak. Všetko som už videl lepšie a efektnejsie. Toto bola len strata času. Doslova zabitý čas zabitou snímkou, ktora sice mala zmysel ale absolútne nič ka tam nezaujalo. Pre mňa NUDA!!!

Kódované vysílání (2013)

Nuda, nuda, ponorkova nuda. Neznášam filmy, ktoré sa odohrávajú v uzavretých interieroch a su založené na pár hercoch. Chabé dialógy, chabé herecké obsadenie, možno dobrý námet ale doslova mizerné spracované. Bieda. Veľké sklamanie. Plagatiky na túto snímku vyzerali lepšie, ale bohužiaľ sa im vôbec nepodarilo zrealizovať a zvizualizocat tento nápad. Takže mozu byť spokojný aj za jednu hviezdy odo mňa, za tu biedu. Nudil som sa. Je to strata času!

Hunger Games (2012)

Bohužiaľ napriek skvelým recenziam, ohlasom od kamarátov a veľmi sympatickej Jennifer Lawrance má táto snímka vôbec neoslovila. Na môj vkus to bolo až príliš sci-fi až príliš pre-umelkovane akoby sa s tým hral Tím Burton (ktorého štýl nemusím) alebo niečo podobne. Nuž, tvorcovia aj človek, čo to napísal sa istotne snažili, no mňa tu okrem hlavnej herečky nezaujali vôbec nič. Nezaujímavé herecké obsadenie, prakticky nulová hudba, atmosféra filmu úplne umelá. Nuž, mám pocit ze toti je typ filmu, ktorý buď milujere alebo úplne zatratite a ja som ten druhy prípad.

Red (2010)

Jedna z najlepších komédii aké som kedy videl. Milujem Helen Mirren. V kombinácii Willis, Malkovic a ostatní tvorili vynikajúci cast. Vynikajúci nápad, výborne spracovanie, humor, štýl. Tento film má uroven, no vo je najlepšie dá sa naň pozerať znovu a znovu a to maximálne oceňujem. Nie je nič čo by som vytkol. Dostal som viac ako som čakal a to je u mňa za plný pocet. Už sa neviem dočkať kedy si pozriem druhé pokračovanie. Vrelo doporučujem všetkým vekovým kategóriam!

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Vazne? Veľká slabota. Film sa tvári ako obrovský hollywoodsky megahit no pritom je úplne prázdny a bezduchy. Nepochybujem ze si nájde svojich pár prazdnicov, no mne to prišlo a vyhodené peniaze. Bavil má tam len Jeff Bridges ktorý baví skoro stale a všade. Dobrý herec len by nemusel brať kazdy film, ktorý mu príde pod ruku, no ale peniaze takže chápem. Celkovo nápad o ničom, hudba prakticky žiadne, herecké obsadenie veľká slabota. Celkovu veľká bieda. Nič čo by má zaujali. Dosť som sa budík i ked sa tvorcovia snažili zaujať efektami. Dúfam, ze tí už viackrát nebudem musieť pozerať, lebo by to bolo týranie.

Thor: Temný svět (2013)

Veľká šou, vo veľkom štýle, na veľkom plátne a ešte k tomu 4D. Je to neskutočné prepracovaný film plný akcie, skvelých efektov a vkusného prepojenia niečo nadpozemského s niečím úplne reálnym a skutočným. Človek na moment uverí, že je naozaj možné aby sa niečo také stalo i keď je blud. Mal som možnosť si to vychutnať v plnej paráde v pohodlnom kine v 3D/4D a na tento zážitok určite nikdy nezabudnem, keďže to bolo moje 4D vkľude to môžem označiť za najväčší a najlepší filmový zážitok môjho života. Na krútiacom, vybrujúcom kresle a k tomu v 3D človek prežíva všetko intenzívnejšie a aj ten najmenší záchvev mu príde tak precítene skutočný. Ozaj, že týmto moderným kinám už chýba iba niečo na prenos autentických vôní a budem si pripadať ako v sci-fi i keď som čítal, že takéto moderné kína už testujú v Japonsku a možno čoskoro už ani autentická vôňa nebude problém. Veľmi oceňujem Kat Dennings a jej vtipné momenty, taktiež Stellana Skarsgarda z ktorého som unesený v každom filme, ktorý vidím, ak majú vo Švedsku viac takýchto skvostov, prosím sem s nimi! Určite doporučujem vidieť či už v kine alebo doma. Ale ak môžem poradiť tých 13 eur za lístok na 4D rozhodne stojí za to. Je to zážitok na ktorý tak skoro nezabudnete a ešte dlho po filme budete pekne vyklepaný z toho čo ste zažili. Otvorené ústa a nemý úžas.

Laskavý dotek (2010) (TV film)

Zaujímavá snímka so zaujímavou dejovou líniou. Veľmi sa mi páči inšpiráciou skutočnou udalostou. Veľmi spontánna a úprimná výpovedná hodnota. Trochu sa mi do hlavnej role nechodila Jennifer Love Hewet ale, to je subjektívne. Jen je dobrá herečka, len mne sa zprotivila zo seriálu o fusiach a ducharstve. Celý film mi prišiel veľmi prirodzený. Nehrá sa to na.žiadny hollywoodsky trhák, no má to svoj príbeh a uverirelnu atmosféru a to sa mi páči.