Jonesovi (2009)

Originálny nápad, zaujímavá myšlienka, no katastrofálne nudné prevedenie. Nudil som sa 3ú4 filmu a nič ma z tejto letargie nedokázalo vytrhnúť. Čo si tvorcovia mysleli, že vytvoria nejakú sci-fi komediálnu - drámu, ktorá vôbec nie je vtipná ani dramatická, no možno akurát tak sci-fi s reálnym podkladom? Herecké obsadenie možno obstojné, ale totálne umelé, neprirodzené, nič to vo mne nezanechalo, Demi Moore mi prišla afektovaná. Bolo to tak nemastne neslané, že z toho mám vlažné dojmy. Určite by sa nič nestalo, keby som tento film nevidel, lebo mám z toho dojem akurát, že to tvorcovia spackali a z dobrej myšlienky nič nevyťažili. Umelá rodinka, kde postupne každý začne prejavovať svoju jedinečnosť a celé sa to vymkne spod kontroly, keď sa akože otecko zamiluje do akože maminky a tým sa celá hra rozpadne. Nakoniec sa aj tak dajú dokopy a je koniec úbohému filmu. Prázdnota, dokonca som mal pocit že to bola len originálne zaobalená love story z ktorej mi môže byť akurát zle. Neznášam keď sa pri filme nudím a tu som sa nudil maximálne, naviac žiadna dobrá hudba, absolútne žiadny humor. 2 hviezdičky sú pre tento nepodarok maximálnym komplimentom i keď si ich ani vo svojej podstate nezaslúži, no myšlienka dobrá.

Konečná (2013)

Arnold Schwarzenegger je späť naozaj vo veľkom štýle, dokonca v lepšom šate ako v minulosti. Jeho vek má niečo do seba a treba pôsobí oveľa štýlovejšie a vierohodnejšie ako v minulosti, aspoň v tejto snímke tomu tak bolo. Sála z neho taká istota, možno až prehnaná guráž s tým rozdielom, že pred pár rokmi to pôsobilo ako naučené a umelé frázy bez zažitých skúseností. Snáď sa jeho come back rozbehne dobre a natočí ešte aspoň zopár takých filmov ako práve "LastStand, kde nechýbala skvelá akcia, rýchle autá, dramatická zápletka, dobré herecké obsadenie a skvelý Johny Knoxville, ktorý tomu celému dodal patričný humor. Je v podstate jedno o aký žáner sa jedna, ak film nie je dobre vyvážený, nestojí za nič. V každom filme musí byť aspoň kúsok humoru aby sa divák nenudil, trochu ho to pozdvihlo a opäť vtiahlo do deja. Tento film mal všetko, čo od dobrého akčného filmu očakávam a i keď som sa mu dlho bránil, pretože typické akčné filmy mi prídu všetky o tom istom, nakoniec som rád, že som si našiel čas ho zhliadnuť. Posledná bojová scéna Arnolda Schwarzeneggra rozhodne stála za to a dala rozpamätať divákom na notrasiteľnosť týchto oldschool hrdinov, ktorý zo všetkého vyviaznu ako víťazi, avšak ostatné scény pôsobili veľmi moderne a štýlovo a preto som sa naozaj nenudil. Môžem len doporučiť. Arnold naplnil všetky očakávania a ukázal, že začína nová etapa jeho hereckej kariéry s novým štýlom a v novom šate...a dúfam že nezostane len pri akčných filmoch, ale skúsi opäť aj nejakú komédiu či drámu alebo thriller. Dobrá práca!

Stážisti (2013)

Vydarená a vtipná komédia, dokonca originálna, čo veľmi oceňujem, nebolo tam nič take, čo by mi na.dlhší čas utkvelo v pamäti a povedal by som si,.ze.to.chcem vidieť znova. Hudba skvelá, dobre namiesane skladby, ktoré vhodné doplnovali dej, obsadenie veľmi priemerne a dej originálny. Stazo at v google, to je asi sen kazdeho kto ma nejakr ambicir, mo Len malolomu sa to podari. O to tazsie ak clo el Mena IT talent. O to zaujimavejsoe bolo busier ski cely ten prices naberania stazistov a novych clenov preboeha. Podla Togo co cork, tak rozhodne neboli tvorcovia daleko of pravdy. Kombunacia Owen Wilson a Vince Vaughn mi is pride uptimbr osuchana. Nevuem preco och Dali.znovu dokopy, strike to nola Len stávka na istotu. Takže záver? Pobaví, možno prekvapí, ale rychlo má ňu zabudnete....taká ke komédia Stazisti.

Šéf (2011) (seriál)

Definitivne jeden z najlepších seriálov aké som kedy videl. Je to tip projektu, ktorý váš buď úplne pohltí a tak vtiqhje, ze nebudete vedieť prestatvapebo yobzabalite po prvej epizode ako Američania a poviete si, ze je to nuda. Mňa to dostávalo postupne, no už po prvej časti má úplne dostal Kelsey Grammer. Nechápem kde tŕň človek bol po dokončení Frasiera. Je to jeden z najchatizmatickejsich hercov vôbec abrejto úlohy sa zmocnil majstrovky. Možno si ho väčšina zaskatulkovala ako komedialneho herca, no ukázal ze v dramatickom seriály sa cíti ako dola. Cena Emmy je určite v spravnych rukách. Taktiež má úplne dostali herecké obsadenie. Úprimne nemá som na seriály dosť náročný, pretože mi nestačí len skvelý dej ale potrpim si aj na hudbe, hercoch, ich vierohodnosti, gradacii deja. V tomto pripade sš to všetko nejak zišli spolu a bolo cítiť, ze intrigy a politické machinácie, celkove zápletky seriálu sa čoraz viac vyostruju. Najväčším mínusom je určite, ze produkcia zabalila tento projekt už pi dvoch seriach kvôli sledovanosti. SOS. Fakt som unesený a i ked posledná časť skončila otvorené, nebol to ani zlý koniec no ani happy end. Možno som trochu dúfal, ze scenáristi uzdravia starostu nadobro a nechajú fanúšikov v pokoji, ze ich hrdina je na tom dobre, no ale koniec ukázal zr jeho sila, moc a predvídavosť ani zďaleka nie su ukončené a nikomu sa ho nepodarilo dostať nakolena. Mocný Thomas Kane. Jeho postava bola tak majestatja ze ju musí človek peň obdivovat. Vždy rozmýšľal o pár krokov dopredu a vždy sa snažil zachovať si svoju tvár i ked v politike je to ťažké. I ked robil radikálne rozhodnutia vždy si ich vedel zdôvodniť a nakotivovat ľudí naokolo správnym spisobom. Oceňujem aj reálnosť tohto seriálu lebo všetko tam bolo tak americky uveritelne, ze divák mal pocit akoby sa to všetko dialo v reálnom čase za jeho oknom. Prakticky nemám žiadne výhrady. Veľa toho zostali nevypovedane, no i napriek tomu to bol dobrý koniec. Opäť Kurty späť v hre, stabilita mesta na dosah, no vracajuca sa choroba. Klobúk dole pred všetkými, ktorí sa podieľali na tomto projekte.

Bláznivé dědictví (1993)

Tento film si pamätám este zo svojho deravá, kedy na mňa veľmi zapôsobil lebo na tu dobu pôsobil veľmi efektne, vtipne, prepracovanie. Dobre herecke obsadenie, dinamika deja. S hudbou išli dosť mimo prúdu a niekedya až striaslo, no inak veľká spokojnosť. Taktiež by som mohol vyčítať Leslie Nelsona v hlavnej negatívnej úlohe. To mi prišlo tiež ako výstrel mimo. Inak je to druh filmu na ktorý sa dá pozrieť zas a znovu po istom čase takže veľká spokojnosť a poteší opäť si ho pozrieť aj dnes.

Pařba na třetí (2013)

Nuž ak mám byť úprimný tak toť bol doslova čajovú odvar z oboch predchádzajúcich časti. Ako ked zoberiete čajovú dávok a zalejete ho vriacou vodou. Je dobry pretoze chut je intenzivna a cerstva. Ked Jo zalejete ale opatovne, necitite to co chcete. Je to slabsie a mate pocit skint ste pili falzifikat. Al ho ptedsa Len zalejete ah pi trrtikrat zistite, ze je to ako tepla voda s príchuťou čaju. A je to doslova nepríjemné vypiť ho. No a presne taká je aj séria filmov "Hangover". Čím viac časti tvorcovia vyprodukuju tým to bude slabšie, fadnejsie až si divák u esomi, ze ten film nemá žiadnu chuť, žiadne čaro a dopozera to len zo zvedavosti. Pevne verím, ze sa už nedockame.štvorky, lebo už aj posledná časť pôsobila vysmykane, fádne, nudne a rozblacne. Ničím má to neprekvapilo a vôbec som sa nesmial, čo je pro komédii veľmi smutné.

Útok na Bílý dům (2013)

Veľmi dobrý akčný silm. Až som bol príjemné prekvapený. Podľa názvu a fotiek som očakával katastrofický film s nádychom sci-fi, avšak toto bolo niečo realisticky napínavé obtocene okolo skvelého hlavného hrdinu. Celkovo Butler hráva len v dobrých akcnych filmoch ako som ai všimol. Celkovo mal dej spad, gradaciu, skvelé efekty a triky. Dobre herecké obsadenie. Oceňujem, ze človek mal možnosť nahladnut akoby do Bieleho domu a predstaviť si aké by to asi bolo ak by sa niečo take stalo.v reale. Mňa to pohltilo úplne, lebo to bolo tal dobre a.vierohodne spracované, ze som chcel viac a viac. Môžem len doporucit. Spravia si dobre jedlo, pitie a sadnúť s ku kvalitnej televízii s dobrým zvukom. Pripravte sa na veľkú parádu. Vytknúť môžem opäť len hudbu a chcelo by to nejakú charizmatický ženskú postavu.

Našrot (2013)

Asi som už trochu vyrástol z tychto tinedzerskych filmov, no toto mi prišlo tak šialene uletene ze sa tomu vyrovná snáď len Hangover i ked to je trochu z iného súdka. Bolo to tak šialene, nuž príliš na môj vkus. Ocenil by som viac sexy herečky aj v staršom veku. Niečo na.štýl Stiflerovej mamy. Taktiež zvýrazniť tu os s profesorom Indianom. Trochu ho viac vsadiť do deja. Zasmial som sa ale možno v troch scénach, takže mi to prišli skôr bozarne - priemerne - trápne ako vtipne, ale budiz ako oddychovka sa to dalo i ked do budúcna sa slor tomu vyhnem, lebo má to ničím nezaujalo.

Pravidla mlčení (2012)

Na môj vkus pomerne veľká nuda pi všetkých strankach. Mená ako Redford, Sarandon, LeBoef hovoria o skvelom hereckom obsadení, akurát ze sa nestretli v správnom filme. Moja obľúbená Sarandon bola prakticky nevidelna a celé sa to točili okolo spolku demonštrantov, ktorí protestovali proti vojne vo Vietname a vylupili nejakú banku s tragick koncom. Nuž, úplne retro. Celý dej bol tak tozvlacny a vôbec nie napínavý. Vlastne nuda od začiatku až do konca po všetkých strankach. Ani neviem čo ny som k tomu viac napísal. Bol som rád ze je už koniec a o pár dni si už nebudem ani pamätať názov tejto snímky.

Podfukáři (2013)

Skvelé, originálne, jedinečné. Príde mi to ako filmové spracovanie reality show o odhaľovaní podfukov, ktoré som už videl na mnohých kanaloch. Veľmi sa mi páčilo spracovanie a to napätie v ktorom držali diváka od začiatku až po samotné prekvapujúce odhalenie. V čom ale spočívala skutočná iskra tohto filmu bola tá prirodzenosť a reálnosť. Nebol to totiž sci-fi thriller ani mystery thriller ale jednoducho nápaditá a napinava snímka s grikmi ako od toho najllepsieho iluzionistu. Dúfam že sa dočkáme pokračovania, lebo sa mi tu páčilo takmer všetko až na hudbu, väčšiu dramatickost a herecké obsadenie. No inak vysoká spokojnosť! Doporučujem.