Jako za starejch časů (2012)

Seriously! Dať do kopy Al Pacina, Christophera Walkena a Alana Arkina sa môže na prvý pohľad javiť ako dobrá kombinácia hereckých legiend, no v konečnom dôsledku to vypáli ako ťažká nuda, veľká rozvláčnosť a film prakticky bez nápadu, bez iskry, bez vtipu a bez záujmu z mojej strany. Mám veľkú úctu k hereckým legendám, no treba ich vedieť nakombinovať aj s mladšou generáciou, pridať tam šarm, iskru, humor a sexepíl ako napríklad pri filme Red. Viem, že sa to nedá porovnávať, no toto mi prišlo ako filmy pre amerických pamätníkov, nech sa nikto neurazí. Ako jeden dôchodca chce zabiť toho druhého, lebo mu to prikázal ďalší dôchodca a medzitým zomrie tretí dôchodca, ktorý vie obstojne jazdiť a na konci sa dvaja dôchodcovia pustia do ďalšieho dôchodcu a je z toho stráááááášna nuda! Chýbala tomu iskra, boli tam síce svetlé momenty keď Al a Chris prepadli mafiánov, alebo keď Alan riadil zbesilo auto, no chýbal tomu humor, sexy herečky, zaujímavejšie exteriéry, napätie a výraznejšie zobrazená pointa, cieľ filmu. Bol som nespokojný a nudil som sa, lebo ten film upadol do ťažkého priemeru a čakal som už len na jeho koniec. Pozitívne však hodnotím hudbu na ktorej mi pri každom filme veľmi záleží a tiež, že produkcia mala aspoň snahu natočiť niečo old school v novom šate i keď sa to nevydarilo.

Jsem číslo čtyři (2011)

Som až prekvapený ako sa tvorcom podarilo hlavičky mi. Herecké obsadenie, efekty, gradacia deja, prostredie americkeho zapadakova a tak trochu neoby,anny tinedzer na okraji spolocnosti. Nuž, bol som veľmi spokojný. Chcelo by to trochu vyladiť hudbu, no efekty rozhodne stali za to. Nemem rád klasické sci-fi filmy. Nie je to môj šálok kávy, no toto bolo veľmi príjemné. Veľmi má potešila hlavná ženská postava, ktora má rozhodne čo do seba a patrí jej budúcnosť.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Jeden z najlepších filmov tohto roku, jednoznačne. Dlhoocakavana akcia je späť a v plnom prúde. Skvelé napätie, skvelé akčné scény, plynulosť deja. Opäť niečo nové, čo ovplyvní súčasnú generáciu. Je skvelé vidieť už skratke pokračovanie tejto "zbesilej" sagy a už teraz sa teším aké to bude v sedmicke s novým zaporakom a dúfajme aj s Letty. Nuž, zacalo to akí výstrel do tmy a pokus zaujať a je z toho falošné predstavenie, ktoré každým novým filmom posúva hranice možného a nemozneho. Je to fenomén, ktorý olzrejme ovplyvní aj nasledujúce generácie tak ako Harry Plotter, Piráti z Karibiku či Pán prsteňov. Na "Rychlo a Zbesilo" sa jednoducho nezabúda, lebo...."rodina je rodina".

Hnízdo neřesti (2010)

Mám sa tváriť, že som bol príjemne prekvapený? Rozhodne nie. Film v ktorom hrá hlavnú úlohu Helen Mirren musí byť dobrý či už to je moja šálka kávy alebo nie. Naviac mám veľmi rád príbehy sfilmované podľa skutočných udalostí a v kombinácií s ňou a touto snímkou to bolo naozaj skvelé. Helen bola elegantná, šarmantná, okúzľujúca a sexy. Jej sexepíl doslova sršal z tohto filmu a napriek tomu, že je už dáma v rokoch ukázala mladým herečkám, že nemusia byť za každú cenu tuctovo rajcovné a vulgárne aby pôsobili elegantne a zároveň sexy. Snímka mala dobrý spád a záživný dej vďaka dobrému hereckému obsadeniu. Záver filmu mi už však prišiel trochu rozvláčnejší a málo vygradovaný. Kým sa stupňovalo to sexuálne napätie medzi Helen a Sergiom bolo to veľmi pútavé ku koncu to trochu strácalo iskru, no nič to nemení na vysokej kvalite ktorú pozdvihla o level, možno dva vyššie práve Helen skvelo doplnená Joe Pesci. Je škoda, že tento chlapík tak málo hráva vo filmoch bol by z neho dobrý záporák alebo gangster. V každom prípade výrazný herec a zaslúžil by si viac úloh. Keď tak nad tým rozmýšľam je umením vybrať si dobrú filmovú úlohu a v poslednom čase hrala Helen v samých skvelých filmoch ako Red, Dlh alebo Kráľovná. Možno aj vďaka tomu ma tak dostala. Je jednoducho úžasná, skvelá a navždy mladá!

Hašišbába (2012)

Veľmi príjemné som sa bavil a som rád, že po čase nakrútili opäť snímku v ktorej ústredná postava bola dáma v rokoch, ktora sa akousi zhodou životných okolností dostane k biznisu s hasisom. Akosi vsak prinesie do obchodu nový pohľad a stane sa z nej úspešná "ilegálna" podnikateľka. Veľmi dobre herecké obsadenie, oceňujem francúzsku produkciu. Dosť mi ale absentovala hudba ktora by dokreslila celkový dej. Bol som poteseny, spokojný a dostal som presne čo som chcel. Na tento film sa dá pozerať aj viacrat a preto ak sa chcete vkusne zabaviť a oddýchnuť si, vrelo doporučujem!

V tátově stínu (2012)

Človek si povie: "hmmm tak Robert De Niro, to bude iste poriadny nárez a kvalitná snímka, ktorá bude stáť za to." No namiesto toho tam uvidí pošetilého rojka, ktorý čím viac ubieha film tým viac žije mimo reality a je doslova hlúpo nechutne úbohý svojou vlastnou hlúposťou. Divák nevie či má tú postavu ľutovať alebo odsudzovať, no doslova sa mi hnusila, lebo sa svojou vlastnou hlúposťou a melancholicko - bláznivou predstavivosťou dostala na úplné dno a ešte aj to sa jej málilo. Komplikovaný vzťah s otcom, to je klasický námet pre film, matka samovrahyňa na zvýraznenie útrap mladého muža, ktorý si hľadá cestu životom. V takejto roli a úlohe sa vám však skvelý De Niro doslova zhnusí. Podľa mňa to bol z jeho strany krok vedľa, naviac na vyhladovaného bezdomovca mal riadne vypracované svaly. Čakal som podstatne viac a dostal som len komplikovane psychologickú drámu, ktorá vo mne zanechala zhnusenie zo skvelého herca. Musím však uznať, že bolo dobre vidieť aspoň hlavného predstaviteľa, ktorý sa z úplného dna, beznádeje a drogového opojenia dokázal pozviechať a nájsť správnu cestu i napriek otcovi bláznovi, ktorý mu len robil hanbu. To bol však jediný pozitívny moment. Inak to hodnotím ako stratu času a zbytočne vyhodené peniaze na natáčanie. Nielenže sa mi to celé nepáčilo, ešte sa mi aj zhnusil Robert De Niro. No čo už, každý raz stúpne vedľa. )-:

Mládeži nepřístupno (2013) odpad!

To mysleli tvorcovia skutočne vážne? Zjavne nie, no i napriek tomu dokázali natočiť takúto stupídnu všetkých všeobjímajúco a bezhranične urážajúcu trápnu snímku, ktorá prekračuje akékoľvek hranice paródie a vôbec únosnosti snímku. Je to tak odporné, že vlastne ani nechápem ako som to dokázal dopozerať. Nemá to absolútne žiadne pozitívum a od začiatku som čakal len na to, kedy to aspoň trochu naberie reálne - normálne parametri alebo sa to aspoň zaradí do kategórie paródie, no táto "vec" skôr uráža ako paroduje. Nechápem ako do tejto snímky dokázali tvorcovia dostať také esá ako Naomi Watts, Kate Winslet či Hugha Jackmana. Tí ľudia sa snáď museli zblázniť. Tak týmto pekne šliapli vedľa. Jednoznačne jeden z najhorších filmov aké som kedy videl. Bolo to doslova...nechutné a stupídne!

Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Konečne som videl príjemnú komédiu, ktora nebola bulvárna, ani oplzla a bola príjemné vtipná. Čo sa týka Jimma Carreyho taktiež som bol príjemné prekvapený. Pôsobil prirodzene, no zároveň využil svoje bohaté skúsenosti z komédii. Tucniaky pôsobili veľmi reálne a vtipne, no miestami som dostával viac ako som čakal. Nuž môžem len doporucit. Skvelý film a skvelá zábava pre celú rodinu. Najlepšia komédia akú som videl za posledné obdobie.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

A teraz vážne. Je síce pekné vidieť piate pokračovanie úspešnej americkej snímky, ktorá si drží divácky záujem, ale tento film mal prakticky tak chabý dej, že sa ani nedivím prečo tvorcovia vsadili na akčné scény. Však na čo hovoriť, keď hovoria zbrane. Úprímne akčné scény boli na veľmi, veľmi vysokej úrovni až to bolo nereálne, teda dosť nereálne, no na to je divák pri Willisovi zvyknutý, čo bola však slabina, takmer žiadna hudba, takmer nulové dialógy, celé to bolo iba o čistej a akcií a i keď bola na dobre úrovni, po čase to začne človek nudiť. Tento film nemal iskru i keď sa tváril, že ju má. Vyzeralo to ako by tvorcovia chceli ohúriť divákov za každú cenu a pritom zabudli dať tomuto filmu výraz, ktorý by ho niečím odlišoval od tuctových akčných filmov. Sklamanie to síce nebolo, no úprimne radšej by som dal prednosť časti 4 ako tomuto nadmieru vychválenému "európskemu" pokračovaniu. A to že takmer vystrihli Luknára a Rytmausa to im nezabudnem! :-)

Bez soucitu (2010)

Pri tejto snímke bolo cítiť pečať Luca Bessona, avšak dejová línia bola maximálne chabá. Prakticky to nemalo pevný základ na ktorom by sa dal postaviť dobrý film. Akčné scény ma tiež veľmi nezaujali. Neviem. Akurát dnes som si pozrel "Smrtonostnú pascu 5" a i keď to ma tiež nenadchlo, oproti tomu boli "Horúce pozdravy z Paríža" iba čajový odvar. Skutočne nič prevratné. Mal som pocit, že celé to stálo iba na dvoch hlavných hrdinoch a do toho bol zakomponovaný ako inak terorizmus. Mali sa viac vyhrať s hereckým obsadením, vložiť tam viac vtipných a prekvapivých momentov, dať tomu iskru aby si divák povedal, že to stálo za to pozerať do konca, no bohužiaľ, ja som si to rozhodne nepovedal. Je to smutné, ale niektoré filmy sa asi robia iba čisto na zárobok a je ich z roka na rok viac. Čoraz ťažšie je nájsť dobrý a kvalitný "holywoodsky" film, ktorý by stál za to. Z tých dvoch hviezdičiek je jedna len za Johna Travoltu, ktorého považujem za dobrého herca, ktorý sa dokáže presadiť tak v komédiách ako aj v akčných snímkach. Niečo ako Bruce Willis. Nuž viackrát to už pozerať nebudem.