9. rota (2005)

Dojemný a zvláštně smutně uspokojivý film, takový familiérní, držící se toho nejlepšího, co může člověka k nějaké té jednotce v nějaké té válce divácky připoutat. A zajímavý příspěvek na téma neporazitelnosti "lstivých Afgánců". Zvláštní, tolik armád, od té pod velením Alexandra Makedonského, přes koloniální britskou, francouzskou, sovětskou, americkou... Scénář zůstává stejný a ten nezdolný nárůdek v pustině si drží svoje...

Akta X (1993) (seriál)

Nostalgický výlet do dob vzrušeného očekávání onoho zásadního ODHALENÍ, které vše změní... do dob sladké nevinnosti před pádem Dvojčat, před Jackem Bauerem, do dob, kdy nikdo netušil, že pár emzáckých a zádušních tajemství je proti pádu principů naší společnosti vlastně prkotina...

Klub rváčů (1999)

Lekce sebeobrany proti existenciálnímu vakuu a noogenní neuróze (nejen) pro yupíky.

Lidice (2011)

Asi mi při podobných příbězích nereagují ty cynické spoje v mozku, které spoustě uživatelů fungují bez problémů. I po roce ve mě zůstal pocit, že jde o jeden z nejlepších českých porevolučních filmů. Ukazuje, že náhoda je hybatelem dějinných událostí a život a jeho běh jsou křehkou komoditou. Kromě výtečných herců (Roden, Bydžovská, Fialová, Budař...) nabízí pár nezapomenutelných obrazů: úplňkové zabití; zasněžená pláň, po které Šíma běží jako ve zlém snu; tichá panika v obklíčených Lidicích; ty poválečné sekvence - přijde nová armáda, všechno rozjásaně ožije, jen jedna vesnice prostě není. Zapomnělo by se na ni a na její mrtvé, stejně jako na stovky podobných, jen zase zapracovala ta náhoda... Zrovna jejich osudu se chopila propaganda - a jižní Amerika je dodnes plná živých Lidic. Zvláštní. A za to, že i tenhle pocit, tohle poselství "nad" drásavě dojemným příběhem, dokázal tenhle film předat, podle mě zasluhuje tu pátou hvězdu.

Matrix (1999)

Keanu, jéžišmarjá, Keanu, ty jsi v tomhle cyber-světě tak krásnej, že i kdyby se o něm nedalo usilovně přemýšlet a byla to děsná nuda, stejně bych se spokojeně dívala... Že ty jsi z nějakýho úplně nepozemskýho programu? Tý jo - a on k tomu ještě zachraňuje svět... :)

Most přes řeku Kwai (1957)

Ach vy muži, někdy jste jako rozverní školáci - a jindy jako zabednění osli. HLAVNĚ když si hrajete na vojáčky.

Svatby pana Voka (1970)

"Všemohoucí, dívej se jinam, tady se neděje nic zajímavého". Kdyby proutník Vok neexistoval, museli by ho pro neodolatelného Miloše K. vymyslet. Role přímo na tělo :).

Lulu se vrací (2000)

No to byl ale výtvor... Přerostlá Barbie Melánie, která má být asi roztomilá, ale není ani k politování, neslaný nemastný Patrick, story o ničem. Jediným světlým bodem byla nejpříčetnější postava filmu, puberťák Joe, a ty jeho kukadla.

U-Turn (1997)

Sean má fakt potíže a nechtěná exkurze do Burákova dostává až halucinogenní nádech. Nádherně natočená atmosférická jednohubka s nádechem černočerného humoru.

Borgia (2011) (seriál)

Tato verze příběhu rodiny se strašnou pověstí se mi líbila více, než ta konkurenční s Ironsem. Evropští Borgiové začínají zvolna, ale postupně gradují v realistické, složité, špinavé a syrově kruté drama. Herci jsou typově výborně vybraní spíše s ohledem na podobu z obrazů než pohlednost z dnešního hlediska. Jsem tu v menšině, ale musím říct, že i výprava mne oslovila více tady. Jestli jste někdy na vlastní oči viděli nevelké, poměrně tmavé prostory renesančních interiérů i veřejných prostranství, dýchne na vás pocit skutečnosti spíš tady než při opulentně krásných trikových orgiích. Výborné (vyhněte se ale divně nadabované verzi, výrazně kazí atmosféru).