• Pohádka

Šmejdi (2013)

Myslela jsem, že vim přesně o čem bude, i jsem viděla ukázky v době JS2013, ale i tak mě to dostalo do kolen. Jaká bezcitnost, pokřivenost a ubohost, urážky a všechno dohromady, co je možné dělat naivním a důvěřivým seniorům a co uplně nejhnusnější i postiženým.. Paradoxně mě fascinovala Dana a přijde mi neuvěřitelné, že si na tom ona a další vypěstovali dokonce závislost.. Co bylo hezké a myslim, že jsem na Kinobusu zažila poprvé, byl potlesk na závěr, který si režisérka bezpochyby zaslouží! Natáčení dokumentu prý obětovala i svůj soukromý život a vztah. Medializací tohoto tématu se snad podařilo varovat společnost a každý snad předá varování svým pra/rodičům, ikdyž Šmejdi se prý už přemístili na SR.

Pěna dní (2013)

Pro mě bohužel bylo zklamáním. Čekala jsem hodně výraznou vizuální stránku a film onu představu mnohonásobně překonal, posunul hranici absurdity a dost často jsem si říkala, jestli to je úchylné nebo geniální.. Ale opravdu stačí jako hlavní smysl a poslání filmu oslava nespoutané imaginace a čisté lásky? Nebo jste tam toho postřehli více a hlavní smyl mně a dalším v kině uniklo? Milovaná Audrey a jazzové sekvence mi nevykompenzovali deficit poslání a stěžejní myšlenku..

District 9 (2009)

Dobrá myšlenka i děj, jen mi úplně nesedla míra nechutných scén ve filmu.

Zastav a nepřežiješ (2006) odpad!

Zbytečně vulgární a laciné. I když je Statham sympaťák, tak víc než dve hvězdy fakt ne. Druhej díl, kterej už i ostatní hodnotí objektivněji si asi odpustim.

Láska je láska (2012)

Dobře herecky obsazené a není tak povrchní, jak by se podle názvu mohlo zdát. Na poměry současné české kinematografie myslím velmi povedené.

Psi a lidé (1971)

Atmosféra a depresivní nádech povídek mi absolutně nevyhovoval, ale možná jen momentální stav. Každopádně mi jako výsledek vycházelo, že pejsci jsou chudáci, že mají za páníčky lidi.. Nechápu zařazení mezi komedie.

Horda (2012)

Od filmu jsem čekala víc. Exteriery hezké, drsné a uvěřitelné středověké prostředí a chování, víra v kouzla a šamany, ale to je asi tak vše.. Tři hvězdy myslim tak akorát, jedna mi přijde nespravedlivá;-)

Ať žije Bělorusko! (2012)

Pro mě nejpřínosnější film letošního FebioFestu. Skoro jako "hraný Jeden svět", žádná komerce, ale lidskoprávní tématika o represích, demostracích a vůbec různém snažení a touze po svobodě v Bělorusku, s tim že to mělo akční náboj, který v dokumentech neni a v tom Bělorusku ještě zapojený zamilovaný pár, takže i romantika byla:) Co mě překvapilo ale úplně nejvíc, že po Bělorusku byla debata s režisérem, disidentem a hercem, to jsme dřív z Febia nebyli zvyklí a posunulo to zase o stupínek výš!:)

Volá Gaza (2012)

Film není o Gaze jako takové, ale o lidech z Gazy, kteří žijí na západním břehu a nemohou zpět. Pro někoho již obehrané téma, ale někdo třeba neví, že zemi rozděluje 600km dlouhá zeď (delší než Berlínská) postavená Izraelci, která je 8m vysoká, která jednak rozděluje rodiny, zabírá půdu a vodní zdroje. Při debatě po promítání překvapilo, že sama režisérka netušila, jakým způsobem se vlastně hlavní hrdina dostal zpět (neměla povolení natáčet po celém území a byl tam vyslán sám kameraman). Vypadá to, že se dostal zpět nikoli kvůli stipendiu, ale medical report. Na univerzitu se mu nepodařilo se dostat, ale plní si další sen natáčením svého prvního filmu.