• Pohádka

Tisíc dnů s Annou (1969)

Vůbec není nudné, jak by kategorie historické drama mohla zavánět. Jindřicha osmého asi jen těžko lépe vykreslit v celé jeho sobecké urputnosti, krutosti a zároveň plného lásky a vášně. Jen je to s ním jako s přesýpacími hodinami, když druhá strana jde naproti a podvolí se, tak on okamžitě začne couvat a hledět po jiné.. Dialogy se sympatickou, inteligentní a nepoddajnou Annou mě vážně bavily.

Newyorská romance (2013)

Love song k výročí jako stvořený. Pohodový, milý, s příjemnou hudbou a pár klišé, která neurazí. Klasické 3,5 hvězdy. 4 dávám filmům, které chci vidět opakovaně, což tady nevím, jestli by nekazilo první fajn pocit.

Olga (2014)

Vypada verohodne a asi dobre vystihuje atmosferu sve doby, prerodu a revolty. Moc se mi libilo, zadna podbizivost. Dokresluje undergroundova hudba, moc prijemne:)

Thor: Temný svět (2013)

Thor me pravidelne vytaci svyma koncema, ale jinak paradni, efektni, akcni a vizualne asi nejpusobivejsi zatim z cele rady. Zbyva jen vydrzet do 2015:)

Avengers (2012)

Hezky pospojovalo Marvelovsky svet s paradnimi vtipky:)

Captain America: První Avenger (2011)

Pravděpodobně si Amíci asi nedělají legraci sami ze sebe, takže bohužel musím ohodnotit jako jednu velkou slátaninu.. Jako parodie by to bylo lepší, ale to by musel natáčet někdo jiný.

Underworld: Probuzení (2012)

Brutus, Underworld s každým dalším dilem ztrácí patos a atmosféru. Musí se nechat, že stále drží načrtnutou linii.

Zlomené květiny (2005)

Murraye jsem takhle neveselého, staršího a vůbec depresivního asi vidět nepotřebovala. Komedie opravdu nesedí a závěr vše podtrhuje. Nějaké zamyšlení může přinést, ale člověk to tak nějak nečekal. Byla jsem naladěna na komedii, která se nekonala.

Ostrov (2000)

Velmi zvláštní kousek to je minimálně, opět druhý takový neznám. Drsné, často nechutné a netřeba slov hlavní hrdinky, je to skvělá herečka! Byla jsem z toho u vytržení, uplně mě fascinovalo, jak je možné kombinovat takhle drsně lásku s násilím, vynucovanou sebedestrukcí z majetnických pohnutek k druhému.. Čím víc se nad tím zamýšlím, tak vlastně jo, jen jsem to neviděla nikoho takhle zpracovat. U nás jsou vidět jen běžné násilnické pohnutky ze žárlivosti (což tam taky bylo, ale jen jako malý zlomek). Měla bych dát asi pět hvězd, ale jsem z toho trošku v šoku..