Warrior (2011)

Nekriticky dávam plný počet. Nemôžem sa totiž rozhodnúť čo sa mi na filme páčilo najviac, či perfektné obsadenie, či fenomenálne herecké výkony, či atmosféra na rôznych úrovniach, či len (s)proste brutálna sila. Odpúšťam aj istú dávku naivnosti.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Dlhé a miestami nudné s gigantickou úchvatnou výpravou a dosti dobrou hudbou. Vizuálne perfektné, ale no je to slabotka.

Noc hrůzy (2011)

Tak príjemne som sa bavila počas celého filmu. Vizuál vcelku fajn, dej síce trošku pokrivkáva ale zato Colin Farrell ma počas celého filmu okúzľoval :) Príjemné prekvapenie, fajná oddychovka.

Bourneův odkaz (2012)

That´s it? Žiadne rozuzlenie na konci? Akože zatiaľ sme prežili, misia splnená? Čakala som naivne viac. Áno, akcia je veľmi pekná aj keď miestami až smiešne prehnaná, vizuál je proste perfektný. Hereckému stvárneniu Jeremy Rennera nemám čo vytknúť aj keď čo sa týka charizmy, tak Aaron na Jasona proste nemá. Rachel Weisz sa mi ako vyklepaná vedkyňa pomerne dosť páčila. Ale tá absencia nejakého ukončenia ...

Total Recall (2012)

Neviem ... no ... niežeby sa mi to nepáčilo, ale nejak to malo príliš veľa dier, hlavne logických. Cestovanie cez zemské jadro? To akože vážne? Vizuálne a technicky perfektné, hudobne kompatibilné, Kate Beckinsale je doslova dominou celého filmu, Colin Farrell je fajn, ale nedá mi neporovnať ho s Arniem a jeho výkonom, kde mi Arnie vychádza lepšie. Chýba tu aspoň trošku humoru, či štipka erotiky, film sa berie vážne aj keď by sa mal radšej brať s nadhľadom. Chýbala mi aj úroveň s mutantami - ak ju chceli úplne eliminovať, prečo má ľahká deva 3 prsníky? Nedotiahnuté a pritom to malo tak ohromný potenciál. Celkový dojem však dajme tomu uspokojivý.

Jonah Hex (2010)

Nuda, strašná nuda. Pár ako tak vtipných scén, vynikajúci Brolin, osviežujúci Fassbender, zbytočná Fox, PG13 a slabý scénár. Ešte raz zopakujem - NU-DA.

Temný rytíř povstal (2012)

Bravó Mr. Nolan. Znova sa ti to podarilo. Síce nie tak bravúrne ako diely pred tým, ale stále vynikajúci nadštandard. Je pozoruhodné, ako mi aj po niekoľkých hodinách stále dochádzajú niektoré súvislosti, ktoré som v tej rýchlosti pri rozuzlení proste nestihla spracovať. Toto chce ešte aspoň jedno pozretie. Pravdaže, je tam niekoľko logických lapsusov, ktoré by sa majstrovi ako Nolan nemali stávať, ale privriem oči a prestanem nesúhlasne krútiť hlavou. Atmosféra vynikajúco ťaživá, chvíľami beznádejná, herecké výkony Balea perfektné, Hathaway veľmi nepresvedčila, ale svedčalo jej to v kostýmčeku a Hardy proste hora svalov, ale pekná hora svalov. Oldman, Freeman, Caine si idú proste podľa svojich zlatých štandardov. A nesmiem zabudnúť na fenomenálnu hudbu Hansa Zimmera bez ktorej by pravdepodobne atmosféra stála za prd.

Bez kalhot (2012)

Channing Tatum (v poslednej dobe nie až tak prekvapivo) vynikajúci, Alex Pettyfer totálne iritujúci, Matthew McConaughey nejak divne slizký, Adam Rodriguez nevýrazný a Kevin Nash nechutný. Ostatní striptéri ani neviem, že tam boli. Čísla dosť dobré, príbeh jednoduchý, ale zato poukazujúci na to, že nie je všetko zlato čo sa bliští. Úspech, ženy, alkohol, sex, falošné sebavedomie a pocit vlastnej úžasnosti v porovnaní s predsudkami, škatulkovaním a cestou za životným snom vydláždenou tvrdou prácou a prekážkami. Napriek tomu som z filmu v rozpakoch a ani po pár dňovom odstupe nemôžem ísť vyššie ako na 3.

Prometheus (2012)

Tak toto, milý Ridley, ma sklamalo na celej čiare. Prvá asi tak tretina hooodne dobrá (podobnosť s 2001: Vesmírna odysea čisto náhodná? :D), ale potom ... Proste tomu chýba gradácia, akcia, napätie. To čo malo byť na konci ako úplne brutal akčné, nervy drásajúce, gradujúce, je proste len zle postrihané, takže o nejakej atmosfére nemôže byť ani reč. Postava Charlize Theron mi prišla úplne zbytočná. Vlastne ani jedna postava mi neprilnula k srdcu, ok, možno kapitán Janek, ale to len preto, že Idris Elba má isté čaro. 3D total zbytočné, aspoň, že to nebolo predabované, lebo to by už bola úplná katastrofa. Ale predsa len tomu dám ešte šancu ak vyjde directors cut (štúdiá vedia byť svine).

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Sklamanie. Inak sa to ani nedá vyjadriť. Vtipných scén bolo fakt málinko a tie to teda nezachránili. Morálne posolstvo pre malé deti jasné, ale pre väčších až príliš moralizujúce. Epizódky so Skratom mi prišli už trapné a silené (neverila som, že sa to môže niekedy stať). Dokonca to nie je ani dostatočne infantilné, aby som sa nad to povzniesla. Doba ľadová mala totiž inak nastavený štandard a pôvodne bola určená širokému publiku od 3-99 rokov (ktoré sa fakt brutálne zabávalo), ale tento posledný diel je akoby určený len deťom do nejakých 12 rokov. A to nemôžem prekusnúť a odpustiť. Ak porovnám s tretím Madagascarom, pri ktorom som sa celý čas škerila od ucha k uchu, tak je toto totálny fail. (Nech sa páči, ukameňujte ma.)