Bílý šum (2022)

Totalny bizar od zaciatku az do konca. Vizualne ok, postavy same osebe fajn, celkom sa mi vlastne pacili, ale dej je nekonzistentny. Je to ako sled samostatnych bizardnych prihod.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Vizuálne opäť raz skvelé, ale toto je prvá burtonovka ktorá má vyslovene nebavila a strašne nudila. Vyzeralo to ako Burtonove znovuzrodenie a napokon je to len ďalšie sklamanie. Jediná pozitívna vec na tomto filme je fantastická Eva Green .....

Temný případ - Série 1 (2014) (série)

Potom čo som si pri finále prvej série takmer komplet obhrýzla nechty ani nemôžem hodnotiť nižšie ako 5*. Atmosféra diel od dielu hustla a gradovala, ústredná dvojica je tak brilantne napísaná a obsadená, že si v úlohe Rusta a Martyho nedokážem a vlastne ani nechcem predstaviť nikoho iného. Chlapci sú proste perfektný a vo vrcholnej forme. Ano, má to trochu pomalší a zvláštny rozjazd, ale pane jo, užila som si každú jednu sekundu.

Dějiny násilí (2005)

Tento film je taký nejaký nijaký, nemastný - neslaný. Začiatok je až bizarný, skoro ako z pera Rosamundy Pilcherovej alebo inej "klasiky" ale k vynikajúcemu záveru (bez tej ozaj poslednej večere) viedlo až príliš dlhých 80 minút . Herecké obsadenie je perfektné ale opäť, okrem Harrisa veľmi nepresvedčilo.

Transformers: Zánik (2014)

Čo je na tomto uťahanom filme dobré? Hudba, rozhodne hudba. A asi 5 minútový úsek 10 min pred koncom. Inak strašná nuda.

Pád Bílého domu (2013)

Fuqua ma sklamal na plnej čiare. Obsadenie Bieleho domu je tak katastrofálne, že som to až chcela vypnúť. Nie čo sa samotnej akcie týka, ale čo sa nabiehania proti guľkám bez krytia týka. Bože prečo? Toto mala byť akože elita amerického národa? A všetko zaujímavé sme videli už v trailery. Až sa mi to ťažko vraví, ale Emmerichov White House Down je o triedu lepší a určite vtipnejší. Prepáč mi Gerard, ani tvoj kukuč tento počin nezachránil.

Rohy (2013)

Vcelku to ušlo. Mala som síce trošku problém s Radcliffom - nie po hereckej stránke, stal sa z neho ozaj dobrý herec, ale proste HP nezvyk :). Juno Temple je väčšinu filmu nádherne éterická a z ostatných hercov vyniká potom už len David Morse. Hororom by som to zrovna nenazvala ale tie hadíkovské scény mi vcelku zdvihli kufor. Avšak pre úplné pochopenie možno náboženskej pointy alebo iného preneseného zmyslu budem musieť asi prečítať knihu.

Zkrocení zlé ženy (2005) (TV film)

Nie je to najlepšie spracovanie, ale určite najvtipnejšie. Film sám o sebe by nestál za to, keby nebolo brilantných výkonov Shirley Henderson a Rufusa Sewella. Oni dvaja sú proste fenomenálni. Jeden z mála filmov, ktoré som videla už toľko krát, že ovládam repliky :)

Podezření (1941)

Pri pôvodne zamýšľanom závere, kde mal byť Grant ozaj vrahom by to bolo omnoho lepšie. Takto ma film pomerne dosť sklamal. Vyvažujú to však skvelé herecké výkony a pomerne dobrá atmosféra.

Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Absolútne premárnený potenciál. Chémia medzi Colinom a Emmou nefunguje na žiadnej úrovni. Človek sa teší aspoň na nejaké to zaujímavé rozuzlenie a trapááááás, rozuzlenie príde, ale vôbec nie zaujímavé. Potom sa ešte ponaťahujeme a tramtadadáááá romantikuš koniec. Ono je to vlastne také priemerné, ale aj keď Allena moc nemusím, tak od neho sa proste očakáva viac.