Miluj bližního svého (1999)

Film s pomerne dobrou atmosférou, ktorému však akoby na polceste dochádzal dych. A potom ten fakt skvelý záver, za ktorý neobjektívne pridávam jednu hviezdičku. Pravdaže Jeff Bridges, Tim Robbins bravúrny a Joan Cusack tiež perfektná.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Ozaj primitívny "humor", z ktorého však budú teenageri na vrchole puberty slintať. Zasmiala som sa asi 4x, pričom si už teraz vôbec nevybavujem čože to bolo také vtipné. Jedna hviezdička za obsadenie, exteriéry a hudbu.

Chrobák v hlave (2014) (divadelní záznam)

Tak toto bola pecka. Perfektné obsadenie s úžasnými výkonmi. Osobne moc nemusím ani Studenkovú ani Kramára, ale tuto proste excelovali. Nasmiala som sa až až.

Temný případ (2014) (seriál)

Potom čo som si pri finále prvej série takmer komplet obhrýzla nechty ani nemôžem hodnotiť nižšie ako 5*. Atmosféra diel od dielu hustla a gradovala, ústredná dvojica je tak brilantne napísaná a obsadená, že si v úlohe Rusta a Martyho nedokážem a vlastne ani nechcem predstaviť nikoho iného. Chlapci sú proste perfektný a vo vrcholnej forme. Ano, má to trochu pomalší a zvláštny rozjazd, ale pane jo, užila som si každú jednu sekundu.

Vlk z Wall Street (2013)

Perfektná remeselná práca, vynikajúci Leonardo ale tým to pre mňa končí. Zbytočne stratených 180 min. môjho života. Neprišlo mi to nejak vtipné, skôr iritujúce, označiť to za drámu mi príde trošku trúfalé a celkovo je toto pre mňa sklamanie roku.

Špinavý trik (2013)

No neviem. Obsadenie super, výkony super, námet super, hudba super. Ale konečný výsledok mi nejak nesadol. Nejako to nemá ten správny drive, je to pomalé, plné klišé a akosi sa to nevie zaradiť kam to chce patriť. Nie - pre mňa to nefungovalo. Po skvelej Terapii láskou je toto sklamanie.

Thor: Temný svět (2013)

Dávam štyri, bo ako moja sestra podotkla a ja súhlasím, bez vtipu, ja pridávam, že bez Lokiho, by to bol silno priemerný film. Prvý diel sa mi páčil viac, nie len čo sa deja týka, ale hlavne čo sa epického Branaghovho spracovania týka. Odporúčam v 2D verzii - ten hmlový opar / tmavé tmavé tmavé farby ma chvíľami dosť vytáčali. Vďaka filmovému bohovi, že tento krát to bolo bez dabingu.

Lekce neslušného chování (2008)

Prekvapenie večera. Toľko grácie, skvelého britského humoru, lásky a bolesti a vynikajúcich hereckých výkonov vtesnaného do jedného filmu ... Fakt sa mi to strašne páčilo. Do toho nádherná a vynikajúco hrajúca Jessica Biel a pravdaže Colin Firth ...

Pot a krev (2013)

Dvojhodinový film o partičke vypatlancov? Skoro som sa unudila k smrti. Zhrniem to veľmi stručne - k nejakému pochopeniu (v zmysle mám pochopenie pre film) mi asi chýbajú prebytočné svaly a hlavne testosterón. Vo filme je iba jedna jediná inteligentná a sympatická postava - Ed DuBois (Ed Harris).

V rukách nepřítele (2004)

Rozpočet a slabý scenár zachraňuje obsadenie a herecké výkony. No a tie archívne zábery, pri ktorých sa asi ani nesnažili to nejak zakamuflovať a včleniť do celku - ako päsť na oko. - Práve som si všimla, že film má aj Director´s cut, ktorý je o 56 min. dlhší. Asi tomu dám ešte jednu šancu.