Hypnotizér (2012)

Vcelku dobrá adaptácia už nie až tak skvelej knihy. Film je rovnako ako kniha rozvláčny, ale vďaka bohu, je tu omnoho menej WTF momentov, ktoré ma v knihy vyslovene vytáčali. Hallstrom sa snažil, takže to dopadlo tušim asi lepšie ako kniha. Jedno veľké plus za Lenu Olin a Mikaela Persbrandta.

Světová válka Z (2013)

Zombie žáner nemusím a teda nemám veľmi s čím porovnávať. Film je akoby predelený na 2 časti. Prvá polovica je viac akčná s pár krásnymi mega scénami a druhá časť je vyslovene taká laboratórna zombie jazda. Úprimne, prvá časť sa mi fakt páčila a z druhej budem mať zlé sny ešte pekne dlhý čas - hlavne z tej černošky a doktora čo číha na Pitta. Brad Pitt bol stávka na istotu a je vidno, že on je ťahúňom filmu. Odporúčam 2D verziu, 3D je vyslovene iba na vytiahnutie väčšieho vstupného z vrecka zombie nadšencov.

Muž z oceli (2013)

Technicky i vizuálne perfektne zvládnutý film ako to len Snyder vie. V dotváraní atmosféry mu dokonale pomáha hudba Hansa Zimmera. Henry Cavill pre mňa môže byť aj keď by mal zapracovať na tom svojom pohlade opusteného psíka, ktorý na mňa občas pôsobil rušivo. Amy Adams ako Lois Laneova je nevýrazná a asi by potrebovala viac priestoru. Zato General Zod Michaela Shannona je fakt skvelý. Celá línia na Kryptone je tak fascinujúca, že by si snáď zaslúžila vlastný celovečerák. Celkovo pasáže s Croweom sú pre mňa jedny z najlepších. Pravdaže megalomanské ničenie Manhattanu je fakt kolosálne a treba si dať pozor aby ste zatvorili ústa, ale chýba mi tam viac emócií, progres postáv. Flashbacky na detstvo a mladosť sú síce fajn, ale očakávala som nejakú väčšiu kontinuitu a možno troštičku inak zostrihaný film. Podľa traileru som čakala niečo trošku odlišné ale celkovo sa nemôžem sťažovať a s odstupom času dokonca hodnotím vyššie ako po opustení sály. Myslím, že najlepší Superman na filmovom plátne doteraz.

Konečná (2013)

Jediné šťastie a záchrana tohto filmu je, že sa to neberie vážne. Prvá asi trištvrte hodina je dosť rozvláčna a pomerne nudná, ale potom sa to rozbehne a teda babka s puškou bola pre mňa best of the best - skoro som sa uchechtala k smeti :D

Immortalitas (2012) odpad!

Vážne som tomu chcela dať šancu, ale toto sa fatálne nepodarilo. Atmosféra žiadna, vizuálne efekty katastrofálne, hudba absolútne iritujúca, so scenárom si mali autori radšej podkúriť alebo vytrieť riť, herecké výkony otrasné a špeciálne ma dostala tá hnusná kamera.

Jedna mezi oči (2012)

Tak toto nie. Scenár snáď písal niekto slabomyseľný. Rozhovory sú totálne umelé a mnoho krát stupídne, mala som chuť ich všetkých rad radom vyfackať, aj keď chudáci herci za to nemôžu. Tento film B-C kategórie som dopozerala iba kvôli tomu, že tu hraje Sung Kang, Jason Momoa, Christian Slater, pár štekov si užije aj Jon Seda (s katastrofálnymi vlasmi) a Holt McCallany, no a pravdaže Sly , ktorý tu vyzerá fakt nepekne (asi to robí ten prikrátky zostrih). No neviem, ani len vizuál a "akčné" scény mi neulahodili, takže najväčším plusom filmu pre mňa ostávajú iba chlapci. Škoda, potenciál to malo.

Sicko (2007)

Hodnotím 3 hviezdami ale iba za spracovanie - hudba, strih, práca s kamerou a hlavne emóciami. Čo sa obsahu týka, je to totálne čiernobiele, Moore prekrúca, alebo zamlčuje fakty, manipuluje diváka a to tak dokonale, že jeho cielovky mu to žerú aj s navijákom. Ku koncu ma tento počin už vyslovene sr*l. Takýchto socialistov a demagógov sme tu mali a v nových kapitalistických kabátoch máme znovu. A kam nás to dostalo a zase vedie?

Pevné pouto (2009)

Dávam nekriticky 4, aj keď film je v konečnom dôsledku trošku rozvláčno zmätený, dostala ma tá veľmi zvláštna atmosféra, vynikajúco dotváraná hudbou, úplne prekrásny vizuál a vynikajúca Saoirse Ronan, ktorú inak veľmi nemusím. Vtipná vsuvka so Susan Sarandon bola síce vtipná a smiala som sa ako besná, ale v podstate to bolo zbytočné a takýchto zbytočných epizódiek je vo filme viac (preto tá stopáž). Nič to ... páčilo sa mi to.

Motýlek (1973)

Príbeh veľmi dobrý, spracovanie vynikajúce a herecké výkony excelentné. Fakt super.

Prácička v Itálii (1969)

Veľmi podarená inšpirácia pre film z 2003. Michael Caine je tu proste na jednotku a ostatní mu veľmi slušne sekundujú. Je to britské, sofistikované a zábavné.