• Romantický
  • Pohádka

Casanova (2005)

Je to spíš pohádka, ale to nám vůbec nevadí!

Jana Eyrová (2011)

Na začátku jsem si říkala, jestli mám zapotřebí se dívat na takovou depkárnu. Ale teď jsem ráda, že jsem vydržela... On ten Rochester je totiž charismaťák od kotlet až po koneček hůlky! A celý je to prostě krásný, hudbou počínaje a ponurou Anglií konče.

Bunheads (2012) (seriál)

Přes rozpačitý rozjezd se mi začíná zdát, že seriál Bunheads konečně nabral správný směr. Chytá mě nostalgie a místy nasávám takovou tu typickou lovely atmosféru z dob Gilmore Girls, kterou žádný jiný seriál prostě nemá. Jsou tu stejní herci a podobné náměty jako v GG, a za zvuku akustické kytary sledujete zase to útulné barevné prostředí plné světýlek, bláznivých řečí a přesložitých vztahů. Baletní vystoupení vždy included. Jen to chce trochu míň křeče a netlačit tolik na pilu, což se někdy daří a někdy ne. Uvidíme jestli se udrží, ale nějak v to prostě věřím :)

Vévodkyně (2008)

Velmi překvapilo... Podle traileru a komentářů jsem očekávala průměrný nicneříkající film z historie a dostala jsem totální emoční nálož, ze které jsem byla úplně naměkko. Tohle na mě prostě platí. A navíc ta Keira a historická Anglie, že...magická kombinace.

Zamilovaní (2011)

Zdálo se, že se celou dobu nic neděje, a přitom se toho stalo až příliš...

Rozum a cit (1995)

Nikdy mě nepřestane fascinovat doba z románů Jane Austen - to nicnedělání, pak plesy, čtení, hraní karet, návštěvy a nahánění ženichů... a nahánění ženichů... a nahánění ženichů... Navíc, mít "malý" zahradní domek o několika patrech a "jen pár" služebných a ještě si připadat jako socka, to mě vždycky docela pobaví. Tak jo, zpátky k filmu. Chápu, že je těžké vecpat obsah tlusté bichle do jednoho jediného filmu, ale stejně mi tu chybí spousta pasáží z knihy, které objasňují co a proč se přihodilo, vyjadřují pocity postav a vysvětlují jejich jednání a pohnutky. Navíc, ve srovnání s Pýchou a předsudkem z roku 2005 je to bohužel čistej průměr. I tak mě to ale docela bavilo.

Šíleně smutná princezna (1968)

"Milý tatíčku, tohodle chlápka jsem já poznala v base. Krávu má zaparkovanou za parkem, ale jinak je éňo ňůňo..." Na Vaška Neckáře se tu nemůžu vynadívat, jako princ je naprosto k sežrání :)

Moje borůvkové noci (2007)

Vleče se to. Ale našlo se tu několik dialogů a situací, který se mě vážně hluboce dotkly, a proto film hodnotím vesměs kladně. A je tu krásná, ale fakt krásná, kamera a barevnost.

Paříž, když to hoří (1964)

Už ten začátek mě měl varovat. Neustálé změny příběhu, mišmaš úplně všeho, přerušování jedné dějové linie kvůli druhé... a současné nuda k uzoufání. Ani Audrey to tentokrát nezachránila.