Ten Největší (2007)

Jako jo, je to blbost, o tom žádná..Na druhou stranu ten film si nechce hrát na nějakej mega kvalitní film a náhodou jsem se docela bavila..Rob Schneider snažíc se vyhnout znásilnění mě bavil a David Carradine akorát přidal na kvalitě a zábavnosti..Pokud nechcete nad filmem přemýšlet a jen si trochu odpočinout a odreagovat se, Big Stan je pro vás jasnou volbou :)

Vyvolávač deště (1997)

tý jo, tak tohle mě fakt dostalo! Po dlouhé době jsem viděla film, který mě bavil od úplného začátku do úplného konce. Nevim jestli je to Coppolou nebo perfekními hereckými výkony, ale The Rainmaker je jedno z nejlepších dramat, které jsem kdy viděla. Skvělá zápletka (mam ráda boje proti větrným mlýnům), skvělé obsazení, hudba..prostě paráda. Tenhle film určitě nezasunu na dno mého hard discu, ale zařadím ho mezi mé osobní evergreeny..

Zabil jsem Einsteina, pánové... (1969)

Čím jsem starší, tím se častěji a s větším potěšením vracím k starým dobrým českým filmům...Zabil jsem Einsteina, pánové nabízí snad ty nejlepší české herce své doby a už kvůli tomuto faktu stojí určitě za zhlédnutí. Vůbec mi nevadí kvalita efektů, která je samozřejmě, vzhledem k roku výroby, špatná..Trochu mě ale zaskočil děj, který byl v jedné části filmu dost překombinovaný a chvílemi jsem trošku nestíhala..ale třeba při druhém shlédnutí pochopim a trochu to tu poupravim..

Insomnie (2002)

Mam ráda filmy, které se odehrávají na pro mne neobvyklém mísě, zvlášť když se jedná o kriminálky. Nápad s nikdynekončícím dnem byl výborný a dokonale dotvářel ponurou a šedou atmosféru celého filmu. Al Pacino opět ukázal, že je Pan herec. Tu jeho stupňující se únavu jsem mu naprosto věřila a myslím, že právě kvůli němu je tento film nadprůměrný. I když Insomnie asi neni nejlepší krimi, co jsem kdy viděla, zaslouží si určitě všechna ta vysoká hodnocení a pochvalné komentáře..

Probudím se včera (2012)

Nemůžu si pomoci, ale mně se film líbil. Pěknej nápad, docela pěkně zahraný a i když znam dobu před revolucí v podstatě jen z vyprávění, takhle nějak jsem si to představovala. Je pravda, že chvílemi film trošku pokulhává, třeba co se týká cestování časem nebo alternativních konců, ale celkově moc milé překvapení. Akorát mě dost prudily ty všudypřítomné skryté reklamy, které vlastně vůbec skryté nebyly. A nejen orbitky! Každopádně po dlouhé době český film, který mě bavil a u kterého jsem pořád nekontrolovala čas, kdy už to skončí.

Všemocný (2011)

Paráda! Od začátku do konce naprosto vtahující do děje. Líbily se mi vizuální efekty, hudba..V podstatě nemám co vytknout. Bradlymu Cooperovi jsem věřila jak sociála, tak intelektuála a navíc se na něj dobře kouká. Robert De Niro je už jen taková třešnička na dortu. Tenhle film jsem už viděla několikrát a vždycky se dobře bavim a poměrně často ho i doporučuju kamarádům..

Simone (2002)

Když jsem film viděla poprvé, byla jsem totálně nadšená. Teď to nadšení možná trošku opadlo, ale to je asi způsobeno mojí totální antipatií k hlavní postavě, tedy Simone. Jinak zápletka je výborná, tyhle mírě sci-fi snímky mě prostě baví. Celková atmosféra je perfektní, takové pochmurné, zažloutlé, ale nijak depresivní. Navíc! Tady jsem poprvé viděla Al Pacina (2/5 * patří jemu) a už kvůli tomu bude S1m0ne napořád součástí mého harddisku..

Sex ve městě (2008)

Neřekla bych, že to byla úplná ztráta času. I když byly nějaké situace občas dohnány až do úplné absurdity, celkově musím uznat, že mě film nějak zvlášť nezklamal. Minimálně je se na co koukat (chlapi, luxus, oblečení, život v NY). Ale v hlavě mi z tohoto filmu nic neusadilo a velmi rychle na něj zapomenu..

Méďa (2012)

Ať si kdo chce co chce říká, mě se Ted líbil. Místy až extrémně vtipný scénář a vůbec - perfektní a originální nápad, který podle mě nenudí. To vše doplněno mým oblíbencem Markem Wahlbergem, který umí ztvárnit snad každou roli. Mila Kunis nebyla špatná, ale tak nějak jsem si v její roli uměla představit kohokoliv jiného. A ta trocha fekálního humoru mě nijak neodradila, ba naopak, perfektně jsem se bavila celých 106 minut, a to je co říct...

Katka (2009)

Strhující dokument Heleny Třeštíkové popisující postupný pád hlavní hrdinky. Bez zbytečných slov, přesto všeříkající. Neskutečně silný snímek, který alespoň mne představil život v naprosto rozdílných poměrech, než na které jsem zvyklá. Velmi mě zaujala snaha všech sociálních pracovnic a lékařů, kteří se ke Katce chovali s úctou a jako k sobě rovné. Na to bych rozhodně neměla. Myslím, že tento dokument by se měl pouštět dětem na základních školách jako prevence, protože všechny ty nezáživné a nudné přednášky na mě neměli ani zdaleka takový dopad, jako 90 minut pohledu na totální destrukci krásné mladé ženy.