Iron Sky (2012)

Těšila jsem se jak malá, ale nakonec jsem byla mírně zklamaná. Párkrát jsem se sice zasmála (scéna v OSN is da best), ale ve výsledku mi přišel film chvílemi nudný (možná až trapný) a nějak o ničem. Musím ocenit, ze si Němci dokáží vystřelit sami ze sebe, a to docela dost a zesměšňování Amíků jim očividně tady nedělá potíže. Celkově si myslím, že taková skvělá zápletka by se dala zpracovat o něco lépe, ale i tak docela příjemný zážitek..

Koupili jsme ZOO (2011)

Tak přesně na tenhle film bych vzala svoje potenciální děti do kina. Optimistický, veselý, plný životních mouder..naprosto jiný, než ta hromada nesmyslných amimáků, které ani nejsou vhodné pro děti a kterými nás zahraniční produkce zásobuje ve velkém. Možná až trošku moc sladký a bez nejmenšího negativního okamžiku, ale vlastně..proč ne? To by šlo!

Moje letní prázdniny (2012)

Tak u tohohle snímku jsem se nenudila. Líbila se mi zápletka a nápad s uzavřenou věznicí jako samostatnou jednotkou..Myslím, že by se v našich zeměpisných šířkách docela dobře uplatnila a to nejen pro odsouzené zločince (...). Mel je pořád kus a už jen ten pohled na něj stál za to..Soundtrack hodnotím také nadprůměrně a celkově se mi film docela líbil, i když jsou v něm prvky westernu, který nemám ráda..už se těšim, až se na něj kouknu znovu...

Mamma Mia! (2008)

I když z filmu vyzařuje pozitivní atmosféra a zápletka sama o sobě není vůbec špatná, zdál se mi film velmi překombinovaný. Ke konci jsem už nestačila věřit vlastním očím, jakým směrem se film odvíjí...A ani moje oblíbená Meryl můj výsledný názor nedokázala změnit. Podle mě ztráta času!

Diktátor (2012)

Mam ráda, když dostanu od filmu to, co od něj očekávám a když si nehraje na bůhvíco všechno... Diktátor je plný vtipů, rasistických poznámek (které mě k mému zděšení bavily nejvíc), narážek na všechno možné a nevím čeho všeho dalšího. I když jsem byla v celém sále sama, asi třikrát jsem se nahlas zasmála, takže snímek hodnotím pozitivně...Myslím, že není tak dobrý jako Ali G, ale je na stejné nebo i trošku vyšší úrovni než Borat a i když je to vyložená kravina, tak toho času v kině nelituju...

Pevné pouto (2009)

I když jsou Lovely Bones plné kýče, je to přesně ten kýč, který Peter Jackson zamýšlel. Scény jak vystřižené z Dalího obrazů, které působí na velkém plátně neuvěřitelně barevně a prostě úžasně. Zajímavá detektivní zápletka podložená skvělými hereckými výkony - Stanley Tucci by jistě mohl být v příštím životě úspěšným sériovým vrahem nebo alespoň slizkým úchylem. Představitelé rodičů taky myslím důvěryhodně zahráli své role a ten smutek a bezmocnost ze ztráty dcery jsem jim dokonale uvěřila. Moc se mi líbil retro styl, ve kterém byl film natočen, hudba a veškeré efekty (nejen vizuální, ale i zvukové), skvělá práce kamery a celková atmosféra, kdy jsem i popáté doufala, že hlavní hrdinka uteče a stále měla strach o její mladší sestru. Třešničkou na dortu je pak postava babičky (Susan Sarandon), která vnáší do filmu i nějaký ten humor. Jediné, co bych vytkla, je závěr. Ty boží mlýny bych úplně vynechala. I když téma filmu není zrovna pozitivní, vždy mi přivodí úsměv a velmi ráda se k němu vracím!

Amadeus (1984)

Nejlepší na Amadeovi je fakt, že dokázal přiblížit klasickou hudbu lidem, kteří by si ji dříve asi nepustili. I když nemám ráda dlouhé filmy, Amadeus neuvěřitelně odsýpá, a to nejen díky skvělému hereckému obsazení, kostýmech, ale také kvůli krásným interiérům, Praze a skvělé hudbě. Nejvíc se mi líbily scény, kdy se ukazuje, proč se právě Mozart stral nesmrtelným a proč se tolik lišil od ostatních skladatelů. Miloš Forman se jako obvykle zhostil své práce na výbornou a právem si zasloužil všechna ta ocenění a chválu, která byla a jsou na tento skvost pěna.

Hunger Games (2012)

Na to, že jsem od The Hunger Games vůbec nic neočekávala, docela mile mě překvapil. Obzvlášť se mi líbila první půlka filmu, kdy se soutěžící připravují na "hru" a která mi trošku připadala jak z Velkého Bratra. Herecké obsazení vedlejších rolí se mi taky strefilo do vkusu. Skvělý Stanley Tucci, Woody Harrelson nebo Donald Sutherland povznášejí celý snímek na vyšší úroveň. Trošku mi vadilo, že bylo v podstatě od samého začátku jasné, jak to celé dopadne a že dobro, tak jako vždy, zvízětí nad zlem. Celkové příjemné sci-fi, které mě nenudilo a u kterého se budu těšit na další díl...

Nedotknutelní (2011)

Intouchables si zcela právem zaslouží všechny ty oslavné komentáře a výborná hodnocení. Ani chvíli jsem se nenudila, ba naopak, výborně jsem se bavila. Přibližně od poloviny filmu jsem se bála, aby se něco nepokazilo a já nemohla dát plné hodnocení, resp. si zkazila ten nejlepší dojem. Stal se přesný opak, kdybych mohla, dala bych 6*. Oba hlavní herci podali skvělé výkony (opravdu skvělé!) a přirovnání k Dustinu Hoffmanovi je myslím přesné. Spojení dvou zcela nespojitelných světů, emoce, inteligentní humor (při scéně s holením jsem brečela smíchy), parádní soundtrack, a to, že je film založen na skutečném příběhu, dělá z Intochables, spolu s Drive a The Help, pro mě, zatím nejlepší film roku 2011.

Adamova jablka (2005)

Film, který se zcela vymyká snímkům, které na nás chrlí česká nebo americká produkce. Žánrově nezařaditelný, chvílemi vtipný, dojemný, inteligentní pak zas smutný, nenávistný, absurdní, a to vše ve velmi decentní podobě. I přes smíšené pocity, které ve mě film vyvolal, musím dát 5*, protože výsledný dojem je výborný a nějak se mi ne a ne dostat z hlavy. Víc takových!