Z popelnice do lednice? (2010)

Tak tohle bylo celkem znechucující. Nechce se mi ani věřit, že se něco takového vůbec děje, zvlášť v situaci, kdy na celém světě (nejen v Africe) chcípají lidi hlady. O penězích vyhozených do haj.., ehm, do záchodu za dopravu, výrobu, pracovní sílu atd., nemluvě. Jediné, v co pevně věřím, je, že u nás se tohle neděje, protože tak blbí my Češi snad nejsme!

Plán útěku (2013)

Když jsem četla intro k filmu o utíkání seniorů z vězení, rozhodla jsem se, že odhodím všechny předsudky, vypnu mozek a film si prostě užiju. Snažila jsem se proto nevidět to přehnané hrdinství, ten nedotažený děj a absurdní provedení, to...atakdále atakdále. Takže když jsem všechno toto odečetla, vyšla mi celkem fajn podívaná a hlavně perfektní Arnold a Sylvester. Ti dva mi totiž k radost bohatě stačili.

Nymfomanka, část I. (2013)

Tak nevím, jestli film hodnotit jako porno s příběhem nebo jako odvážnější drama, protože porno bez opraváře kpírek by bylo celkem fajn (nebo vlastně nebylo?). Spíš si ale myslím, že můj oblíbený prasák Trier chtěl vytvořit duchaplný film s nějakou tou erotikou. No, hned v úvodu mě, jako milovnici inteligentních filmů, "zhnusil" nekonečným srovnáváním rybolovu a picholovu (sorry), to bylo fakt zlo. Myslím si, že by film potřeboval ubrat na myšlenkách a přidat...však víte na čem, pak by byl žánrově zařaditelný a možná i koukatelnější.

Terapie láskou (2012)

Občas mám tendenci hodnotit filmy na základě finální scény, která mi vždy nejvíce utkví - ještě aby ne :). Takže i když mi film přišel mírně ukecaný a tak trošku o ničem, na konci jsem to vyhodnotila tak, že jsem se vlastně docela dobře bavila a že se na to asi ještě někdy podívám.

Hokejový zázrak (2004)

Tak pro mě Miracle až takový miracle nebyl. Asi to bylo moc dlouhé, možná nebyla zápletka dostačující, možná mi vadilo, že jsem věděla, jak to dopadne. Nejspíš mi ale vadily ty nekonečné amerikanismy, které nesnášim, ale kterým se v takovémto filmu prostě vyhnout nedá. Ať tak či tak, film mě, i přes příznivé recenze, moc nezaujal...

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Mam radost. Mam radost, že jsem po dlouhé době viděla nápaditý film. Mam radost, že Ben Stiller není jen fajn herec, ale i fajn režisér. Mam radost ze scény s vrtulníkem, díky které mi tu teď zní David Bowie. Mam radost z toho, že ještě dokážu mít z filmu radost. A mam radost, že se o svou radost můžu podělit.

Ženy sobě (2011)

Těšila jsem se, že si po dlouhé době dopřeju romantický film, protože se jim jako pravá "drsňačka" vyhýbám. No, asi se zas vrátím ke starým dobrým dramatům. Bylo to celé dost trapné, ani ťuk vtipu, ani fň originality. Fekální humor nijak neodsuzuju, ale tohle bylo až moc na oko. Mažu..

Válka nevěst (2009)

Někdy holt netřeba mega filmového zážitku se zamotanou hlavou, neklidným spánkem a sáhodlouhými diskuzemi nad šálkem zeleného čaje. Občas si jen chcete kecnout na gauč, vypnout mozek, zapomenout na trable a koukat na naprosto jednoduchý a bezstarostný film, a tím Válka nevěst je. Alespoň já to tak mám!

Medvěd (1988)

Je to vlastně taková klasická zápletka - nerudný chlap, o jehož přízeň se snaží nevinné dítě. Když si ale uvědomíte, že těmi hlavními hrdiny jsou mědvědi, dostává se příběh na úplně jinou úroveň. No, poplakala jsem si, postěžovala jsem si na naší lidskou rasu (která je, alespoň zde, poučitelná), poslechla jsem si hezkou hudbu, pokochala se krásnou krajinou a celkově jsem si to užila...Paráda!

Dům plný strachu (1985)

Tak tohle byl, společně s The Goonies, určitě můj nejsilnější dětský filmový zážitek. Takže když jsem asi po 15 letech konečně objevila název filmu, ve kterém hlavnímu hrdinovi nezřízeně rostly vlasy, zajásala jsem. Bohužel se to dětské nadšení, resp. dětský strach, nepodařilo obnovit. To kouzlo už je pryč, ale i tak jsem ráda, že jsem Dům plný strachu viděla znovu a odhalila tak jednu z mojich největších osobních filmových záhad.