Lucy (2014)

Ach jak já se těšila. Protože film podobný "Všemocnému" jsem prostě musela vidět. O to víc jsem nestačila zírat na tohle totální psycho bez špetky logiky, které ke konci sahalo k pro mě nestravitelným absurdnostem. Luc Besson to koneckonců vyjádřil nejlépe, když řekl, že 1. část filmu má být jako Leon, 2. jako Inception a 3. jako Space Odyssey. Za mě tedy palec nahoru za "Leon" část a velký palec dolů za promarnění tématu s tak obrovským potenciálem...

Zmizelá (2014)

Poslední dobou se záměrně vyhýbám jakýmkoliv informacím o filmových lahůdkách, na které se chystám. Stejně jsem to udělala se snímkem Gone Girl, tedy až na vědomí jména režiséra, což je samo o sobě velkým příslibem kvality. Čemu se však vyvarovat neumím, je snaha odhadnout vývoj filmu v průběhu jeho sledování. Takže jediné zklamání, na této jinak brilatní podívané, bylo to, že jsem se vlastně víceméně trefila. Jinak ale nemám co vytknout. Od skvělé Rosamund Pike, přes až geniální hudbu, po propracovanost děje - fůůů. Stopáž filmu je sice vražedná, ale zpětně si divák nemůže neuvědomit, že to jinak ani být nemohlo. Celkově doslova nadšení a rozhodně nejsilnější filmový zážitek roku 2014.

Přes noc třicítkou (2004)

Ale jo, docela jsem se bavila. Nejspíš to ale bude tím, že jsem za a) žena, za b) měli tam hezký hadry, za c) hrál tam sympaťák Mark Ruffalo a za d) nic lepšího zrovna nedávali. Je to prostě taková ta romantická komedie u které si řeknete: "Hm, krásný, ale nereálný" - což je bohužel největší slabina, jinak fajn oddechovka.

42 (2013)

Je to takový příjemný nenásilný film skoro o ničem. Nikdo nepochybuje jak to dopadne, nidko není zklamaný, nikdo není nadšený. Harrison nám nějak zestárl, ale proto ho milovat nepřestanu, to je jasný. Celkově bylo fajn dozvědět se něco nového z baseballové historie, ale už se na to asi nikdy nepodívám.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Skoro to vypadá na mou novou oblíbenou komedii. Nejvíc nejlepší je, že film sviští od první minuty až do závěrečných titulků a vůbec neztrácí na tempu. Navíc díky spojení dvou dějových linií není film zdlouhavý a pořá se něco děje - a co víc, oba děje jsou stejně zábavné! Mno, musím si přečíst knihu, setkání s Maem bude jistě zajímavé (mimochodem, to je přesně to, co dělá z filmu výjimečnou záležitost - včlenění historicky významných postav). Prostě 114 minut parádní jízdy a další nezapomenutelný severský zážitek!

Notting Hill (1999)

Myslím, že můžu s klidem v duši říct, že jsem žádný film neviděla tolikrát jako právě Notting Hill. Vracím se k němu kdykoli mám depku, mám chuť na romantiku nebo si prostě chci udělat hezké odpoledne. Prostředí Londýna doplněné o Julii Roberts a Hugha Granta (a o Spika) je prostě nepřekonatelné a jsem si naprosto jistá, že Notting Hill ještě mnohokrát uvidím.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Mám ráda sci-fi, která nejsou až tak vzálená od reality, proto mě AI zaujala hned od začátku. Obzvlášť výkon malého Osmenta, to je celkem borec. A i když je stopáž 146 minut většinou vražedná, a i zde bych pasáž "po 2000 letech" vynechala, i tak se jedná o povedený a zábavný film. Navíc jsem se zamilovala do Teddyho a jeho I´ll break :). Celkově jsem byla příjemně překvapená a ještě dlouho po skončení filmu jsem přemýšlela, jak by to asi vypadalo, kdyby se režije chopil Kubric...

Hvězdy nám nepřály (2014)

To se takhle nějaký producent vzbudil a řekl si: "Natočím film, u kterého budou všichni bulet, ale který bude neuvěřitelně milý a vesměs optimistický" z čehož jasně plyne, že musí všichni umřít. I já jsem podlehla a střídavě se smála a byla smutná z těch nezáviděníhodných osudů. I nějaká ta slza možná ukápla. Ale proč to hrozné klišé? Nešlo by trochu ubrat? Willem Dafoe super, styl "hastroš" mu vyloženě sedí, hudba taky parádní, výkony uvěřitelné...Ale proč proboha to klišé?!

Neřízená střela (2010)

Ani jsem nečekala, že se na stará kolena dočkám opravdu vtipné a vůbec né trapné komedie. Na druhou stranu jsem tušila, že kdyby ta chvíle přišla, jednalo by se nejspíše o britskou produkci. Neřízená střela je svěží záležitost, ve které nejenže hrají skvělí herci, ale také se zde vůbec netlačí na pilu, což u komedií oceňuji. Emily Blunt je super, což jsem ani nečekala, Bill Nighy je super super, což mi bylo jasné už předem. Celkově super super super komedie, doporučuji.

Godzilla (2014)

Tak jsem byla zase jednou naivní a myslela jsem si, že větší zlo, než byl Pacific Rim, mě už letos nečeká. A ejhle, jak jsem se mýlila! Godzillu, pojatou jako milou a lidstvozachraňující přerostlou ještěrku, jsem ještě rozdýchala, ale ty dvě potvory, připomínající plody moře, už byly moc. Asi jsem prostě očekávala remake 1. dílu a né kompletní pozměnění děje. Nevím, každopádně jsem byla zklamaná a naštvaná, že jsem filmem ztratila 2 hodiny života. Na druhou stranu jsem se párkrát zasmála a jelikož smích údajně prodlužuje život, možná jsem ty 2 hoďky zas dohnala. Ať tak či tak, 1* dávám za efekty, ty se povedly.