Návrat do budoucnosti (1985)

Když jsem tenhle film, cca před 15 lety, viděla poprvé, byla jsem absolutně unešená a nadšená vychytaností děje a tím, jak to všechno dohromady dávalo úžasný smysl. Teď, o 15 let starší a o něco málo rozumnější, jsem nadšená úplně stejně a možná ještě trošku víc. Kouknu za dalších 15 let a uvidíme, ale na tenhle kulťák se prostě zapomenout nedá.

Horší než smrt (2007)

Když jsem objevila tuhle britskou komedii s vysokým hodnocením a s tématem pohřbu, zajásala jsem. První půlku filmu jsem čekala, kdy že se děj rozjede a já se začnu konečně nezřízeně popadat za břicho. Bohužel jsem se nedočkala ani v půlce druhé, a to mám britskou černotu vyloženě ráda. Film určitě není špatný, ale té "srandy" je v něm strašně málo, čímž děj trpí a vázne. Pro mě bohužel zklamání...

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Tak to bylo příjemné překvapení. Po vcelku zajímavé jedničce jsem dychtivě očekávala dvojku s tím, že bude asi o něco horší, jak už to tak u druhých dílů bývá. A ejhle. Po asi půl hodině jsem si všimla, že tupě zírám na monitor a nemůžu odtrhnout oči. Přišlo mi to celé takové propracovanější, vychytanější a napínavější. A i když se opět nejedná o filmový zážitek, vydržela jsem být vzhůru až do půlnoci, což je pro mě jasnou známkou dobrého filmu.

Vzhůru do oblak (2009)

Ze začátku to vypadalo na parádní záležitost. Životní příběh jednoho důchodce byl vtipný, smutný a i docela dojemný. Pak se však příběh dostal na standartní úroveň animáků a ani super pes a pták to nezachránili. Celkově určitě nadprůměrný animák, ale dokonalosti, kterou vidím třeba u Wall-eho nebo u Harvieho Krumpeta, film ani zdaleka nedosahuje.

Zataženo, občas trakaře (2009)

Nejsem příznivcem animáků, protože si podle mě většina tvůrců neumí vybrat cílovou skupinu diváků a filmy nejsou určeny ani dospělým ani dětem (a když ne tvůrci, tak propagátoři rozhodně ne). Zataženo, občas trakaře je přesně takovým případem - zápletka pro děti, dialogy a skryté narážky pro dospělé. No, celkově se na to dalo koukat a nepochybuju, že se to většině diváctva líbí. Pro mě je to ale film, který ničím nevyniká a na který rychle zapomenu.

Obchodník se smrtí (2005)

Hned od první scény jsem se bavila. Celé to působí tak nějak lehce, přirozeně a nenásilně. I když by mě, jako příslušnici něžného pohlaví, film neměl vůbec zaujmout, stal se pravý opak. Líbil se mi soundtrack, pojetí i mírná ironie a vtip, který celý film provázel.

Pupendo (2003)

Vinikající záležitost, která je výjimečná hlavně díky bezchybným hereckým vykonům hlavních představitelů. Dušek, Holubová, Cibulková - válí prostě všichni. K tomu příjemná zápletka z období, na které se teď už vzpomíná s určitou nadsázkou a ironií (jen aby to tak zůstalo!). Celkově jeden z nejlepších českých filmů poslední doby, který si vždy ráda připomenu. Jo! A má to parfektní soundtrack...

Frekvence (2000)

Jak už tu někdo napsal, název filmu ani obsazení na první pohled rozhodně nezaujme. Ale! Frekvence přináší skvělou zápletku, která přebije i drobné vady na kráse a pro mě neoblíbené "amerikanismy". Mám ráda filmy s tématem efektu motýlých křídel a i když jsem si při koukání všimla drobných nelogičností, celkově mě Frekvence bavila. A o to tu jde především, no ne?

Rivalové (2013)

Pří koukání pro mě bylo výhodou, že jsem jako žena Formule 1 neznalá, takže jsem byla od začátku až do konce napjatá, jak to všechno dopadne. Moc se mi líbil herecký výkon Daniela Brühla, který ve mně vyvolával ty správné pocity nesympatičnosti. Podle mého se nejedná o 6. nejlepší film, jedná se ale o fajn sportovní film, který ráda doporučím a možná ještě někdy zkouknu.

Přirozený talent (1984)

Mám ráda napětí, které provází sportovní filmy, mám ráda Roberta Redforda...mám ráda i Přirozený talent! A i když se nejedná o film, který by vás nějak přímo zasáhl a poznamenal vás minimálně do konce života, Natural určitě nezapomenu (budu si ho pamatovat jako film plný skvělých hereckých výkonů a fajn hudby) a ještě se k němu někdy vrátím. Celkově spokojenost.