Gravitace (2013)

Ze začátku jsem měla strach, že se bude jednat jen o další americkou věc typu "..a žili šťastně až navěky", ale jak film postupoval, více a více mě vtahoval do děje. Po vizuální stránce opravdový zážitek, takhle by mělo vypadat každé 3D. Líbilo se mi, že ačkoli je film postaven pouze na dvou postavách, není nudný, ani zdouhavý, a to i přes to, že zápletka není nijak strhující. Celkové velká spokojenost!

Uvnitř tančím (2004)

Pěkné, dokonce hodně pěkné! Ačkoli je téma filmu závažné a pro většinu z nás naštěstí nepředstavitelné, vyzařuje z něj neuvěřitelný optimismus a síla. Výkony hlavních dvou představitelů, podpořené výborným scénářem, mi vykouzlily úsměv na tváři, který se ne a ne ztratit. V daném žánru určitě jeden z nejelpších!

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Býval to možná můj nejoblíbenější sitcom, bohužel jsou příběhy čím dál více absurdní a s realitou seriál už moc společného nemá. Vše je dovedeno až do extrémů, v čemž vidím rozdíl oproti Přátelům, keří dokázali být vtipní i v těch nejobyčejnějších situacích. I když se na každý díl moc těším a některé série stále točím dokola, to kouzlo se už jaksi vytratilo..

L. A. - Přísně tajné (1997)

Parádní retro, které zaujme nejen dobře vystavěnou zápletkou, stylovou hudbou, autentickou atmosférou, ale hlavně výbornými herci, pro mě především Kevinem Spaceym. Líbila se mi propracovanost každé postavy, na druhou stranu jsem se občas ve všem tom přívalu jmen drobet ztrácela. Celkově výtečná kriminálka plná zvratů a filmařské geniality.

Telefonní budka (2002)

Wau, adrenalinový nářez od prvního až do posledního záběru, který díky své příjemné stopáži nepřestane bavit ani na vteřinu. Je až geniální, jak se dá z poměrně primitivní zápletky vytřískat maximum. Skvělá kamera, výborná hudba a můj oblíbený Forest Whitaker mi poskytli filmovový zážitek, který jsem při nedělním odpoledni opravdu nečekala. Wau..

Stážisti (2013)

Relativně příjemná komedie, která neni nikterak trapná ani moc nudná. Osvědčené duo Wilson + Vaughn podalo stejný výkon jako vždy, což znamená, že neurazili, ale ani příliš nenadchli. Moc se mi líbilo prostředí Google, které film ozvláštnilo, ale myslím, že z něj mohlo být vytřískáno i více. Celkově průměrná americká komedie s docela dobrou hudbou.

Jana Eyrová (2011)

I když jsem většinou zklamaná, ráda sleduji filmy natočené podle knih, které jsem četla. Jane Eyre mě rozhodně nezklamala. Líbilo se mi, že film se příliš neodchyloval od předlohy a také retrospektivní pojetí, které dodalo příběhu šmrnc. Skvélá režie zas přidala napětí a intenzitu, která film příjemně ozvláštnila. Celkově milé překvapení a moc příjemné pokoukání!

Šmejdi (2013)

O Šmejdech toho bylo napsáno a řečeno už dost. I moji prarodiče vesele jezdí po předváděcích akcích a my pak trávíme měsíce snahou ony smlouvy zrušit, aby babička mohla vyrazit znovu a znovu nakupovat. Každopádně v tomto dokumentu vidím velký přínos a doufám, že alespoň někderým důchodcům otevře oči. Líbilo se mi začlenění prodejců, resp. bývalých prodejců, díky kterým není dokument pouze jednostranně zaměřen. Celkové velmi silný dokument, kterž by měl každý důchodce povinně vidět.

Hon (2012)

Většinu filmů sleduji s tím, že přemýšlím, jak se bude děj odvíjet a jak to asi všechno dopadne. U Jagtenu mi to bylo úplně jedno. Každou scénu jsem si vychutnávala plnými doušky a užívala si to napětí a mrazivý pocit doprovázející celý snímek. O kvalitách Madse Mikkelsona toho bylo již napsáno dost (a rozhodně ne bezpředmětně), ale velmi mě zaujal taktéž výkon Thomase Bo Larsena, představitele Lukasova nejlepšího přítele. Samotné téma je velmi silné, očividně zde platí presumpce viny, což asi není špatně, i s tím, že to může být kruté. Celkově další skvělý film z pera dánských tvůrců se závěrem, který mě svou pravdivostí a bezvýchodností přímo nadchl.

Milí lidé (2010)

Smukke mennesker ukázal, že Dáni filmy točit umí a že dokáží i ty nejabsurdnější zápletky podat v uvěřitelné podobě. Ačkoli se film poměrně pomalu rozjíždí, po chvilce jsem už nestačila zírat na přibývající "úchylky" hlavních účastníků, při kterých si divák říká, že je až podezřele normální. A ačkoli nemám moc ráda filmy rozdělené na malé podpříběhy, které se dříve nebo později setkají, setkání v Smukke mennesker bylo naprosto geniální, neuvěřitelně vtipné a rozhodně nezapomenutelné.