Po přečtení spalte (2008)

hromada suchého humoru, který se točí kolem ženy toužící po plastické operaci ... a začalo to vyhazovem .... :) a když už si ani CIA neví rady, máte jistotu, že se pobavíte tím zvláštním, Coenovským způsobem.

Hvězdný prach (2007)

Od druhé poloviny filmu jsem viděl něco jiného než co jsem četl, ale musím přiznat, že to bylo skvělé. Nevěřil bych, že se mi budou líbit dvě naprosto rozdílné verze jednoho příběhu. Bylo to krásné, vtipné, plné celebrit a napínavé. Je z toho cítit anglický cit pro vnímání příběhu bez extra efektů ... a Claire Danes byla prostě sladká, Michelle okouzlující ... sakra, v takovém věku a kočka k nakousnutí :) děkuji za skvělou filmovou práci.

Napoleon Dynamit (2004)

U komedie bych očekával smích a já se rád oddávám smíchu a bavení. Ale u této "komedie" mne smích vůbec nepřešel, protože prostě chyběl. Možná jsem měl velká očekávání a nebo to prostě jen nebylo vtipné dle mého gusta.

Wanted (2008)

Bylo to ... rozhodně něco, efektní, akční a pořád se něco dělo ... herecké obsazení mi krásně sedlo ... a ještě jsem se pobavil. a to nemusím střílečky :)

Vlkodav z kmene Šedých psů (2006)

dvě a tři čtvrtě hvězdičky ... za náčelnici kmene lesních jahod ... to mě odrovnalo :))) a za netopýra coby domácího mazlíčka ... lepší než inspektor Rex a Lassie dohromady:))

Kung Fu Panda (2008)

Kupodivu i zde mi asi největší problém dělalo překousnout unylou hlavní postavu, těžkotonážní pandu Po, která všechno zkazí, na co sáhne (kromě vaření). Navíc prostě nemusím Jacka Blacka, tudíž mne tento snímek ani moc nelákal od první chvíle. Přesto musím shrnout dojmy z tohoto filmu do několika bodů: dávám 85%, protože jsem se nakonec bavil a dost tomu pomohla postavy mistra Shifu nebo Oogwaye. Jak již zde bylo poznamenáno, závěrečný souboj byl očekáván v poněkud jiném duchu ... ale já musím říct, že přesně nějak takhle bych se zbavil hlavního záporáka já ... jen to břicho mi chybí :) ale chuť k jídlu by byla:)

Stmívání (2008)

Já přesně nevím proč ... ale ten pocit mi velí hodnotit takhle ... zasmál jsem se, trocha romantiky, "hororové" scénky, u kterých jsem se nebál a upíři. A on ten Robert Pattinson tak hezky kouká :) mírně vyhuleně, ale je to roztomilý :) a když už nic, tak aspoň to má kontroverzní hodnocení :)

Noc úplňku (2006)

působivý příběh lásky v Mezinebí ... sice hlavní představitel se svým tupým výrazem neustále vypadal, že celkem dost přebral nějakých halucinogenních látek, přesto to mělo "nějakou" pointu a zajímavé záporáky:)

Kačer Howard (1986)

hlavně z nostalgie ... :) už se těším, až se na to podívám znovu ... s odstupem asi 15ti let :)

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Tím, že jsem neviděl původní verzi filmu, si získávám, aspoň myslím, určitý nadhled nad nějakým srovnáváním. Je pravda, že jsem tak nějak počítal od začátku s tím, jak to dopadne. Vizuální efekty se líbily, hudba a herecké obsazení bylo příjemné a ... tak nějak jsem z toho filmu vycítil tu environmentalistickou výtku vůči našemu způsobu žití, která byla jasná a věcná ... "naše" planeta nepatří nám ... tak se podle toho chovejme :)