Snídaně se Scotem (2007)

Kupodivu velmi příjemná komedie [tohle drama skutečně není, i když v pozadí je drama i prachobyčejná trapná parodie Scary Movie nebo Disaster Movie] o homosexuálním páru, který žije v "utajení", než jim život naruší nevlastní synovec jednoho z nich, Scot. Svou zženštilostí, extravagancí a extrovertním přístupem ke všemu a ke všem jim nabourává jejich soukromí, tabu, o nichž se nemluví. Eric je bývalý slavný hokejista a rváč. Po úraze se uchýlí do ústraní moderování sportovních událostí. Sam je právník, který si zvykl na utajenou domácnost, kterou s Ericem prožívají. Jeho bratr Billy se díky závěti bývalé přítelkyně stane opatrovníkem jejího syna. O dítě zájem nemá, dokud neuslyší zmínku o finančním příspěvku z její pojistky. Než si pro Scota přijede, zabydlí se Scot u Erica a Sama. Dochází ke vtipným střetům dvou rozdílných osobních přístupů, k narážení a postupnému odbourávání předsudků. A ačkoliv to působí někdy příliš prvoplánově, věřte nevěřte, umí tenhle snímek i překvapit:)

Písně o lásce (2007)

Příjemná filmová relaxace s tématikou, která je mi blízká a s písničkami, jejichž melodie mi stále utkvěly v hlavě. Příběh, který v sobě skrývá mnoho alternativ z našich vlastních životů. Příběh, který skončí a vy nechcete, aby tomu tak bylo. Tedy tak jsem to viděl aspoň já.

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008)

Neměl jsem možnost vidět celé. Dle některých komentářů zde je to jen pro mé dobro. Ačkoliv souhlasím s komentářem Tetsua, tak přesto tam bylo něco ... něco těžko popsatelného, co mě bavilo. Občas. Chvílemi. Je pravda, že Máca s monstrózním poprsím a koza s hlasem Jiřího Lábuse mne místy vyváděly z míry, ale upřímně, já už tak dlouho neviděl kvalitní český film, ani hraný, ani animovaný, takže tady vlastně ani nebylo tak velké zklamání.

Zakázané království (2008)

Od začátku překopaný Nekonečný příběh, kde namísto tří buranů, jdou po hlavním "hrdinovi" hromotluci s bouchačkou. Možná jsem se těšil víc než bylo zdrávo. Přesto akce, fantazie a pár vtípků ... upřímně, nebýt Jet Liho a Jackiho Chana, asi bych u filmu usnul. Hromada předvídatelných situací ... ale pro odpočinek to není tak zlé.

Mrtví jako já (2003) (seriál)

Opravdu skvělý seriál. Černý humor hlavní představitelky i jejích kolegů z branže mě hodně baví a musím říct, že jsem velmi pohodlně přesedlal z House na tenhle oblíbený seriál.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Bylo toho evidentně hodně, co nám chtěl Guillermo říct a ukázat, a pravděpodobně se chtěl nebo musel vejít do nějakého času, došlo ke stříhání, prostříhávání a ... přesto mám pocit, že předvedl na filmovém plátně skvělou práci. Byli tam moji oblíbenci, chybí mi "taťka" a nové příšerky s.r.o. měly někdy dost velké grády. Velký potlesk pro Anděla smrti. Akční fantasy, které splňovalo mé představy o komiksovém hrdinovi z pekel. Jak dostanu výplatu, letím si dokoupit další díly :)

Mamma Mia! (2008)

Už od malička mne moje maminka vychovávala v lásce ke skupině ABBA. Dodnes jsem jí za to vděčný, protože tahle oldieska je chytlavá a mám na ni moc hezké vzpomínky. Od filmu jsem nic nečekal. Tedy dobře .. abych byl upřímný, slyšel jsem o tom, jak je Pierce B. coby zpěvák nedobrý a nevkusný. A ačkoliv bych od něj zpěv nečekal, nakonec to utáhl celkem dobře. Celkem dobře na to, jaký je potencionální zpěvák. Meryl byla dokonalá. Ta ženská má energie na rozdávání. Ta dívka, co hrála její dceru vypadala téměř pořád plačtivě, ale ten hlas byl skvělý. Atmosféra slunných prázdnin u moře, kde jsem již dlouho nebyl. Možná pro ten romantický nádech a příjemný kýčovitý děj dávám 76%. Zasmál jsem se, skoro poplakal, v duchu si prozpěvoval a nestačil jsem se vynadívat na tu krásu krajiny a některých postav :))

Kitaro (2007)

Trochu úchylné. Správně japonské. Někdy tam chyběla návaznost, ale bylo to vtipné, plné roztodivných příšerek a sympatických kladných postav.

Temný rytíř (2008)

It was great! It was really great! Why so serious? :)) Psychologie postav - 99% Vtip a humor - 100% [Morgan Freeman i Michael Cane jsou ve svém věku chrabří vtipálkové ve vhodných chvílích] A příběh? Ač nerad to říkám, tak tohle je Batman dle mého gusta. Nechci tím být nevěrný mému milovanému Burtonovi, to bych si nedovolil. Ten to dělal s láskou a bral to s temným humorem. Ale tohle je akční příběh, který by se klidně mohl stát tady a teď. Teroristé mají různá jména, tento má jméno Joker a byl tím nejlepším.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Vím, že se hrozně směju ... ale tady jsem tomu nemohl zabránit ... a prostě jsem se smál :)) a o tom to přece je! edit: po třetí sérii už mě ten smích přešel. Vlastně mě to začalo dost nudit. Je škoda, že se takový povedený materiál natahoval tak dlouho, až už vás prostě přestane bavit čekat na "jejich matku".