Mary a Max (2009)

Nevím, co k Mary a Maxovi dodat ... získalo si mne to už svou animací, následně příběhem a nakonec jsem stejně musel upustit pár slz. Děkuji za krásný snímek :)

Číslo 9 (2009)

Jednu chvíli jsem měl dojem, že sleduji Animatrix. Nic jsem od tohoto animáku nečekal. Ostatně to nedělám nikdy, protože zklamání z pohádky bývá větší než zklamání ze srdcedrásajícího dramatu. A mile mne překvapila jistým způsobem nápaditá a místy předpokládatelná dějová linie. A netvrďte mi, že vás Dvojčata, bláznivý 6 nebo sympatická 7 prostě nedostali. A robotické potvory vytvořené "Mozkem" měly grády :)

Království (1994) (seriál)

Království je "seriál" a přitom film s naprosto bláznivou skupinou lidí na naprosto normálním místě, jako je nemocnice s naprosto šílenými situacemi. Budete se bát, budete se smát a budete mít pocit, že sami chcete odhalit všechna tajemství, které tamní sklepení i pokoje ukrývají.

Vzhůru do oblak (2009)

Nemám rád dabing. Hluboce se mi příčí ... ale tady jsem prostě (i vlivem osudu) nenašel chybu ... a skvěle jsem se bavil. I pár slz ukáplo. Díky Pixare!

Raven (2009)

Už jenom podle upoutávky. Upíří tématika vyšťavená do poslední kapky "krve".

Zombieland (2009)

Upoutávka slibovala hordy krvežíznivých zombie. Kde jsou ty časy, kdy chodící mrtvola byla pomalá, rozvláčná a hnilobná. S dobou, která spěchá, jdou i tihle "lidožrouti". Utíkají, jsou velmi dotěrní a vynalézaví. A hlavně jim děsně tečou "sliny". Každopádně tahle podívaná slibovala kromě toho všeho i lidský, morbidní humor. A nezklamala. Přiznám se, že už dlouho jsem se nepobavil a B.M. a jeho nepovedený smysl pro kanadské žerty byl velmi povedený. Ani si při tom povídání, vzpomínání, hledání bájné tyčinky a vysvětlování pravidel pro přežití nevybavuji, že bych se nudil. Díky. Díky vám:)

Antikrist (2009)

Znovu bych to vidět nemohl. Prostě bych to nevydržel. Přesto mne k tomuto snímku něco velmi táhne. Viděl jsem i to, co jsem vidět nemusel, přesto jsem shlédl něco, co ve mě rozhodně zanechalo dojmy, pocity, zamyšlení. Nevím, jak to napsat, ale bylo to brutálně krásné či krásně brutální. Ta symbolika přírody mrazila.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Jasně, je to sračka .... romantická sračka:) ale když už si to celé projdete v literární podobě, nejde to nemít rád ... (i když i v té beletrii to dělá víc paseky než užitku :)) A že Bellu máte chuť praštit lopatou přes obličej hned po první "znuděné a znechucené" větě až téměř do konce téhle romance ... je jen důkazem toho, že hlavní hrdinové (respektive hrdinky) jsou zde proto, abychom se s nimi mohli porovnávat a nenávidět je za to, jak dementně se můžou chovat:)) a že neumí využít příležitosti :) Takže čistě z fanouškovské nostalgie dávám 3 :)

Tajnosti (2007)

Možná to není úplně stoprocentní hodnocení, ale při mé skepsi z českých filmů musím něco ohodnotit tak, aby se to vyrovnalo. Tajnosti tak nějak padly přesně na mou náladu a pobavily a tak nějak navnadily mou ženskou část na touhu po změně. Prokládáno velmi příjemnou a nenucenou hudbou, při níž můžete zavřít oči a pobrukovat si chytlavou známou melodii. U tohoto snímku jsem si užil jeden den v životě ženy, která to s emocemi umí tak nějak podobně jako já. Sympatické bylo i obsazení, z něhož vyzařovala souhra a procítěnost ... Martha Issová byla sladká, majitel bazaru k nakousnutí a a "Karel" zoufale neodbytný jako řetězy, které vás stahují ke dnu. Autorce zasílám chválu a dík :)

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Film, který se opět nedrží tak úplně toho, co bylo psáno v literární předloze, ale přesto se snaží přiblížit spíše problematiku dospívání nakombinovaně s bojem těch hodných s těmi zlými. Přesto lze režisérovi přiznat spád a příjemně vzrušenou atmoséru, kde se neustále něco děje, i když zdánlivě je na "plátně" nuda. Bolestný vnitřní souboj Draca Malfoye nebo téměř mysteriózní pohled Luny Lovegood, který spíše vypovídá o užívání nějakých lehkých drog ... V tomto díle byla poměrně role přiznána Rupertu Grintovi, který se svým Lonánkem dokázal pobavit snad všechny diváky. Mrzí mne jen absence titulkované verze v Brně, dabing nedokázal tak nějak úplně odhadnout charaktery postav a některé situace. Je to škoda. Asi největší úspěch sklidil v mém hodnocení Harry po požití "tekutého" štěstí a nejsmutnější věc v tomto díle? Kdo četl, ví. Kdo nečetl, doporučuji dohnat.