Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008) odpad!

Doteď dumám nad tím, jestli je to příběh o Koze nebo o kozách. Ať tak nebo tak , plán byl tematicky naplněn. Ale jinak je to hlavně o ho..ě. A to ještě hodně mizerně zpracováném - bohužel. Fuj, fuj a ještě jednou fuj!

Na doraz (2010)

Jo - opravdu - tohle je komedie, která jde nadoraz jakékoliv hranice dobrého a špatného vkusu, smyslu pro humor a celkově filmařiny. A to, že se majstrštyk Hey you objevil v soundtracku k téhle srágorovině, považuju za vyšinutí mysli ať už floydů nebo samotného Waterse! Jinak se nadoraz určitě královsky pobaví teenageři a jiní filmoví fanoušci, libující si v humoru založeném na zvracení, trapnosti a masturbujících psech.

Zrození planety Země (2008) (seriál)

Řekla bych fakt dobrý - používám to jako názornou ukázku pro deváťáky do geologie a dokážou si díky tomuhle DVD alespoň trochu představit, jak to tu dřív fungovalo a jak některé procesy fungují dodnes.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Hmmm... inu co říci závěrem? Dívka, která čte ohníček se jakž takž zbrchala a vytáhla to krapet vejš... ale na víc to fakt není. Ano, chápu, že zfilmovat takový majstrštyk o 650 stránkách a vmáčknout jej do 2 hodin je opravdu smělá myšlenka a já proto velmi oceňuji záměr. Bohužel ale 3 díl trilogie mi v knižní podobě přišel nejlepší a tady ta ušmudlaná zamotanice tomu nesahala ani po kolena. Krom toho, že kdo nečetl knížku bude muset film sledovat s tužkou, papírem a dálkvoým ovladačem v ruce - ke kreslení map děje. Knižní předloha 3. dílu je totiž spíš špionážní román než nějaká detektivka nebo akční thriller. Tvůrci se sice snažili natočit špionážní thriller, ale hodně se jim to vymklo z rukou a prase aby se v tom (s prominutim) vyznalo. Zase naopak dobrá hudba, dobrá Noomi Rapace a i chtě nechtě musím přiznat dobrý Michael Nyqvist (pro mně absolutně Nekalle Blomkvist). Prostě průměr... Opět.... taková dívka, která spíš rozkopla mraveniště.

Kuky se vrací (2010)

Tak ano, už se nám to pololetí blíží a my pedagogové bychom si měli procvičit to hodnocení - abychom nevyšli ze cviku... a proto.... Drahý Kuky, sice s malým zpožděním, ale přece, předávám ti tvé vysvědčení. Doufám, že ti nestoupne do hlavy, nezpychneš a budeš dál tak úžasně srdečný a lidský. Z hlediska pedagogického: výborně, z hlediska přírodovědeckého: výborně. Z hlediska filmařiny: výborně. Z hlediska hudby: výborně a konečně z hlediska ekologického poselství taktéž: výborně. Nezbývá než vyslovit velkou pochvalu a udělit knižní odměnu ředitele školy:-) BTW: ať se jdou všichni s problémy ohledně sexuální výchovy vycpat - Vrrrr, vrrrr...pardon! Takys mohl říct, že jsou tam dvě! - nádhera!!!

Ženy v pokušení (2010)

A já jsem taky žena a taky jsem byla v pokušení - dát plný počet. Pravdou ale bohužel je, že ten si to opravdu nezaslouží. I když na druhou stranu jsem naprosto královsky pobavila. Ženy v pokušení vás totiž budou vážně pokoušet. Pokud v tom budete hledat nějaká hlubokomyslná moudra, nedopátráte se, zabřednete a už se z toho patosu nevyhrabete. Radím dobře: nic neřešte, nepřepínejte a hlavně po ničem nepátrejte - a pak si to báječně užijete. Skvělý herecký koncert Elišky Balzerové (aféra s jejíma nádhernýma fotkama beztak vznikla jen proto, že jí někteří záviděli její tělo v jejím věku - to je víc než jasné). Lenka Vlasáková byla neméně dobrá, ale bohužel jí chyběla ta šmrncovní frnda - je to tak, holt Vilma v tom uměla chodit:-) I když Lenka měla zase luxusní zadek:-) No a pánská část ensemblu - také radost pohledět....hmmm..... Díky, pane Vejdělku, vydařila se vám skvělá oddychová a nenáročná komedie na úrovni, ve které se nemusím bát, že někomu přistane dort na hlavě apod. (ano - z Líbáš jako Bůh mám trauma doteď!)

Počátek (2010)

A já si zrovna myslím, že jsem ten Počátek našla! A měla jsem co dělat, abych se dočkala konce ve zdraví a s relativně zklidněným srdečním tepem.... Ano, někteří uživatelé CSFD mají jisté výhrady - jako že např. chyběly tomuto filmu emoce... To oni asi občas cítili jemné píchání - to si s nima pohrávala pýcha - serte na pýchu!!! Fantastický zážitek!

Zatracení (1988)

Nemůžu.................hodnotit...........................neboť................to zběsile.........................pomalé............................., ubíjející, ........................a nikam nevedoucí ............................tempo..................................mě vyhnalo...................................ze sedačky.................................v sále...........................zhruba................................po cca 45 minutách............................Film ...................se ............................. mi............................. táhl.......................jako .....................zhruba........................... tenhle.........................komentář.......................... Zase jsem zjistila, že Béla Tarr prostě není pro mě. Hodně často mi v té 3/4 hodinovce, kterou jsem ještě vydržela, napadala ona památná věta z let gymnaziálních "o 3 hodiny později":-)

Něžný polibek (2004)

Ano, vskutku hodně něžné - i když místy spíše s hořkou příchutí, každopádně díky za něj!

Pošťák vždy zvoní dvakrát (1946)

Ajajaj! Zapeklitá to věc! a u mě je to 3,5 - takže opět nespravedlivé zaokrouhlení. Ale vlastně proč ne? Myšlenku to má a závěrečná scéna s pošťákem se mi hodně líbila - zazvonil z plátna i u mě:-) Lana Turner je naprosto nabitá sexappealem, zato John Garfield mě tedy příliš neoslovil - nebyl to můj typ.... spíš mi přišel jako totálně netyp právě na tuhle roli - působil tam na mě dojmem takového šmouly Nekňuby. Ale proto bych filmu hodnocení neubírala - spíš mi vadilo tempo. Zpočátku dobrý, příběh odsýpá, ale pak se to nějak zaškobrtlo a film se začal táhnout jak týden před výplatou. Jinak si ale myslím, že je to klasika, která opravdu stojí za shlédnutí! Hlavní heslo: cherchez la femme!:-)