Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Nepropadám panice, neboť konečně jsem se dozvěděla odpověď na tu nejzákladnější otázku a to, co je smyslem života:-) Zhlédla jsem také pár úžasných momentů a několik skvělých zápichů (např. již zmíněné zklubíčkovatění:-). Ale místy mi tento průvodce dal opravdu zabrat - řikám to pořád, že nejsem na literaturu faktu a cestopisy:-)

Still Crazy - Pořád naplno (1998)

Aneb jak dopadá resuscitace starých rockových harcovníků a jejich kapely. Stylově mi Strange fruit silně připomínali Uriah heep, kteří jsou mi velmi sympatičtí a ze soundtracku jsem tak byla odvařená. Pořád mi tam ale bohužel chybělo NĚCO, co by tomu pomohlo to vytáhnout na absolutní špičku. Ale i tak velmi příjemný hudební a filmový zážitek.

Cesty domů (2010) (seriál) odpad!

Nevěřím tomu, že tohle někdo může myslet vážně! Snad maximálně jako parodii na tu nejstrašnější kriminálku všech dob zkříženou s Ordinací - a i ta je hodně mizerná! A to jsem nedala ani celý díl! Tak strašnou šmíru jsem fakt strašně dlouho neviděla.

Lidé, mám vás rád! (1998) (TV film)

Třeštíková se snažila o maximální možnou objektivitu a myslím, že se jí to povedlo na výbornou. Silný dokument poodkrývající tajemství kultu Fučíka a jeho slavné Reportáže.

Nemocnice na kraji města - nové osudy (2008) (seriál)

Děcka, říkejte si, co chcete, ale po shlédnutí té srágoroviny vydávající se za "2. řadu Nemocnice", jsou tyhle díly balzámem na duši. Samozřejmě, že to není žádný filmařský skvost. Překvapivě, mě tahle série ale vcucla tak, až mě to překvapilo. Poslední dva díly mají obzvlášť velký grády.... Chválím herce, kteří se mi hodně líbili (až na nějaké epizodní role, jako třeba Tommy, Míra apod.) a hudbu, která se mi zalíbila také. Zvláštní chvála pro nasazení Kryštofa - Kryštofa (velký sympaťák) a i mladého Sašu Rašilova - tenhle výkon se mi taky moc líbil. Takže chtě nechtě, prostě ty 4 hvězdičky musím dát:-)

Miluji tě k sežrání (2005)

Jedna hvězdička za hlášku "navíc robertek v tahu...":-) jinak je to tak trapný, až to tříská dveřma, takže díky, už víckrát ne!!!

O sexu (2008)

Jako učitelka biologie hodnotím jedničkou s hvězdičkou a jako speciální pedagog také tak. O to víc mě zaráží reakce některých lidí, zda by to měli MP vůbec vidět apod.! Prosímv ás - jsou to také lidi, kteří mají základní biologické potřeby! A názor, že tohle MP nepoberou.... No - je více než jasné, že lidem s těžším stupněm MR tohle ani nemá význam pouštět.... ale pro lehčí formy si myslím, že určitě jo. Jinak na UPOLu se za nás i vyučoval předmět s názvem "sexualita mentálně postižených" a myslím, že tohle by se přednášejícím určitě líbilo.

České milování (2009) (seriál)

Stojí to za to - některé epizody bych ordinovala povinně a klidně i několikrát denně!

Občanský průkaz (2010)

Škoda, že teď už v OP nemůžeme natrhnout nějakou tu stránku - to já bych ji klidně hned natrhla. Na protest proti všem těm šmelinářům, pouťovým řečníkům a šmejdům v čele našeho státu! Snažím se, aby mé hodnocení nebylo pod vlivem silné podonosti postavy K.L-Bokové s mojí maličkostí (jak já jsem jí rozumněla:-). Myslím si, že OP zachytil naprosto skvěle dobu, kdy se desky Floydů musely poslouchat téměř tajně, koncerty Plastiků byly po zásluze odměňovány a vůbec dobu, kdy člověk prakticky nevystoupil z fronty. Hlavní hrdinové mě fakt dostali a i když jsou to jména neznámá, tenhle jejich společný průkaz totožnosti se mi opravdu moc líbil.

Pravá blondýnka (2001)

Co ode mně můžete chtít, když růžová je jediná barva, kterou bytostně nesnáším. I když nízké hodnocení určitě není způsobeno "přerůžověním" tohoto snímku. Pominu-li tedy ty prudké návaly nevolnosti v okamžicích, kdy monitor PC byl zaplaven odpornou růžovou, kde udělali soudruzi s Ú eS Á chybu? Předem už jen to schéma "kterak dámička s psíčkem prohlédla, zmoudřela, břibyly jí nějaké body IQ a nakonec ke štěstí přišla" mi fakt nesedí. Citové výlevy v podobě nekonečného "íííííííííííííí" "ááááááááááááá" a zuřivého jaskotu mi způsobovaly husí kůži. Velkou pochvalu si ale zaslouží Reese! Ta byla v roli úžasná, takže za ty jeji kukadla jak zrcadla dávám 2 hvězdy:-)