Žena za pultem (1977) (seriál)

"Tatínku, neopouštěj naši maminku!" - "Děti moje, kdyby si maminka oholila ten knír, možná bych i uvažoval o tom, že s ní zůstanu. Ale berte to rozumně. Budete mít nového tatínka s embéčkem, ve kterém maminka bude prožívat 1. erotické scény a oporou jí budou její soudružky kolegyně z práce nadšené pro budování socialistického státu." ---> oproti jiným hrůzám z továrny na socialisticko-realistický seriál se na tohle občas ráda podívám.

S tebou mě baví svět (1982)

Přátelé, kamarádi, my vám ty medaile nepřivezeme, protože není moc za co! Příjemná podívaná na relax, která mě ale až tak netankuje. Takže si s přehledem ty rossignoly do údolí vezmu a raději si pustím jiné komedie, které jsou komedií století pro mě.

Kristian (1939)

A spálit papučky a domino!

Roztomilý člověk (1941)

Ať už Raoul Schránil v kruzích spí nebo ne a o roztomilosti Oldřicha Nového a jeho Bláhy bychom mohli vést sáhodlouhé diskuse, ve výsledku je film opravdu roztomilý. "Promiňte, co vlastně napsal Max Braun?" "No dovolte? A vy to nevíte?"

Hvězdný prach (2007)

Příběh sice padlé hvězdy, ale ve filmu ve výsledku pády hvězd nenajdete. Právě naopak - všechny zúčastněné hvězdy zářily, až se nakonec rozzářila i má duše filmového diváka. Nádherná podívaná, která vás opravdu pohladí po duši a věřím tomu, že až půjdu za letní noci na procházku pod jasným hvězdným nebem, na tuhle úžasnou fantasy si vždycky ráda vzpomenu.

Má mě rád, nemá mě rád (2002)

Nečekejte žádnou romantiku a nebudete zklamáni. Důkaz toho, že Audrey Tautou nemusí hrát jen sladké slečny s kouzelně našpulenou pusinkou a také toho, co všechno zmůže láska až slepá posledost.

Rok ďábla (2002)

Když se mě zeptáte, o čem ten film byl, tak musím říct, že nevím. Ale zase vím, že takový člověk, jako je ON, který píše TAKOVÉ písničky, nemůže nosit blbý slipy. A moc se mi líbil - i ON, i film.

Návštěvníci (1983) (seriál)

Na tu dobu to je bomba práce! A důkaz toho, že i v 80. letech mohly vznikat kvalitní seriály. Děj i herci děsně sympatičtí a i když jsem žena, tak musím připustit, že Dáda tam je fakt kóča. A v neposlední řadě úžasná hudba. Víc takových dobrých českých seriálů.

Žena pod křížem (1937)

Film jsem si sehnala jako "gurmánskou specialitku", abych se mohla podívat na herecké začátky mého milovaného Dreyffuse a zároveň padoucha hledající Stříbrné jezero. Ono tohle dílko totiž na normální dívání opravdu moc není. Pokud chcete něco na vypnutí po nedělním vyčerpávájícím obědě, budiž. Ale ani tak vám občasné výbuchy smíchu na teatrálností a hlavně stupiditou zejména Sášiny nedají odpočinout. Je to právě "žena démon a bestie" Ferbaska a její rádoby vtipné monology a glosy, co mi vadilo nejvíce. Bušová se svým strašným přehráváním a teatrálností tomu zrovna nepomáhá a zbytek už se s tím jen veze....

Lidice (2011)

Aneb důkaz toho, že cena Sazky r. 2007 opravdu neznamená vůbec nic. LIDI CE totiž nebyly pohřbeny pod nánosem hlíny a popela, ale pod stupiditou scénáře (ten byl v některých místech opravdu politováníhodný), neuměním některých herců (ti by si za své výkony měli jít za roh naliskat) a nakonec nekonečně patetickou hrůzou z pera Hrůzy. Nezlobte se na mě, ale tak kýčovitou hudbu jsem fakt nečekala..... paradoxně zrovna ta hudba u mě třeba způsobila to, že okamžiky, které byly emocionálně nejsilnější na mě prostě nefungovaly, protože jsem se musela smát hudbě. Kdyby byly Lidice jen scénou pro Rodena a Luknára, tak smekám klobouček, protože ti rozehráli hru hodnou mistrů. Jejich party jsou opravdu fantastické. Bohužel ale film je ve výsledku celkem nejenom díky 2 hercům. Takže ano - za 2 hvězdy dám 2 hvězdy, ale víc po mně nechtějte. /// po dlóuhém čase a několikerém (díky výchovným školním projekcím nuceném) shlédnutí měním názor...Tyjo ten film u mě uzrál jako to víno. I když jsem abstinent. Přesto jen dodám - Karle a Romane, svůj širák odhazuji v dáli a klaním se vám až k zemi.