Živí mrtví (2010) (seriál)

Po prvních 2 sériích - SKVĚLÝ seriál. Bohužel potom se už jen točíme na kolotoči "najdeme nové zázemí i lidi" - "Zabijeme pár zombie" - "Najde se padouch a zničí nám zázemí" - "najdeme nové zázemí"..... Stačilo o pár dílů méně a bylo by to 90%...

Poslední loď (2014) (seriál)

Seriál, který by byl dokonalý nemít tolik dílů. Jedna řada by naprosto splnila a pojala to, co by film nezvládl. Bohužel se dnes musí všechno natahovat a nafukovat tak, aby se z toho dalo hodně vydělat. Myšlenka byla krásně rozvedená a pak ji zlikvidovali a udělali z toho další Walking Dead. Nicméně je to koukatelné a první řada rozhodně stojí za to. Dokonce i po odborné stránce to není naprostá blbost a něco z té biologie viru je i správně! A Adam Baldwin zůstane už napořád XO Slattery!

Zmizelá (2014)

Fincher nezklamal a film skutečně celých 145 minut graduje. Filmařská lahůdka!

Resident Evil: Afterlife (2010)

Jak tohle může někdo natočit? Všechni od herců po kameramana by měli zavřít do ústavu a režiséra rovnou zastřelit.

Resident Evil: Odveta (2012) odpad!

To jako vážně? Jak mohl tohle někdo produkovat a jak v tom může někdo proboha hrát? To je tak, ale tak tupý, že i když to je schválně tupý, tak se to prostě nedá vydržet. V půlce filmu jsem myslel, že po zombie jezdící na motorce s kulometem to fakt horší být nemůže, ale potom přišla akce Ripleyová a finální boj s luxusním soundtrackem, který asi někdo dělal na záchodě za deset minut. A korunu tomu nasazuje poslední scéna. To se fakt nedá! Pokud chcete vidět naprosté mrhání prostředků a času, tak tenhle snímek za to stojí.

Lovec trolů (2010)

Mnoho nápadů, skvělý námět, ale naprosto otřesní herci (až na samotného Huntera) s ještě horšími dialogy a příběhem trochu postaveným na hlavu. Přeci jenom být trollem, asi bych úplně nežil poblíž polárního kruhu a měl půl roku slunce....

Zrození Planety opic (2011)

Zajímavý námět postrádá nějakou hlubší myšlenku a vcelku mi to přišlo skutečně moc zdlouhavé. Celou dobu se připravujeme na finále, které proběhně tak nějak řekl bych rozpačitě a pro film až nedůstojně. Čert vem, že opice se přes noc jen díky aerosolu s virem naučí házet oštěpěm a sundavat helikoptéry. Film se rozhdně neztratí.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Konečně práce s cestováním v čase, který má hlavu a patu. Režisér scénarista odvedl vynikající práci a podání jedné osoby hlavního hrdiny oběma herci je skvělé. Velmi zajímavý námět, který byl dobře uchopen a ztvárněn. Rozhodně snímek stojící za zhlédnutí.

Úsvit planety opic (2014)

Rozhodně nadprůměrný film se skvělými efekty, ale tuctovým příběhem. Velmi kladně hodnotím postapokaplyptickou scenérii a fakt, že ti zlí jsou tady nyní opice. To mě překvapilo, ale stejně jsem asi čekal víc, takže 70 %.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Hranice mezi genialitou a šílenstvím je zatraceně tenká! Samozvaný Mastermind George Miller si tohle označení skutečně zasloužil! Po sérii úžasných trilerů přichází naprosto šílený, dechberoucí, stupidní a prostě geniální film. Díky Bohu za to, že se tohle podařilo natočit. Od první minuty do poslední vás to drží přikovaný na plátně, hltající každou scénu doprovázenou perfektním hudebním podbarvením. I přes malou časovou dotaci věnované postavám jsou skvěle ukotvené. Postkapokalyptický svět jak má být. Nemám slov. Čekal jsem mnoho a dostal více. Ve zratce geniální píčovina. Mrzí mě jen jediná věc, konečná scéna, kde Max odjíždí s V8 dál.