Řetězová zpráva (2010)

Naprostý souhlas s J*A*S*M. Snaha o modernost komicky kontrastuje s naprostou zastaralostí technologií nebo jejich křiklavým nepochopením. Ústřední dea je naprosto mimo, celkové provedení béčkové. Naprostá ztráta času.

Oči bez tváře (1960)

Vcelku průměrný, morbidní thriller, který do čtyřhvězdičkových výšin pozvedává posledních dvacet minut. Vražda, útok psů, holubice, minimum slov. Taková horrorová poezie. P.S. A ještě něco - až budu velký, budu jezdit krásným, černým Citroenem DS jako Dr. Génessier.

Armáda temnot (1992)

Jak je to zábavné, tak je to blbé. Mám rád horrory, mám rád komedie, mám rád horrorové komedie - tohle není ani jedno z těch tří. Možná je to tím, že vtipy s prděním a bodáním do zadku mě přestaly bavit zhruba když mi bylo dvanáct.

Smrtelné zlo 2 (1987)

Kultovní kravina. Druhou hvězdu přidávám za letící oko.

Lesní duch (1981)

Po letech jsem se na opět podíval na celou sérii a zjistil jsem, že po odstranění tenké vrstvičky nostalgie mi Evil Dead nenabízí nic kromě pocitu trapnosti.

Otevři oči (1997)

Menší problém. Látkou a kostrou je mi bližší španělský originál, vizuálem a hlavně božskou hudbou americký remake. Oba filmy stojí za shlédnutí, je to fascinující výlet do krasohledu snů a podvědomí, do šedé zóny na pomezí vidin a reality, při kterém se Matrix a Inception můžou schovat.

Stopy zmizelých (2008)

Joj, takové směsky mám rád. Čtvrtou hvězdu dosazuji, abych trochu srovnal nespravedlivě nízké hodnocení. Shrneme si to : svěží a originální námět (cituji - "první a jediný představitel nového žánru - horror-western"), překvapivě velmi slušní herci, oku lahodící kamera a tepavá hudba, výborné kostýmy a scénografie, přirozené dialogy se spoustou jemného černého humoru ("They eat soft parts." "Soft parts?? I like my soft parts ... Shit."). Plus opravdu hodně zneklidňující, dusivá atmosféra strachu a beznaděje. Souhlasím s tím, že CGI se nepovedlo a vypadá dost levně, ale masky obstály na výbornou. Sečteno, podtrženo - velmi příjemné překvapení a jeden z nejoriginálnějších horrůrků, které jsem v poslední době viděl.

Die (2010)

Tento film má dvě přednosti - jmenujou se Elias a Koteas. Nechápu, v jakém životním průseru se chudák Elias ocitl, že se nechal zlákat do této frašky sjíždějící na vlně Saw. Varovat by Vás mělo už to, že jde o kanadsko-italskou koprodukci, tedy společný výblitek dvou zemí, které jsou pro mě v žánru sci-fi a horrorů synonymy trapnosti a levnosti. Evropskou krev zde zaznamenáte velmi brzy, protože se děj rojí tlupou postav, které svou angličtinu dobarvují příšerným italským přízvukem. Samotný děj osciluje mezi dvěma póly - nudou a trapností. Ach jo, to jsem zase zbytečně promrhal (že to tak slušně řeknu) čas.

Odsouzení (2010)

Standardní, utahané melodrama, na kterém jsou nejzajímavější herecké výkony představitelů dvou hlavních postav. Možná uroníte slzičku, ale garantuju, že za dva měsíce nebudete mít tušení, co to bylo za film, ve kterém "byl ten Rockwell tak dobrej".

Zakázaná zóna (2010)

Dvě hvězdičky za sympatickou iniciativu, alternativní přístup a civilní pojetí. Jako mnoho jiných podobných projektů to bohužel skončilo nešťastným rozkročením mezi indie-thrillerem a pokusem o akci v blockbusterovém stylu. Jinými slovy - tvůrci by udělali mnohem lépe, kdyby zůstali až do konce u náznaků a úryvků, polopatičnost, doslovnost a CGI typu "můj-švagr-dělá-na-kompu-fajn-3D-animace" bohužel celou tu srandu totálně degraduje.