Plivu na váš hrob (2010)

Po technické stránce velmi slušná práce, ale jinak nic, co by stálo za zvláštní doporučení. Původní film jsem neviděl, ale asi si doplním vzdělání. Remake je řemeslně zdařilý, atmosférický kus, který bohužel shazují hodně špatní herci, v čele se spektakulárně zpackanou postavou retarda, tedy role, která je obvykle výtečnou šancí pro každého alespoň trochu schopného herce. Ani ostatní členové "rape gangu" neperlí, takže jsem byl v podstatě rád, že je hrdinka nakonec hezky zmasakrovala. Pokud rádi relaxujete u řezničin, tak mohu klidně doporučit, jinak znám ale spoustu možností, jak promrhat čas mnohem smysluplněji.

Saw 3D (2010) odpad!

Jsem idiot. Sérii považuju za největší žánrový průser a podfuk dekády a přesto se dívám na sto padesátý odvar debilní první části. Vemte mě někdo naplocho mečem.

Tomorrow, When the War Began (2010)

Vynikající nápad skýtající tuny možností, pokažený roztřeseným a nevyváženým zpracováním. Hezky rozkreslený začátek a vcelku plastické postavy mě hezky navnadily, očekávaný zlom pak ale přinesl kruté zklamání - po slibných scénách vpádu anonymní armády přicházejí naprosto uhozené blbiny. "Nepřítel" je ukázán jako tlupa neschopných vojáčků, všechny akční scény jsou prostě trapné (honička s motokárami???), vše korunují toporné pokusy o nějaký přesah, výpověď o nesmyslnosti války, kterou definitivně zesměšní nafouknutý závěr. Tohle je opravdu obrovsky promarněná šance.

Outcast (2010)

Do určitého okamžiku je to vcelku slušně maskované céčko, všechno se ale provalí, když se na obrazovce objeví první gumové masky a komické zvláštní efekty. Věřím, že si s tím tvůrci užili spoustu legrace, ale nic víc, než amatérskou videotvorbu se jim vypotit nepodařilo. Nechápu, který distributor měl tu drzost srovnávat tuto frašku se střídmým a vkusným "Ať vejde ten pravý" (myslím tím samozřejmě skandinávský originál).

Uvězněni v čase (2007)

Ke konci se už sice začínají trochu vrstvit nepřesnosti a nesmysly, přesto jde ale o velmi zajímavý, inteligentní, a v neposlední řadě také - svým způsobem - vtipný počin. Neměl jsem ani pocit, že by šlo o levný film, naopak - střídmé provedení mi sedlo víc, než hollywoodské pojetí cestování časem s digitálními šlehy a blesky. Ke konci jsem nevěděl, zda je mi víc líto domláceného, zoufalého Héctora, nebo té slečny, které se pomáhání cizím lidem příliš nevyplatilo.

Triangle (2009)

Říkejte si co chcete, já jsem si to užil. Možná je to mou slabostí pro filmy využívající hrátek s časem, možná slabostí pro horrory, možná slabostí pro Austrálii - nebo vším dohromady. "Triangle" ani vteřinu nenudí, má atmosféru i zdravý tah na bránu, po shltnutí všech drobných chybiček si můžete vychutnat velmi přitažlivě vystavěnou pentli událostí. Po dlouhé době krváček, na který bych se klidně hned podíval ještě jednou.

Mluv s ní (2002)

Almodovar je bezesporu zručný filmař, to ale ještě nestačí, aby tvořil zajímavé filmy. Tohle je pro mne další z řady mdlých telenovelových prolétaček, které mě naprosto míjejí a nejsou ve mně schopny vyvolat žádné emoce - ani negativní, ani pozitivní. Jedna hvězda nahoru za řemeslo.

Poslední vymítání ďábla (2010)

První dvě třetiny na tři až čtyři hvězdičky - civilní, vcelku vkusně gradovaný vymítačský horůrek. Závěr je ale na pořádný pohlavek - z sympaticky nezávislého filmu se tvůrci zoufale snažili udělat strhující hrůzu, což se samozřejmě téměř nikdy nepovede. Škoda ho.

Pád (2006)

Klasický příklad opozice forma/obsah. Úžasná vizuální orgie je v příkrém rozporu s mdlým, banálním scénářem. Nelituji, že jsem to viděl, podruhé si ale nedám, děkuji.

Laura (1944)

Bohužel mi nesedí celý žánr, takže nedokážu objektivně hodnotit. Z mého pohledu tuctová, ukecaná detektivka, jejíž půvab stojí a padá s půvabem titulní Laury.