• Romantický

Malá farma (2010) (pořad)

Ale vždyť je to vlastně docela pěkná reality show s pěknými představitely...teda aspoň já si nemůžu pomoct. A dívat se na spoustu těch zvířat, mě prostě půl hodinu týdně fakt baví.

Svatební cesta do Jiljí (1983) (TV film)

Česká verze romantické komedie mě skutečně mile překvapila! Byla v ní spousta skutečně zábavných i romanticky milých scén. Oběma jsem to věřila a myšlenky, občas doplňované Tomášem byly opravdu osvěžujícím prvkem celého filmu.

Prci, prci, prcičky: Na táboře (2005) odpad!

Nejpromrhanějších 70 (nebo kolik...) minut mýho života. Ty nejblbější vtipy, ti nejhorší herci a ty nejstupidnější nápady nacpané do jednoho filmu. PROČ???

Chci to zkusit (2010)

V podstatě hrozně milý snímek na zajímavé téma, který se dal podle mě (i s nízkým rozpočtem) udělat mnohem lépe. Film je zbytečně dlouhý. Příběh silného Luigiho, který se s pomocí rodiny snaží bojovat s obrazem lidí s Downovým syndromem je mile dojemný, Luigi je neskutečně sympatická postava a jeho přátelé a rodina možná ještě víc. Je vyprávěn klidně a chronologicky, ale kdyby ho radši autorka buď zkrátila a nebo do něj zahrnula i jiné pohledy na vstup lidí s Downem do normálního života (různé odborníky, někoho z EU, kdo to má na starosti, statistiky z jiných zemí...) byl by snímek mnohem snáze koukatelný.

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Mám několik filmů, na které jsem koukala v raném dětství a milovala je, ale zdaleka ne všechny filmy zbožňuju teď. Jak vytrhnout velrybě stoličku je výjimka. Je to prostě moje srdcovka, ale z několika důvodů. Zaprvé samozřejmě všemi opěvovaný Tomáš Holý, ale paní Preissová v roli maminky je prostě kouzelná a šílený horolezec Luboš (František Němec) je úžasný. Navíc jsem neskutečný horomil a takhle dokonalé "sněhové" scény najdete jenom skutečně málokdy. Ta se zabořením hlavy do sněhu prostě a jednoduše nemá chybu. Tohle je film plný roztomilých hlášek a vždycky když se na něj koukám, usmívám se celou dobu.

Vratné lahve (2007)

Všechno už tu bylo napsáno a já to nechci zbytečně opakovat, ale musím vyjádřit lítost nad tím, že paní Kolářová nedostala Českého lva. Její postava je přesně napsaná, je kouzelně sarkastická a kritická, strašně dobře uvěřitelná a je to pro mě nejlepší (i nejlépe zahraná) postava z celého filmu.

Top Gear USA (2010) (pořad)

Tohle není Top Gear. Tohle prostě není verze, která by si zasloužila název skvělého, původního seriálu ze Spojeného království. Top Gear ze Spojených států, je totiž prostě obyčejný seriál o autech. Nic zvláštního, nic jedinečného. A myslím, že kdyby to nemělo prvky, koupené z Anglie (testování aut za 1000 dolarů, jízda celebrity v cenově dostupném autě, The Stig - jaktože se dá Stig koupit?) byla by to ještě navíc extrémně obyčejná show o autech. Ale díky věcem, které koupili v licenci, to na dvě hvězdičky dá. Ale ne na víc. Za jeden díl jsem se zasmála asi dvakrát a to ještě málo. U originálu, umírám smíchy tak čtyřikrát za díl a pořádně se zasměju tak dvacetkrát. Takže pro mě James, Richard, Jeremy a originální The Stig jednoznačně vedou. P.S. Jména moderátorů z Ameriky, jsem si nezapamatovala ani po třech dílech.

Zná ji jako svý boty (2005)

Mám dvě mladší sestry. S tou jednou jsme rok a půl od sebe, takže moc dobře vím, jak takový vztah funguje. A tady to popsali vážně moc pěkně.

Pokání (2007)

Pro mě Pokání není film, který bych viděla ráda pořád, ale je to film, který je naprosto fascinující. Jsem strašně ráda, že mi nikdo dopředu neprozradil závěr, ani moc o čem to je, protože příběh mě vtáhl do děje a nepustil. A děkuji tvůrcům za investici do exteriérů. Joe Wright opět ukázal, že tomuhle opravdu rozumí.