VALL-I (2008)

Poslední dobou to byl asi nejlepší animovaný film, který jsem mohl vidět, příběh malého obyčejného přežívajícího robota, kterou lidé doma zapomněli nebo ho nechtěli, neboť byl příliš zaostalý a zastaralý. Je to hezký sentimentální přběh dvou robotů kteří se vydají na pouť do vesmíru... Roztomilé.

Plný kapsy šutrů (2007) (divadelní záznam)

Opravdu bravurní komedie, kterou sehráli Mirek Vladyka s Radimem Holubem, neměla ani chybu. Pakliže jednou za čas zajdete do divadla a uvidíte tento nadpis, běžte se na to juknout, když ne, přijdete o skvělou filmařskou show.

Nástrahy velkoměsta (1984)

Nezapomenutelná komedie, kdy vesničané zajdou na představení - sledování vlaku - tentokrát měl o dva vagóny víc. A když nebudete mít 120 000 lir, nezapomeňte jako Artemio, darovat tři litry krve a potom tvrdit, že jste chudokrevní a hlavně, nenechávejte si od maminky stříhat nehty, pro ni by to mohlo být riziko povolání... Co z toho ještě chcete slyšet? Nejlepší bude, když se na to juknete, i když je film téměř třicet let starý, za tu dobu se ve světě, co se týká nezaměstnanosti, nezměnilo.

Bolero (2004)

Pro mě to vyzněla jako klasická detektivka (do thrilleru to má hodně daleko) - nic překvapivého. Pro J. K. Listera průměrný film. Líbil se mi M. Stropnický. Spíš bych tento film přidal jako díl k seriálu Kriminálka Anděl, alespoň mi to tak chvílemi připadalo. Jinak? Průměr.

Zkáza Ecobanu (2003)

Začátek filmu se mi líbil, dokud mi neukázali obrázek dobra (materialistické ropné společnosti), či dobra lidí, kteří přežívali ve vracích v pustinách jako je tomu v Mad Maxovi. A protože jde o korejský film, (po krátkém uvažování mi došlo, jako by pojednával příběh Avesty a dvou protipólních hrdinu Ahura Mazdy a Angry Majnjuše). A konec? Bez komentáře. Úvodní myšlenka byla dobrá stejně jako animace a ztvárnění prostředí, jen mi vadí, že se příběh stáhl na povahu pohádky pro dospělé.

Mechanik (2004)

Některé filmy jako Vetřelec, Mlčení jehňátek, Přelet nad kukačím hnízdem, 21 gramů, Mechanik nezestárnou. Vždycky se k nim vrátíme, protože mají v sobě něco temného a zároveň pravdivého, psychothrillery/horory, které nahlédnou člověku až do morku kostí, ukážou paralelní svět jiného člověka stejně jako u Mechanika trpící vidinami. Je to film, kdy nepoznáte, co je realita a co skutečnost, dokud nedojde v poznání pravdy, ať už se stává jakkoliv je hrozná, jak se dá v tomto psychologickém dramatu předpokládat.

Nesmrtelní (2010) (seriál)

Nechápu. Asi jeden z nejzajímavějších a nejpovedenějších seriálu s tak nízkým hodnocením. Pravdou je, že kvalitní klasická literární díla jsou zařazena do dnešní doby, doby moderních technických vymožeností, jen lidé jsou si téměř stejní, omylní, nemyslící na dopady svých rozhodnutí. Z pohledu dneška se sice najdou drobné chybičky, ale těch bych neviděl příliš mnoho. Seriál je svým způsobem podoben českému seriálu Soukromé pasti se spoustou otázek, které si lidstvo kladlo od nepaměti a ať mi někdo neříká, že někdo plzní klasiky. Je to pouze reakce očima současného člověka a myslím, že by nebyl jiný ani před stopadesáti lety.

Trainspotting (1996)

Superfilm, který je podle stejnojmenné knihy Irvina Welshe. Všechny postavy i prostředí odpovídají welshovu stylu. Jsem zvědavý na druhý díl, literární předloha od stejného autora se jmenuje Porno a je situována o deset let později - téměř stejné postavy, jen jsou o něco víc vychytralejší, zkušenější ve shánění peněz, ale napovrchu jsou pořád to ti známí.

Vikingové II (2008)

Je to průměrný akční sci-fi thriller s historickými prvky, který nemůže nic originálního nabídnout, tudíž mne zklamal. Jen by mne zajímalo, jestli se nechal inspirovat ranně středověkkými severskými ságami, kterými se zabývala i světoznámá spisovatelka Selma Lagerlofová. Potom bychom mohli o filmu jinak polemizovat, avšak podle prvního dojmu je to klasický průměr a Mc Tiernanův první díl se mi líbil daleko víc, protože nebyl daleko od historické pravdy, že mohl Arab či jiný cizinec zasáhnout do dějin seveřanů. U dvojky je nesmysl, že by žili tvorové stejní jako lidé, vypadali by úplně jinak a navíc jsou od nás vzdáleni 70 tisíc a víc světelných let, tudíž by naši Zemi viděli o několik milionů let déle než nyní.

Battlestar Galactica: Plán (2009)

Je to bezvadná rekapitulace prvních dvou serií očima Cylonů a různých souvislostí, které zapadají logicky do sebe. Těším se na další podobná zpracování, které ze seriálové mozaiky vytvoří jeden celek.