Vexille 2077 (2007)

Ano, pravda. Na filmu je sice poznat, že je to na počítači vytvořený amimovaný film a stejně jako Beowulf perfektně vykresluje okolní atmosféru a celý děj. Myslím, že není až tak důležité technické zpracování filmu, zda poznáte, že je to vytvořené počítačovou animací, ale děj. Líbili se mi jak dialogy a psychologie postav a celá coby vymírající japonská kybernetick á společnost. Film nám ukazuje, kam až můžeme zajít, překročíme-li své krajní meze a Japonci jsou si sami sebe vědomi. Myslím, že je to spíš film, který varuje nejen okolní svět před zničením ale samu zemi vycházejícího slunce.

Šmoulové (1981) (seriál)

Co se mi na filmech nejvíc líbí jsou známé hlášky jako: Šmouli nechci ani vidět! a tady obzvláště černokněžník Gargamel (jednoho takového technika máme v práci - alespoň se tak oblíká) a jeho zrzavej mazlíček divokej kocour Azrael.

Gumídci (1985) (seriál)

Jak už jsem říkal, líbí se mi záporné postavy, a když si odmyslíme knížete ignora vaše hnusnosti, vaše odpornosti, vaše ignorantstvo, a jiné tupouny, tak mne i bezesporu vás okouzlil nejchytřejší nejmenší zelený tupoun Stoupa. Tento animovaný seriál mně připomíná středověkou historii jako ostatní fantazy knihy nebo filmy, tenhle seriál má své osobní kouzlo, které v mém mozku zanechalo svoje stopy.

Rychlá rota (1989) (seriál)

Co se týče téhle povedené partičky, já byl vždycky na záporáky a mezi ně patří bezesporů zločinecký kocour se svou partou zvaný Tlusťoch nebo šílený profesor Nula, který nikdy nedostal nobelovku za své vynálezy. Správný zásah v tu pravou chvíli má, když přízrak temný tvým reidům šanci dá tahle prima dvojka slídilů ta řeší problém tvůj Chip, Chip, Chip, Chip a Dale, zákon chrání... Chip a Dale v tomto kraji.... Nazpívané texty Kamilem Střihavkou, Vilémem Čokem a Oto Valášem nemaj chybu.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Kačerov jak hurikán k nám už míří. Auta, laser aeroplán, městěm víří. Příběhy píše z téhlecté říše Kačer... Jeden z mých oblíbených seriál ze studia Studio Bueno Vista mých náctých let. Mezi nejlepší postavičky beze sporu patří strýček Skrblík a jeho stejně prachatej bratr Gršgrešle Hamoun, Skrblíkův vždy havarující pilot Rampa McQuack, jeho služka paní Čvachtová, Koumák a párek vejlupků říkajících si Rafani a knížka mladých svičťů, které čtou strýčkovi synovci Dulík, Bubík a Čudlík (nebo jak se ten třetí jméno - můžete mne opravit?)

252: Signál života (2008)

První polovina filmu odpovídala standardnímu katastrofickému filmu, závěr mě však velice konsternoval, kdy přeživší záchranář nese na zádech jednoho muže a nikoho z čumících stojících lidí mu nepomůže dopravit muže do auta. Prostě závěr filmu se japoncům nepovedl. Z toho odpovídají některé nelogické situace, které dnešní záchranáři řeší jiným a jednodušším způsobem. Za prvé chtějí Japonci ukázat, že jsou velmi loajální vůči svým nadřízeným a že mají své hrdiny... Avšak posledních asi dvacet minut tyto nelogičnosti degradovali film maximálně na průměr.

Alfred Hitchcock uvádí (1985) (seriál)

Je to velmi povedený seriál. Jednotlivé díly jsou dobře vypointované na základě některých povídek. (Vím, že vyšla knižní antologie: Alfred Hitchcock I - IV vydané v někdy v šedesátých letech).

Historie Země (1998) (seriál)

Tenhle seriál u mne patří mezi nejlepší, který vám dá nahlédnout do nitra Země a vysvětlit různé přírodní úkazy na které mají vliv procesy kolující hluboko pod zemským povrchem.

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

David Attenborough patří mezi jední z nejlepších přírodovědců, kterou jsem na obrazovce viděl. Vím, že začínal již v roce 1959 v BBC a díky sledovanosti diváků se stal jedním z nejůspěšnějších narratorů, kteří umí prodat své přírodovědecké znalosti, shlédnout unikátní snímky některých živočichů, které je velmi těžko vidět.

Putování s pravěkými zvířaty (2001) (seriál)

Tohle byl asi nejpovedenější dokumentární seriál, který nás na základě počítačové animace uvádí do pravěku mezi dinosaury - ukazující jejich vývoj až po záník a nastolení nové větve, kterou tvořili především savci. Seriál se mi velice líbil. Na základě kosterních pozůstatků nám snímek ukázal, jaké to tu bylo před desítkami, stovkami miliónů let.