Eso (1994) (pořad)

Přestože nejsem na pop a disko, kterým to v Esu jen hýřilo, našel jsem tam některé videoklipy, které stály za skouknutí od skupiny Aerowsmith, Twenty fou seven, od Landy Přízraky nebo už Jarošovský pivovar či od skupiny Premier: Hrobař. Dnes si svou hudbu vynahrazuju na rádiu Beat každou neděli v pořadu Hard and heavy.

Česká soda (1993) (seriál)

Černý humor to je moje. A tahle parodie neměla chybu.

Hádej, kdo jsem! (2007) (pořad)

Odpovím vám na to jen dvěma slovy: No commnet.

Okna vesmíru dokořán (1981) (pořad)

Když jsem byl malý a nebylo se na co dívat, podíval jsem se na dokumentární pořady, které mne v té době jako malého kluka naplnily víc, než nudné pořady, co vysílaly. Od Jiřího Grygara mám doma knížku Vesmír napsanou v osmdesátých letech minulého století a přečetl i Vesmír, jaký je. Před deseti lety jsem navštívil hvězdárnu v Ondřejově, kde jsem se dozvěděl poutavým stylem, jak uváděl J. Grygar v Okna vesmíru dokořán všechno možné o známém vesmíru. Co se týče pořadu, byl to můj první pořad o vesmíru, který jsem sledoval, uchvacovalo mne, jak vznikají dvojhvězdy, supernovy, bílý trpaslík, černé díry a jiné úkazy, které jsou ve vesmíru vidět (a když ne tak prostředníctvím televize nebo v dnešní době pomocí internetu. Nedávno jsem viděl jednu fotku ze sondy Cassiny, která přistála na Titanu, jediném měsíci Jupiteru, který má jako jediný v naší soustavě atmosféru - no přes tu hustou mlhu jsem toho moc nevyčet

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Bohužel, i když jsem knihomol, J. K. Rowlingovou jsem ještě nečetl možná proto, že je to pohádka určená téměř pro děti (a dál se podle toho něco jiného očekávat?) Triky a výprava jsou sice bezvadné, ale příběh mne nijak neuchvátil.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Každopádně byl tento díl jiný krapet temný (jak už to ve fantazy a hororech bývá), ale bohužel s žádnou originální pointou.

Banánové rybičky (1999) (pořad)

Banánové rybičky jsem bral vždycky jako odpočinkový relax. Posloucháte napůl ucha halininy občas vtipné drby. A hosté. Samozřejmě, že jsme každý jiný, takže z některých musí člověk tahat odpověď jak z odrbané deky.

Studio Kamarád (1980) (pořad)

Studio kamarád začátkem 80 let? Nedokážu představit nikoho jiného než Jiřího Chalupu, který tento pořad dlouho uváděl. Každou neděli (nebo sobotu? čert to vem) se po zprávách v 7:30 zapla televizi a už jsem byl jak u vytržení až ve chvíli, kdy se objevil můj nejoblíbenější provokatér Muf a lehce trhlý Harry Showman. Jů a Hele byly humorné postavičky - kapitoly sami pro sebe.

Magion (1984) (pořad)

Když mi bylo sedm, osm nebo devět let, nedovedl jsem si představit v Magionu nikoho jiného než Jana Rosáka se spoustou hraných či animovaných zajímavých filmů.

Vega (1987) (pořad)

Co si pamatuju, tv pořad Vega moderoval i Tomáš Jančařík. Nejvíce mne pobavil seriál, který na tu dobu pro mne neměl obdoby Robin Hood (1986), dále novozélandský seriál Děti z kouřové hory. Někdy si myslím, že se na takové seriály zapomíná a stejně je tomu i s australským příběhem Proti větru, který jsem viděl před patnácti lety a víc už ne, o vězních deportovaných z Anglie do Austrálie, kde si měl každý odpykat svůj trest. Proto si myslím, že by měla Česká televize nějaké seriály na přelomu 70 a 80 let reprízovat.