Černá ovce (1985) (seriál)

Škoda, že některé seriály se vysílají snad jednou za dvacet let a jiné se omílají roky pořád dokolečka jako MASH. Některé seriály jako Robin Hood (1983), Černá ovce (1985) a další jako by zmizely v zapomnění. Jediné, co jsem si dosud ze seríálu pamatoval, byla sexy holka, příběh už však ne, poněvadž mezitím uběhlo pětadvacet let.

Česká soda (1998)

Opravdu tak černý humor jsem snad v životě neviděl. Fakt nezapomenutelné. Bude opakování? Bezpochyby.

Čekej do tmy (1967)

Bezvadný psychologický thriler. Celý film napjatě čekáte, jak příběh skončí, přechytračí slepá žena nebezpečné zločince v jejím bytě? (tehdy Audrey dabovala Taťjana Medvedská) Je to film, který chce několikrát vidět, aby skončil v podvědomí diváka do doby, než ho dočista zapomene.

Pohádky tisíce a jedné noci (1974)

Asi jeden z mála dobrodružných animovaných filmů, který se mi jako malému klukovi líbil a těšil se, až ho budou opět opakovat. Dal bych si prosím ještě jednou repete.

Futurama (1999) (seriál)

Je to bezvadná parodie na různé sci-fi filmy. Co se týče dabingu, preferuji originál prostřednictvím titulek, i když patří náš dabing bezesporu ke světové špičce. Co se týče seriálu, vidím teprve první řadu, ale jsem spokojen. Jako mnoho zde přítomných bych doporučil nějaké naší televizi zapůjčit autorská práva na tento pořad.

Do naha! (1997)

Líbí se mi nezávislé filmy a filmy jako např: Do naha!, Dohola!, Rozstřel, Amores perros, ... beze sporu patří, vyplňují naše nitro neboť jsou nekonvenční, mírný nadstandard, které většina omezených lidí bere za blbost. Líbí se mi v nich jejich bezprostřednost, rozličné názory postav, kde každá z nich ukazuje vlastní svět v současné naší realitě, kterou se snažíme přežít.

Deváté srdce (1978)

Asi jeden z mála povedených pohádkových hororů natočených u nás, asi nejoblíbenější "pohádka" , u které se jako dítě budete bát - a to filmařům přece šlo.

Z pekla (2001)

Bravurně zvládnutý film podle vraždící legendy Jacka Rozparovače. Líbila se mi postava chirurga, kterou ztvárnil Ian Holm. Povedený thriller s průměrně domyšleným koncem. Závěr mi připomínal Šifru mistra Leonarda viz. symboly svobodných templářů (dá se dočíst v románu Umberta Eca - Faulcoultovo kyvadlo).

Muži na stromech (2006) (seriál)

Zapadákov a Muži na stromech. Zapadákov se mi možná líbil víc, protože měl i konec. Po dvou řadách Muži na stromech jsem to vzdal, protože začali vysílat dr. House a ten přesahuje oba dva dohromady. A nějaké srovnání? Nebyly špatní.

Proti větru (1978) (seriál)

V tomto seriálu se dá najít spoustu zajímavých věcí. Poznávání nového kontinentu, kam se dostali trestanci, kteří doma bojovali o holé životy a živobytí a kvůli nepříznivým podmínkám a vládnoucím třídám neměli jiného zbytí než krást, a tak se dostali do Austrálie. Najdete tu nejroztodivnější směsici lidí, kteří jdou za novým a lepším životem, než který jim nabýzela Anglie a jim podobné netolerantní mocnosti.