Ray Donovan (2013) (seriál)

4* za prvú sériu, neskôr to ide čím ďalej, tým viac do prdele.

Nahý oběd (1991)

Mal som rád "divné filmy," mal som rád alegóriu, mal som rád vizuálnu metaforu, ale toto bol seriózne nezmyselný blábol. I keď, dobre natočený. Jo, a časom som prišiel na to, že je lepšie nebrať sa vážne, nerobiť zo seba snobského arogantného čuráka, a radšej si filmy skutočne užívať.

Cesta (2009) odpad!

Tak som si to po pár rokoch pozrel znova, keď som mal vyslovene chuť na nejaké depresívne postapo, ale to je taká nezmyselná blbosť, že ani tieto predispozície na dvihnutie hodnotenia nestačili (naopak, z jednej hviezdy to šlo do odpadu). Retardovaná hlavná postava (nanešťastie stvárnená mojím obľúbencom Mortensenom) kontroluje na pumpe či tam ostal benzín (to by možno nebolo tak absurdné, ak by svet šiel do prdele pred pár dňami). Ale to je v poho, podobných nezmyslov je film plný. Alebo si dovolm zacitovať ju - "All I know is the child is my warrant". Istota čoho? Toho že je tak retardovaný dementný sebec, že dovolil aby jeho syn zažíval tie útrapy? Aký má vôbec zmysel akokoľvek prežívať vo svete, kde šlo všetko do fucku? A čo presne generovalo kyslík pre tých, čo ostali nažive? A čo ho generovať bude v budúcnosti (katastrofu vraj spôsobili masívne požiare - a pokiaľ sa nemýlim, to najskôr spucovalo fúru kyslíka, pričom by sa značne zvýšila koncentrácia oxidu uhličitého). Reakcie desaťročného trkvasa, ktorý je traumatizovaný každým nezmyslom, napriek tomu že v tom prostredí prežil celý život ani nemá zmysel rozoberať. A rozhodnutie opustiť zabezpečený prístrešok narvaný jedlom vo svete, kde už jedla takmer niet, pred tým ako ho dokážem zúžitkovať? WTF? Jedna z najdebilnejších hovadín, aké som kedy videl, rovnajúca sa emócie vydierajúcim ufňukaným blbinám. Najhoršie ovšem je, že to nemá vôbec žiaden dej, a ani samotné postavy nie sú ničím zaujímavé. Blábol... ""Are we the good guys daddy?" - LOL!!!

The Defenders (2017) (seriál)

Bolo by to fajn, ak by konečne kuchli toho debila Dannyho (najlepšie aj s tou aziatkou). Tá celá dejová línia okolo neho je naozaj už moc dementná aj na seriál podľa comicsu, a aj keď divák prižmúri oko.

O kuřatech a lidech (2015)

Naozaj inteligentná a zároveň vtipná/nevtipná komédia/nekomédia - ale podaktorím to evidentne nestačí, a asi by radšej ako takýto skvost nejaký rádoby_artový dortík od psíka a mačičky.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Kurňa, aby som v dnešnej dobe zažil pri pozeraní filmu čosi podobné, ako som napríklad zažil ako ôsmak v roku 1984 v kine na Dobyvateľoch stratenej archy (nj, tri roky po premiére všade inde vo svete, napriek tomu to bol v tej dobe neskutočný zážitok), to je pre mňa už vcelku nevídaná rarita.

Hotýlek (1975) (seriál)

Vcelku sklamanie. A Fish Called Wanda, alebo Fierce Creatures sú moje obľúbené komédie, plakal som pri nich doslova, slzy mi striekali na všetky strany, ba aj sopeľ občas vybehol. Takisto kultové scénky z Monty Python. Ibaže toto bola naozaj nuda - typ "humoru", ktorý ma nerozosmeje ani keď som ožratý.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Sofistikovaný humor? Lol. To si dakto splietol tento nezmysel so seriálmi od Gervaisa, nie? Alebo s Friends. Fargo je vtipnejší seriál, a to nie je sitcom.

Iron Fist (2017) (seriál)

Tak z tohoto som mal zaújimavým spôsobom zmiešané pocity - podaktoré dialógy boli fajn, ale väčšinu ako by písal nejaký retardovaný dement, - ale to isté sa týka charakterov samotných, tiež hereckých výkonov (v tomto prípade skôr pre Netflix netradične nehereckých), proste značne schizochrénna skúsenosť. Samozrejme, najväčší debil je tam hlavný hrdina - ak totiž dakto kto 15 rokov žil v v spoločnosti s tým, že mal vynikajúce zázemie, ovšem po návrate sa permanentne chová ako totálne naivný blb (a naozaj to neospravedlňuje ani ďalších 15 rokov mimo našu krásnu, prachmi poháňanú, a čím ďalej tým viac emócii zbavovanú societu, najmä ak nebol tú dobu niekde medzi idiotmi), minimálne debilom určite je. Ale ako vravím, ako idioti sa tam občas chovajú všetci - príklad - madam Gao je držaná, a je preberané či ju vydať polícii - na čo ona reaguje "a myslíte si že na tej polícii ostanem?". Do prdele, hádam ak mám vo vačku políciu (čo evidentne The Hand vo vačku má), je v mojom záujme sa tam dostať, a nie to vešať na nos mojím väzniteľom. Grcial som z toho občas, ale zase, občas to bolo v poho. Samozrejme, je to len comics, ale comicsy už dnes (aspoň tie od Netflixu) dokážu mať predsaj len trošku inú úroveň. Modlím sa aby Zaklínač dopadol podobne, alebo lepšie ako Marco Polo (alebo nebodaj lepšie ako House of Cards) , a nie ako toto. Imo zhruba za 45%. A súboje samotné, ktoré by mali byť pre tento seriál nosné? Pche... Ovšem jedna vec by ma naozaj zaujímala - ako sa asi cítila pri natáčaní Rosario Dawson, keď mala po boku tie neherecké drevá. To musela byť vskutku desuplná skúsenosť.

Coherence (2013)

Nemám rád sci-fi postavené na pararelných realitách, v ktorých sú len mierne odlišnosti - je to totiž zjavný nezmysel. Ak by aj paralelné svety existovali, určite by v nich nefigurovali rovnaký jedinci, a už vôbec nie technológie (keďže ak by sa v každej z nich už od počiatku vyskytovali aj len jemné odchýlky, v dnešnej dobe by v každej z nich zákonite muselo byť všetko odlišné - a vo väčšine z nich by sa najskôr vyvinuli celkom iné živočíšne druhy, nieto ešte aby v každej z nich boli ľudia na vrchole (samozrejme najväčší nezmysel je, že by sa všade vyvíjali za celú dobu rovnaký jedinci, v rovnakom čase, mali by rovnaké záujmy a navyše by sa párili s rovnakými partnermi v rovnakom čase (jedine tak by bolo možné mať vo všetkých realitách takmer zrkadlovo presné kópie)) - tým pádom akákoľvek zápletka na tomto postavená nemá hlavu ani pätu).