Michael Jackson: Black or White (1991) (hudební videoklip)

Musím sa priznať že podľa mňa je klip od začiatku po stred totálne o ničom. Má to samozrejme myšlienku "nech sme všetci rovný" ale príde mi ten klip dosť podivný. Samozrejme 3 hviezdičky dávam len kvoli Jacksnovi ktorý všetko rozbíja a tancuje na ulici bez hudby. Pán.

Saw 6 (2009)

Séria Jigsaw mala skončiť už dávno. Saw je len komerčný, nudný, bezvýznamný, nanútený gíč, ktorý môže pobaviť len psychopata. Ale čo iné by sme očakávali od americkej sračky?

Truman Show (1998)

Skvelá kombinácia drámy a komédie. Truman Show je veľmi originálny film, na začiatku nemáte ponatia o čo ide, mne osobne to pripopínalo mestečko Pleasantville alebo Stepfordské paničky. Milujem filmy ktoré sa vymykajú štandardu ako napríklad Kubrickové filmy. Nechápem síce ako sa mohol celý americký národ dívať 30 rokov na život jedného človeka, ale v tom asi spočíva tá americká psychyka. A pamätajte si: "Dobré ráno, a keby sme sa nevideli tak aj dobrý deň, dobrý večer a dobrú noc."

Občan Kane (1941)

Občana Kanea by som zaradila medzi najoriginálnejšie a najlepšie filmy vôbec. Občan Kane bol Orsonov prvý film, dal doňho všetko, dal všetko do svojej postavy, klamal ľudí, klamal štúdio, lebo chcel natočiť film ktorý si ludia pozrú aj o 50 rokov s veľkou chuťou. Orsonovi sa už nikdy nepodarilo natočiť taký film ako bol jeho prvý, Občan Kane. Orson krásne poukazuje na to ako človek nikdy nemôže mať všetko a že krásne veci nikdy netrvajú večne. Len jednu vec by som vytkla tomuto filmu, "Rosebud" zaradiť ako záhadu okolo ktorej sa točí celý film, nebol zrovna najlepší nápad.

Klub rváčů (1999)

Fight Club vás strhne v strede filmu tak veľmi, že dostanete chuť výjsť z bytu na chodbu, zaklopať susedovi na dvere a dať mu facku. Tento film je v podstate len schyzofrenická naháňačka, ale aj tak to má niečo do seba. Esom filmu Fight Club je jedine presvedčivý Brad Pitt a ešte presvedčivejší Edward Norton, ktorý nespadne z nôh ani po 30. nakladačke.

Pařba ve Vegas (2009)

Rozmýšlam či som niekedy videla lepšiu komédiu ako Hangover.Som si istá že nikto nebude proti ked prehlásim že Todd Philips je prepadákový režisér, a nedokážem pochopiť ako taký režisér mohol natočiť takú komédiu. Niektorým sa môže zdať Hangover iba náhodným úspechom, aj ked musím uznať že Zach Galifianakis ma vôbec neoslovil. Doteraz nemôžem pochopiť ako je možné že som sa na každej scéne išla potrhať smiechom, ako je možné že sa im ten vtip podarilo tak skvele predniesť? Každému kto hladá spoľahlivú komédiu by som odporúčala Hangovera, pretože tento film vie zabaviť na plnej čiare.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Podľa môjho názoru neexistuje hravejší film ako Raňajky u Tiffanyho, v knihe je písané že Holly Golighty je prostitútka na volnej nohe ktorá žije v New Yorku a istý spisovateľ ktorý sa nasťahoval do bytu oproti nej ukradol jej príbeh ako námet pre jeho novú knihu. Vo filme je to trochu inak, Audrey Hepburn s postavou ako modelka a tvárou ako bábika okúzli každého diváka. Holly je obyčajné dievča ktoré utieklo od problémov, chce byť niečo viac ako tá ktorou vskutočnosti je, preto sa chodí pozerať do výkladu Tiffanyho s túžbou, že si raz zoberie bohatého muža, za ktorého peniaze si kúpi Tiffanyho ligotavé skvosty.

Černá labuť (2010)

Natalie Portman má o slávu a ponuky k filmom postarané na najbližších 10 rokov. Darren Aronofsky skĺbil túžbu po sne s krachujúcou psychykou. Sny nám dávajú zmysel života, ale niekedy náš vyšťavia až do špiku kosti. Odporúčam Black Swan pozrieť aspoň 3x, prvýkrát ked si pozriete Black Swan budete sa cítiť užasnutý a ten príbeh vám nedá spať ešte pár nocí, budete si myslieť že je to najlepší film na svete, ked si pozriete film po druhý krát začnete si všímať že Black Swan má pár medzer, a po tretí krát ked si pozriete tento film zistíte, že vlastne nemá pointu :-)

Titanic (1997)

Titanic je môj osobný film ku ktorému sa stiahnem vždy ked potrebujem objatie :-) Veľmi kvalitný romantický film ktorý obsahuje všetko čo by mal skvelý film mať. Nepoznám človeka, ktorého by Titanic nedojal k slzám, tragický koniec zakázanej lásky povznesie srdce každej mladej dámy. Aj ked Jamesa Camerona nemám rada ako režiséra, myslím si že lepšieho režiséra ako James Titanic dostať nemohol, neverím že by to niekto vystihol lepšie.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Nedávno som bola v kine, priznám sa že 3D ma trošku sklamalo, určite by som to viac prepracovala ked už to má byť posledná časť najúspešňejšej ságy. Musím povedať že taká atmosféra aká bola v kine pri tomto filme som už dlho nezažila, väčšina ľudí ani nedýchala ked sa odohrávala vojna medzi Voldemortovými prívržencami a študentmi Rockfortu, ešte doteraz mi ostal ten skvelý pocit z dobre ukončeného filmu. Trošku som sa bála ako režísér spraví z 20. ročných hercov 36. ročných a samozrejme ani v tomto smere som nebola sklamaná, teraz môžme všetci ľutovať že táto skvelý sága po 10 rokoch skončila.