Tom a Jerry (1940) (seriál)

Tom a Jerry je rozprávka môjho detstva, pamätám si že sme mali z marikízy nahraté na VHSku všetky časti Toma a Jerryho a ja som všetkých 100 častí pozerala každý deň. aj teraz si sem tam na YT kliknem na Toma a Jerryho.

Bořiči mýtů (2003) (pořad)

Stará dobrá klasika. Ani neviete čo všetko sa naučíte ked si pozriete čo i len jeden diel Myth Busters. Ani jeden krát som sa nenudila, Jamie a Adam sú skvelá dvojka ktorým to na obrazovkách neksutočne sadne. Najradšej mám časti, v ktorých sa snažia vyhodiť do vzduchu niečo veľké (Napríklad 200 litrový boiler bol fakt šupa). Veľmi sa mi páči ako sa snažia zboriť mýty, ktoré my využívame každý deň a ani nemáme poňatia, že sme tak trochu oklamaní.

Přestupný rok (2010)

Tento film som posledných 50 minút z veľkými ťažkosťami dopozerala. Totálne nezáživný námet z vás doslova vysaje dušu. Ja už nikdy nechcem vidieť tento film. Prosím.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Zaujímavý film. Mám rada filmy, ktoré ukazujú ako vedia byť ľudia iní. Frank bol pravdepodobne génius, skôr než dosiahol 19 rokov, obral štát o 4 miliony, stal sa pilotom, doktorom, právnikom. Námet sa mi veľmi páčil. Spilberg nešetril svojou genialitou a perfekcionizmom a opäť nesklamal divákov. Nikto nemôže pochyboť, že DiCaprio nepatrí medzi elitných hercov. V tomto prípade musím uznať že DiCaprio podal lepší výkon ako Tom Hanks.

Psycho II (1983)

Psycho 2 nieje ani zdaleka také dobré ako jednotka. Je tu cítiť iný režisér, ktorý nemá taký veľký citový vzťah k Psychu ako mal Alfred Hitchcock. Anthony Perkins po 22 rokoch nevydal zo seba taký dobrý herecký výkon ako v jednotke. Jediné čo ostalo neporušené je tá strašidelná atmosféra a hrozba vraždiacej matky, ktorá náš sprevádza takmer každou scénou. Vraždy boli dobre prepracované, ja osobne som ani nedýchala ked sa začala liať krv z toalety a umývadla.55%.

Disaster Movie (2008) odpad!

"Disaster Movie" je skutočne jedna veľká katastrofa. Doteraz som nepochopila aký zmysel malo natočiť tento úbohý film. Vtipy na účet Hanny Montany vyzneli vyslovene trápne (nieže by som bola fanúšik), pri väčšine scénách som sa išla dogrcať. Pán Friedberg by mal s režírovaním skončiť skôr kým ho niekto zastrelí na ulici kvôli 90min. premárneného života.

Psycho (1960)

Psycho je skvost vo svojom žánri. ťažko povedať či by nejaký iný režisér natočil psycho lepšie. Neviem prečo každý toľko ospevuje kúpeľnú scénu ked Norman dobodá v sprche nožom Marion. Tá scéna nieje dokonalá. Najviac sa mi páčil Normanov vnútorný konflikt. Pri pozeraní Psycha som sa cítila ztotožnená z Normanovou rozdvojenou osobnosťou, dejová línia sa mi veľmi páčila. Hitchcock natočil tento film najkvalitnejšie ako vedel a je to cítiť z každého záberu. 90%.

Nitro Circus (2009) (pořad)

MTV si vždy zapnem pravidelne o 21:00 a to iba kvôli Nitro Circus. Ani neviem prečo ma tak ťahajú šialený chlapci na šialených strojoch. Travis Pastrana patrí medzi mojich top športocov, neuveriteľný talent ten chalan má, divým sa že sa ešte nezabil. 95%.

Sedm životů (2008)

Will Smith podal veľmi kvalitný herecký výkon, spočiatku som mala pocit že Will bude hrať záporáka a zlého človeka ktorý nemyslel a potom zaplatil za svoje chyby. Nakoniec tomu bolo trošku inak, výčitky svedomia nakoniec výbušného Willa dostali a ten začal platiť za najväčšiu chybu vo svojom života. Veľmi kvalitný námet a kvalitné obsadenie. 90%.

Andy Warhol - kompletní portrét (2001) (TV film)

Kompletný dokumentýrny film, ktorý ma všetko čo praví fanúšik Andyho Warhola vyžaduje. V kompletnom portréte sa človek dozvie veci, ktoré by ste si len tak ľahko nevygooglili.Kompletný portrét tohto introvertného, podivného a zakomplexovaného muža obsahuje presná náhľad do Andyho myslenia. Videl umenia tam kde ho ostatný nevidia. Odporúčam každému fanúšikovi zhliadnuť kompletný portrét Andyho Warhol zhliadnuť aj 5x.