Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Z počiatku ked som sa ešte len chystala pozrieť si tento film, očakávala som typickú neuveriteľnú mimiku Jima Carreyho a dočkala som sa prekvapivo vážneho hereckého výkonu ktorý ma určite nesklamal. Dej filmu má v strede trošku medzery a režisér mohol viac prepracovať systém mapovania mysle a následného vymazania spomienok. V každom prípade tento film mi ešte dlho len tak nevyfučal z hlavy a patrí medzi moje najobľúbenejšíe.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Pri názve Pulp Fiction ma napadne film so skvelým obsadením a kultovým príbehom. Bezkonkurenčne najlepšia scéna z tohto flimu je ked sa Mia nadrogovala a potom ju Vincent a Lance oživujú, zaujala ma najmä nenútenosť v tejto scéne a hádka Lancea s jeho manželkou ako typický prípad americkej domácnosti.Určite odporúčam Pulp Fiction každému kto si chce večer po práci oddýchnuť.

Střihoruký Edward (1990)

Tento film by nemal taký úspech keby v ňom nehral Johnny Depp. Myslím že tento film Johnnyho pekne vystrelil ku hviezdam. Veľmi sa mi páčili radové domčeky a kontrast medzi Edwardovým svetom e svetom obyčajných mešťanov. Edwardov príbeh je veľmi emotívny a jedinečný a samozrejme veľmi pekná rozprávka.

Forrest Gump (1994)

Tento film som videla asi 80 krát a stále ma neprestal baviť. Krásny film s krásnou doprovodnou hudbou. Najviac ma zaujala Forrestova nevinnosť a jednoduché myslenie, ktorý človek by dokázal veľké veci keby nemal dobré srdce. Forrest bol jednoduchý človek, čo mu prišlo na um to urobil a vedel aký je rozdiel medzi dobrom a zlom. Asi do konca života si budem pametať myšlienku z tohto filmu "moje máma vždycky říkala: život je ako bonboniéra, nikdy nevíš co ochutnáš"