Strom života (2011)

Tento film rozhodne nieje pre každého, preto to treba brať s nadhľadom. Ten kto má rád zaujímavý dej, zápletky a podobné veci sa neuspokojí pri tomto filme. Skôr by som odporučila Strom života ľuďom, ktorí sú zameraný na vizuálnu krásu, pretože tento film dáva hlavne vyjadrenie podstaty života a Boha prostredníctvom krásnych opojných obrazov.

Rango (2011)

Strašná hovadina. Tuctový námet, tuctový scenár, absolutne nevtipné dialógy a trápna atmosféra. Jediné čo bolo na tomto animáku dobré bol hlas Johnny Deppa...

Vies et morts d'Andy Warhol (2005) (TV film)

Veľmi podarený dokumentárny film o kráľovi pop artu a veľokm umelcovi. Každý kto má aj nemá rád Andyho Warhola sa dozvie vďaka tomuto dokumentu mnoho skutočností o tomto umelcovi.

Faunův labyrint (2006)

Film veľmi silný, ktorý napriek tomu na mňa až tak nezapôsobil. Niektoré scény často postrádali logiku. Guillermo del Toro spravil múdro, že splietol Fantasy do Horroru, vďaka tomu nemôžme tento film zaradiť ako typický povojnový film. I keď nerozumiem prečo každý považuje tento film za totálne úžasný.

Barry Lyndon (1975)

Výborná réžia, stopáž trošku pridlhá, charaktery postáv výborne prepracované. Celý film mapuje cestu muža, ktorý napriek svojej darebáckosti dosiahne mnoho úspechov vo svojom živote a v spoločnosti sa dostane na veľmi vysoké miesto. Vďaka svojej chamtivosti, sebeckosti a nevďačnosti sa Barry Lyndonovi rozpadne život ako domček z kariet, pretože nikto si nevie udržať veľkú moc ku ktorej náhodne prišiel. Film je skôr o zamyslení nad životom než nejaká skutočná historická alebo vojnová výprava, preto neviem či sa milovníci historických a vojnových filmov uspokoja pri tomto diele.

Adela show (2010) (pořad)

Vždy som sa nasmiala na glosátoroch a ich hláškach, a to je hlavné, aby sa človek bavil. :)

Někdo to rád horké (1959)

Nestarnúca komédia s božskou Marilyn a dvoma chlapmi prezlečenými za ženy. Určite sa nikto nebude nudiť, stačí sa pozerať len na Marilyn a máte hotový filmový zážitok.

Šestý smysl (1999)

Film plný emócii a strachu. Réžia je doslova dokonalá, scenár prepracovaný a prekvapivé rozuzlenie na konci flimu je doslova dychberúce. Tvorbu pána režiséra Shyamalana ešte tak dobre nepoznám, ale po zhliadnutí šiesteho zmyslu hodnotím veľmi kladne. Režisér dbal i na tie najmenšie detaily, správna dávka strachu a mystérie. Jednoducho dokonalo vyvážený film so skvelými hereckými výkonmi.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Moja obľúbená trilógia :) Kde začať..herci sa na svoje role hodia ako ušití, špeciálne sa mi páčil výkon Geoffreyho Rusha a ten jeho božský darebácky hlas! Johnny Depp ako prechlastaný pirát vynikal najviac, ja neviem ako to ten chlap robí, ale zdá sa že každú postavu vie zahrať dokonale. Kto by vedel zahrať kapitána Jacka Sparrowa lepšie než Johnny Depp? Nikto..pretože Johnny je sám Jack Sparrow ;) Nevraviac o tom že tie dredy a šatka sa mu náramne hodia. Orlando musel rozpáliť lýtka nejednej ženskej, vrátane mňa ;D Keire to hodne svedčí a je vidieť že sa zrodila pre herectvo, čo sa týka celkového dojmu z tohto dielu, je to samozrejme zahájenie niečoho čo tu "ešte nebolo" a tie krásne efekty, more, rum a krásna atmosféra Karibiku. No skrátka, najlepšia uzemnená fantasy akú som kedy videla.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Bez dvojky Orlando Bloom a Keira Knightley som ovšem očakávala, že to nebude ono. Ano to nebolo ono, akurát sa mi páčili scény s morskými pannami, tá lovestory to proste zachránila. Mne však ide o vizualitu a musím povedať že po vizuálnej stránke sa mi ot hodne páčilo, kašlať na dej ak sú tam pekné obrázky ;) Johnny ako vždy bravúrne zahral Jacka Sparrowa, už len kvôli nemu sa oplatí pozerať pirátov.