Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Veľmi neštandartná rozprávka o neplánovanej "láske zo záhrobia". Veľmi sa mi páči Burtonov rozprávkársky štýl, pri jeho dielach môžeme presne vidieť čo prebieha v hlave Tima Burtona. I keď má film len 80 minút ani jedna minúta nieje nazvyš a ani jedna minúta nechýba. Tiež sa mi veľmi páči netradičný štýl animácie postáv, tmavá atmosféra, no napriek tomu nie strašidelná, a hravé dialógy, ktoré pojednávajú o problémoch života. Páči sa mi že sa Burton drží svojho štýlu.

Dracula (1992)

Príbeh veľkého muža, ktorý padol kvôli ľudskej zrade. Dokonalé spracovanie. Človek sa jednoducho nemôže prestať dívať. Kašlem na scenáristické nedostatky, kašlem na nie príliš dôveryhodné kulisy a nie príliš výrazné detaily. Dracula je sakra dobrý a na ten námet nemá jednoducho nič. Nech by to bolo akokoľvek spracované, akýkoľvek herci, aj keby to režíroval Jožko sused z druhej ulice, stačí sa držať námetu Brama Stokera a celý Twilight sa môže strčiť do tej najhlbšej riti.

Bonnie a Clyde (1967)

Na svoju dobu má tento film niekolko veľmi vydarených dramatických zvratov. Prvý zvrat pozorujeme, keď matka Bonnie vraví dcére, že zomrie skôr než ona. Druhý zvrat vidíme na konci keď Clydovi dôjde že sa chytili do pasti a venuje si s Bonnie posledný zasnený pohľad a následne sú rozstrielaní na sračky. Bonnie túžila vyvliecť sa zo stereotypného života čašníčky v nejakej pocestnej reštaurácii a tak zatúžila po lámaní pravidiel, akonáhle sa objavil Clyde v jej živote. Tí dvaja sa našli, tí dvaja spolu zomreli. Keď si Bonnie a Clyde uvedomili, že budú navždy prenasledovaní a nikdy nebudú môcť už žiť normálny život, zachcelo sa im vymazať všetky chyby. Lenže, už niet cesty späť.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Seriál Game of Thrones má v sebe všetko čo má mať seriál ktorý priťahuje diváka, silný príbeh, prekvapivo vyvýjajúci sa dej, požehnané množstvo sexu a krvi a ešte k tomu tá chladná stredoveká atmosféra dodáva celému filmu veľmi dôstojný feeling. Najväčšie prekvapenie bolo pre mňa keď Sean Bean zomrel ku koncu prvej série, to musel byť umierací debut Seana Beana.. :) Najoblúbenejšia postava jednoznačne Daenerys Targaryen (khaleesi).

Mechanický pomeranč (1971)

Vynikajúca násilnícka seánsa, tak by som charakterizovala tento Kubrickov film. Ach, Kubricka zbožňujem z celej duše, nikto nedokáže vniesť tolkú kontroverznosť, násilnosť a originalitu do filmu ako pán Kubrick! Nedokážem si pozrieť tento film bez toho aby som nepopíjala mlieko v podlhovastom priesvitnom pohári. Ikonický Alex deLarge a jeho škandalózne správanie v nepochopitelných 90´rokoch vo mne zanecháva vzrušené pocity vždy ked sa rozhodnem pozrieť si pomaranč. Škoda že Kubricka nikdy poriadne neocenili pre jeho majstrovské diela..

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Trilógia Pána prsteňov je podľa môjho názoru najkrajšie najprepracovanejšie dielo aké bolo kedy stvorené. Natočené podla predlohy úžasného Tolkiena, ktorému nikdy nechýbala fantázia, a nešetril ňou ani pri tomto diele. Príbeh je prosto dokonalý, kostými, jednotlivé scény a krajina je premyslená do poslednej bodky. Je to hotová pastva pre oči. Mám dojem že Peter Jackson nemohol vybrať lepším hercov do svojích rolí ako tých ktorých vybral. Obzvlášť by som vyzdvihla výkon Vigga Mortensena, ktorý sa do role vžil s takou chuťou že skutočne mal aj v reálnom živote isté stredoveké spôsoby. Toto dielo rozhodne ostane zapísané v histórii už len vďaka Tolkienovým úžasným knihám.

Nedotknutelní (2011)

Smiech striedal plač. Také boli moje pocity z tohto filmu. Veľmi silný námet, prirodzené obsadenie, a komediálna atmosféra. Vlastne si ani nepamätám kedy so naposledy videla takú úžasnú dramatickú komédiu. Prirodzený černoch a sympatický starší kvadruplegik, tá kombinácia znie možno divne ale pre tento film najlepšia možnosť. Veľmi silné.

Pátý element (1997)

Vcelku veľmi pekné, na svoju dobu farebné a hravé a tak trošku nevinné. Ale ten černoch Chris Tucker mi neuveriteľne liezol na nervy, trapák jeden.

Matrix (1999)

Tento film má bližšie k pravde než ako si myslíme.

Žena v černém (2012)

Človek si koleduje o infarkt ak ide pozerať tento horor. Atmosféra vynikajúca, námet trošičku tuctový ale ako horor nesklame ani v najmenšom. Najlepší bol koniec, lepší hádam byť ani nemohol, koniec zaručuje že film vám ešte dlho ostane v hlave.