Něco musí prasknout (1962)

Ono to mohol byť podarený filmík keby sa dokončil, taký hravý a humorný. Škoda ho škoda ho..

Klepáním se neobtěžuj (1952)

Veľmi presvedčivý výkon zo strany Marilyn. Jej božský hlas a nevinná tvár vás pohltia až si nakoniec neuvedomujete nič iné len ju.

Můj týden s Marilyn (2011)

Nepomôžem si, Michelle Williams mi tam nesadla ale asi bola tou najlepšou volbou do role Marilyn Monroe. Nikto nedokáže totiž zahrať Marilyn ako samotná Marilyn Monroe. Okrem toho, Marilyn nebola taká ako ju tam vykreslili, nebolo to na 100%...Marilyn bola extrémnejšia, mala rozdvojenú osobnosť, bola ako Dr. Jekyll a Mr. Hyde. V tejto snímke ukázali iba jednu jej osobnosť.Ten kto sa nenarodí v znamení blíženca to nepochopí. Ako obrovský fanúšik Marilyn Monroe, musím povedať že ma tento film neuspokojil :)

Mustangové (1961)

Povie mi niekto prečo preboha Clarka Gablea pomenovali Gaylord?

Umělec (2011)

A že ako som bola prekvapená, keď som zistila na začiatku že to je nemý film! Ale príjemne prekvapená! Na začiatku všetci šťastný, v jadre všetko fádne. Perfektne vystihnutá atmosféra 20. rokov, kopa naivných dievčat. Námet skvelý, originálny, šťastný!

Všemocný (2011)

Hmm Psychedelická honba za pilulkami, ktorú medzičasom vypĺňa pár svetlých chvíl, ktoré sú aj tak dosť odveci a mimo obrazu.

Obhájce (2011)

Tak tento film mal asi najlepší koniec aký som doposial videla. Veľmi ma potešilo, že to nebolo celé iba o kriminalite alebo o dráme, malo to ten správne neslušný šmrnc. I keď trošku sa mi zdalo, že niektoré veci tam nikto nebral vážne. Smrť vyšetrovatela Micka takmer vôbec nezasiahla a nevravím už o tom keď matka kriminálnika prišla za Mickom domov a strelila ho, Mick bol na druhý deň v pohode. Trošku tomu možno chýbala tá serióznosť. Ale ten koniec bol jednoducho parádny.

UFO: The Greatest Story Ever Denied (2006)

Tento dokument sa až príliš snaží byť dôveryhodný miesto toho aby predložil skutočné dôkazy. Ale určite je to lepšie prepracované a podložené ako ostatné dokumenty ktoré som v poslednej dobe videla.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Keďže som bývalý ex-fanúšík Twilight ságy, knihy som prečítala každú po 35x a dokonale poznám dej se vším všudy, viem o čom budem teraz hovoriť. Atmosféra knihy a reálna atmosféra , ktorú sa snažila Stephenie navodiť vo svojej knihe, malo dodať pre čitateľa pocit akejsi nereality, ktorú môže zažiť každý. úsvit podla knihy a úsvit podla filmu sa značne líši, úsvit mal ostať pri čisto čistej romantickej dráme, so štipkou hororového feelingu, ale Bill Condon povedala by som že naparodoval celý twilight v úsvite. Skutočne mi to prišlo ako reálna paródia na Twilight, aspoň v tej prvej časti. Druhá čať bola o niečo lepšia, malo to hlavu a pätu, v knihe to bolo trošku rozhádzané, a predovšetkým to malo ten náboj relálnosti a psychedélie. Bolo to vcelku zmiešané, akokeby prvá polovica úsvitu bola úplne iný film ako druhá polovica úsvitu...

The Runaways (2010)

Kristen to zahrala veľmi nefalšone, drsná Joan Jett vyzývavá Cherie Currie, od začiatku bolo jasné že sa niečo pokašle. Dakota má rezervy vo svojom hraní, dá sa povedať, akoby jej výkon Kristen držala. Pri počúvaní soundtracku nemôžte prestať kývať hlavou. Runaways sa odlišovali iba tým, že boli dievčenská skupina, to je všetko, Joan Jett mala byť od začiatku solová speváčka, ale možno práve Runaways ju vystrelili. Cherie Currie skončila nakoniec ako umelkyňa vyrezávajúca diela do dreva motorovou pílou, vdaka jej závislosti si pokašlala spevácku aj hereckú kariéru. Ach tie drogy..