Temný rytíř povstal (2012)

Myslím že veľa ľudí tento film hodnotí veľmi prísne, kvôli tomu že každý očakáva minimálne takú pecku akou bol Temný rytier. Ovšemže pokiaľ tvorci nevedia v čom tkvie úspech filmu, pokračovanie dobré neurobia. Ale Nolan vedel v čom tkvel úspech temného rytiera. Obsadil si svojich dvorných hercov, a začal tvoriť velkolepú poslednú časť úspešnej trilógie a tvoril to od srdca. A to je to čo iným režisérom chýba. Zanechal si svoj vlastný podpis. Mohli sme očakávať že táto časť bude očakávať mnoho zvratov, presne tak ako to má Nolan vo zvyku. Musím podotknúť že Joker mi sadol viac než Bane, ale to je u každého veľmi osobitý názor. Možno sa mi páčil Návrat viac než Temný rytier, pretože som nemala priveľké očakávanie. Ako priemerný fanúšik som sa tešila na pokračovanie bez toho aby som očakávala že to bude lepšie než Temný rytier. A ako priemerný fanúšik som dostala čo som chcela. Diváci v kine boli napnutí ako struny na gitare, priam nikto nedýchal v kritických scénách. Takú atmosféru som naposledy zažila v kine na poslednej časti Harryho Pottera.

P.S. Miluji Tě (2007)

Absolutne mi nesadol tento film. Niesom na romantické filmy a ani trochu somnou nepohli romantické listy a smutno romantický dej..

Doodlebug (1997)

Skvelé, zabil sám seba. Topánkou.

Fontána (2006)

Nemohol sa vyrovnať so smrtelnosťou..a nakoniec o mnoho tisícročí ďalej pochopil že so smrťou bojovať nemôže. Smrť mu vzala jeho najmilšiu. Považoval smrť za chorobu ako každú inú, slepo veril že dokáže nájsť liek. Veril tak silno, že zabudol na to kto je, a zabudol na to najdôležitejšie, na radosť a lásku. Pre mňa bola veľmi silná scéna keď sa Tomas napil zo stromu života. Takmer som ani nedýchala, aká autenticita z toho momentu sálala. Mimochodom soundtrack je neuveritelný, pri jeho počúvaní mám pocit že sa dostávam do iných dimenzií.

Rosemary má děťátko (1968)

Vynikajúce, najviac sa mi páči že to má aj celkom blízko realite, že to nieje len taký splácaný horror s kopou lakačiek a krvi. Má to logiku a dej je fascinujúco napínavý. Atmosféra sa točí okolo Satana a bosoráctva, a záporáci sú zrovna tí, na ktorých by ste to ani pri najmenšom nepovedali. Veľmi podarený a originálny kúsok.

Dokonalý trik (2006)

Velmi pekná podívaná, ale na môj vkus sa k tomuto filmu nehodilo toľko "nereálnych vecí", keby to bolo o trošku bližšie realite, to by bol dokonalý trik. Chcem len naznačiť že Nolan to sem tam s tou prešpikovanosťou a nevypočítateľnosťou preháňa, asi preto nepatrí medzi mojích oblúbencov.

Amadeus (1984)

Nemám slov, Forman natočil neobyčajný životopisný film o najväčšom klasickom skladatelovi všetkých dôb. Ukázal nám aký šialený Mozart bol, ukázal nám šialené zákutia Mozartovej mysle, ukázal nám skvelé dobové kostými a dodal tomu celému atmosféru dekadencie a nonšalantnosti. A najlepšie bolo že po celý film znela krásna klasická hudba, ktorú milujem z celej duše. Nedajte sa odradiť dlhou stopážou, každá jedna minúta stojí za to.

Gauneři (1992)

Začiatok bol fajn, ostatných 20 minút som sa nudila a zvyšok filmu bavila. Tarantinove premakané dialógy spôsobujú že sa cítite akokeby ste sedeli tam stými chlapmi a rozprávali si vtipné historky s nimi. Najprv netušíte o čo kráča, potom je vám to jasné, a potom sa všetci navzájom rozstrielajú. Klasický Tarantino, je to fajn film, perfektný zdroj hlášok, ale taký Pulp Fiction alebo Bastardov by som si pozrela radšej.

Vincent (1982)

Výborný náhľad priamo do hlavy Tima Burton a nahliadnutie do jeho sveta. Myslím že Tim Burton nás chcel touto krátkou rozprávkou vtiahnuť do jeho sveta fantázie a do jeho šedého vnímania sveta. Hlas samotného Vincenta Pricea dodal animáku tú pravú atmosféru. Decké fantastické svety sú tie najkrajšie a najhlbšie, to nám chcel Tim zdeliť.

Avatar (2009)

Avatar...Ma moc nechytil Obrázky sú to skutočne krásne aj celý ten svet ale..dej je tak predvídatelný a tak tuctový že viac snáď ani nemôže byť.. A nemám rada ani Jamesa Camerona ani hlavného Sama Worthingtona Príde mi to až príliš ospevované