Kokuhaku (2010)

Trošku ťažká téma, miestami na mňa film pôsobil proti srsti, avšak po vizuálnej stránke veľmi podarené a obsadenie tiež celkom sympatické. Obyčajne mám rada psychologické rozjímanie ale vcelku toto na mňa pôsobilo až príliš, pomstu vyrovnávať pomstou, celkovo tento typ vyrovnávania účtov nemusím.

Klip (2012)

Jedna hviezda za chytlavé srbské diskohity

21 gramů (2003)

Nemám rada keď prvú hodinku celého filmu netuším o čo ide iba kvôli tomu že pán režisér mal potrebu rozhádzať scény podľa takého algoritmu, ktorý je aj na matematiku príliš komplikovaný. Druhá polovička filmu mi prišla až príliš predramatizovaná a urevaná a z celého toho ma vlastne bolela hlava a pointa filmu mi vlastne niekde ušla, teda vlastne pointa sa našla krátko pred titulkami... Očakávala som že minimálne podľa hodnotenia ostanem so spadnutou sánkou ale neostala som vlastne toto je filmík fakt len pre tých ktorý sa uspokoja predramatizovanými scénkami...

Thelma a Louise (1991)

Najlepší road movie aký som kedy videla! Susan Sarandon a Geena Davis jednoducho parádne zohraná dvojka, vynikajúci filmík o dvoch ženských, ktoré si chcú len výjsť na výlet a vypadnúť trochu zo svojich životov, ále zvrtne sa to na parkovisku niekde v Texase a plésk, začína sa útek a boj o slobodu. Ukážkový film mapujúci cestu dvoch inak mimoriadne sexi drsných žien, ktoré robia neplechu a šarapatu všade kam vkročia, oku ulahodí aj mladý Brad Pitt, ktorý sa na chvílu objaví v pár scénkach. Thelma a Louise ma ani na chvílu nenudili, ba priam vo mne vyvolávali adrenalín vzrušenie z krásnej krajiny Strednej Ameriky. Paráda.

Vrána (1994)

Tento film môžme kludne považovat za kultový a veľmi originálny. Nieje to len tak obyčajný akčno-fantastický film, má v sebe niečo čím sa zápíše hlboko do divákovho vnútra. Tajomná smrť protagonistu samozrejme dodáva ešte väčšiu autenticitu originálnému deju. Okrem iného sa mi páčila rockerská agresivita a atmosféra ktorá sa vznášala vo filme po celý čas, ale naopak mi veľmi vadila a frustrovala prílišná "tmavosť" filmu, miestami som mala problém vizuálne rozoznať scény práve kvôli tej tmavosti.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Film mi prišiel mierne falošný, emócie príliš hrané, miestami príliš presýtené nárekom. Malo aj svoje svetlejšie chvíle, priateľstvo medzi Shmuelom a Brunom, také detské, také naivné..Avšak jediné čo mi tento film ukázal je zákon, ktorý platil odjakživa, to jest pre každú sviňu sa varí kotol v pekle, a hajzelský herr Komandant tak prišiel o to čo on sám bral ostatným..

Interview s upírem (1994)

Jeden z najlepších filmov o upíroch, už len na charizmatického Brada Pitta a Antonia Banderasa by sa dalo nehybne pozerať celé hodiny. Tento film má v sebe niečo, bez čoho by nebol tak dobrý, a tým niečím je bolesť, emócie, živé emócie, ktoré sme mali možnosť zhliadnuť v úpirskych očiach. Celým filmom sa vznášala temná a ľahko erotická atmosféra, ktorá diváka doslova pohltila. Čo ma sklamalo, bol koniec, od ktorého som čakala omnoho viac, preto dávam 4*

Vampire Hunter D (2000)

Japonské filmy niesu môj žáner, avšak upíry po Japonsky mi sadli aj nesadli. Lovestory kde sa upír zamiluje do ľudskej dievčiny, to si zaslúži pochvalu. Ibaže rádoby námet, kedy poloupír ktorý sa rozhodne byť dobrý a biť svojich upírskych nepriateľov a nakoniec sa snaží zachrániť ľudské dievča, to je len predsa trochu tucťák. Ale tak parádne spracovaný tucťák že si menej ako 4* nezaslúži.

Nehynoucí láska (1994)

Takže, film sa mi páčil najmä vďaka Beethovenovej hudbe a výkonu Garyho Oldmana. Presne tak si predstavujem Beethovena, tak ako ho zahral Gary Oldman. Film ma bavil, smutná lovestory musí zasiahnuť srdce každého romantika. Ak by som mala porovnávať s Formanovým Amadeom, Amadeus bol predsa len o niečo lepší pretože tam mal tú iskru, ten väčší podpis skladateľa než nesie v sebe tento film. V Amadeovi nechal Forman vyniknúť Mozarta ako práveho šialeného génia, tu pri Beethovenovi Bernard Rose trochu zahatil jeho genialitu, aj napriek tomu že obaja i Beethoven i Mozart boli velkí geniálny blázni.