Zvrácený (2002)

Skutočne zvrátený a prevrátený film. Film, ktorý hovorí iba o sexe a zvrátenosti. Asi najbrutálnejšia scéna znásilnenia aká kedy bola natočená sa odohráva práve tu. 15 neskutočne srdcervúcich minút. Príbeh ako sa steba môže stať obeť iba kvôli jednej chybe, kvôli jednej minúte, jednej sekunde. Mimochodom, Bellucci vôbec nie je dobrá herečka..

Princezna Mononoke (1997)

Dokonále zobrazenie harmónie a rozporov medzi ľudmi a prírodou. Princezna Mononoke je film o krutej (ne)realite, chytí vás to za srdce, donutí porozmýšlať a myšlienka filmu vám bude v hlave znieť ešte dlho. Mononoke je skvost medzi Japonskými anime.

Bambi (1942)

Farebná, úprimná a krásna rozprávka. Popri šťastnom živote v lese môžeme vidieť aj akú katastrofu spôsobí človek keď vstúpy do prírody so zlými úmyslami. Správne namixované emócie s reálnym životom. Dokonalá kombinácia. 98%.

Moucha (1986)

Určite vo mne The Fly vyvolal také pocity, ktoré u mňa žiaden iný Sci-Fi horor nevyvolal. Môj filmový zážitok bol skutočne sklučujúci, nechutný a zanechal vo mne veľmi depresívne pocity. Najhoršie bolo pozerať sa na to ako Brundlemucha v poslednej scéne splynula s teleportizačnými dverami (?!) Mňa by to jednoducho nenapadlo, hocčo iné ale nie splynutie s teleportizačnými dverami! A okrem toho som bola skutočne zvedavá čo sa stane s dieťaťom v Roonie. Ako som si všimla tak aj viacerí majú problém dať 5*, niejaký ten pocit ktorý vo mne mucha zanechala ma núti si to už nikdy znova nepozrieť.

Earth (2007) (TV film)

No krása, naša planéta je tak krásne miesto s tak rozmanitými a krásnymi druhmi života, a aj tak si to radšej všetko zničíme, všetko kvôli peniazom...

Třída číslo 402 (1999) (seriál)

To bolo detstvo keď som prišla zo školy domov, zapla supermax a hltala triedu číslo 402..."říkej mi Ismael"

Na vlásku (2010)

Veľmi energická rozprávka s nie rovnakým modelom Disneyoviek - princ-nešťastie-šťastný koniec. Konečne niečo na čom som sa zasmiala. Hudba trošku priemerná hoci sa to dalo počúvať, grafika bezkonkurenčná, ale koniec príliš jednoduchý. Celkový dojem vo mne ostal veľmi kladný.

Mrazík (1964)

Väčšiu klasicku nepoznám, Mrázik je jednoducho súčasť vianoc.

Jeden den (2011)

Veľmi romantické miestami komediálne, na začiatku mi prišlo hranie Jima Sturgessa velmi umelé a až do polky filmu som mala z neho ten pocit. Skutočne sa to rozbehlo až vtedy ked Emmu zrazil kamion, bolo to veľmi brutálne ale zdvihlo ma to zo sedačky (tak ako aj ostatných, ktorý sedeli v kinosále), potom to bol skutočne smutné, a velmi reálne.

Lví král (1994)

Veľmi príťažlivý príbeh, skvelý námet, skvelé farby, toľko emócií! Hakuna Matata :)