Tajemný muž (2012)

Výborný thriller s dost překvapivými dějovými zvraty. Určitě ale logicky obhajitelnými a povedenými. Kanadská příroda krásná stejně jako Jessica Biel. Určitě jeden z nejlepších žánrových filmů poslední doby. Hodnocení bych viděl minimálně o 10% výš.

Virtuozita (1995)

V jistém ohledu kopírování Demolition Mana, ovšem ne tak zdařilé. Russell Crowe skvělý, Denzel jako klaďas taky ujde, ovšem jinak dost divné. Bez těchto dvou by to asi stálo za vylišprdel (nemyšleno hrubě).

Kouzelníci (2013)

Ten konec (myslím úplný konec) :D :D :D. Jinak docela mi to přišlo jako píčování (mysli kritika) Crisse Angela v podání Jima Carreyho. Mě se to líbilo, takže to malé hodnocení moc nechápu.

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

No nevím. Pro děti příliš drsné a temné, pro dospělé zase příliš naivní a fádní. Dětští herci mi příliš sympatičtí nebyli, hlavně ten kluk. Holka, která měla rty jak Angelina zase moc přechytřelá (koukal jsem teď na fotky z jejích nových filmů a vyrostla z ní fakt kočka). Dospělí se zde jak už to u podobných filmů bývá chovají jak pitomci a dětem nenaslouchají a i nejjasnější situace nepochopí (to mě u těchto filmů vždycky hrozně štve). Přesně to ve filmu popisuje i Jim Carrey, který mimochodem tuto blbost svým proslaveným mimickým uměním zachraňuje (a Bohdan Tůma zase řádí, výbornej dabér). Bez něj by to bylo na jednu hvězdu. Přidat se k němu může maximálně Meryl Streep, která je taktéž výborná, ale prostoru moc nemá. TO JE SMĚŠNÉ, VIOLET JE 14, NEMŮŽE SI VÁS VZÍT. MŮŽE, POKUD K TOMU SVOLÍ JEJÍ PORUČNÍK. A KDO JE TO? ANO, JÁ. NAJDI SI TO, KNIHOMOLE.

Majestic (2001)

Opět výborný Darabont. Je jasné, že řada lidí byla zklamána, protože na Shawshank a Zelenou míly se zkrátka dost obtížně navazuje, ale pro mě to Frank dokázal. Tentokrát si vybral scénář, který kombinuje McCarthyovské antikomunistické procesy 50.let, ztrátu paměti a návrat ztraceného syna do malého městečka. Zvlášť atmosféra oného městečka je skutečně skvostná (je vidět láska Darabonta k dobovým filmům). Když navíc Jim Carrey předvede opět jeden ze svých vynikajících dramatických výkonů (jeho závěrečná konfrontace s povahou Luka je skvělá - ano, dalo se vytušit, že to takto dopadne, to mi ale výsledný dojem pokazit nemůže), není o plný počet nouze. PS. Ten jeho otec byl super postava.

Nitro Circus (2012)

Skuteční borci. K Jackass bych je nepřirovnával, protože ti se snaží o zábavu o věci kazit, kdežto Pastrana a spol chtěji všechno dokonalý. Jejich live vystoupení musí být úžasný.

Pro jedno kousnutí (1985)

Průměrná komedie s začínajícím Jimem Carreym, který hraje normálního kluka, ale párkrát již dá vzpomenout na grymasy, kterými se později proslaví. Dále můžete čekat typické 80s atmosféru, skvělou titulní píseň, dost hezkou Carreyho přítelkyni a pár skutečně úsměvných scének (sprcha, tanec na hallowenské párty). Celou dobu jsem to měl na 3,5 ale kvůli dost trapného závěru nakonec dávám tři. Na debut v hlavní roli ale určitě nadprůměr což dokázují i poměrně vysoké tržby.

Charlie Bartlett (2007)

Anton Yelchin jako chytrej sympaťák, miláček střední školy, který všem radí a prodává prášky, ale sám tak úplně neví, co si se životem počít. Určitě nadprůměrná komedie/drama ze středoškolských lavic.

Atlas mraků (2012)

Určitě jeden z nejlepších filmů loňského roku. Nejlepší asi ne, protože zrovna vloni se těch parádních kousků urodilo opravdu hodně, ale mezi TOP 5. Šest výborných příběhů, každý úplně jiný. Při prvním seznámení jsem se trochu ztrácel, protože střih mezi příběhy je někdy velmi rychlý, ale to asi tak po půl hodině přestalo a zbytek stopáže už jsem mohl chrochtat blahem. Ty tři hodiny utekly jako voda. Skutečně, nudit se nebudete ani na minutu. Úplně nejvíc mě asi zaujal ten příběh z budoucnosti, který byl opravdu silný jak příběhově, tak emočně, tak plný bravurních efektů a pak to historické drama, ve kterém byl úžasný Tom Hanks. Ten měl samozřejmě stejně jako ostatní herci rolí několik, tady byl ale skutečně skvělý a od Vojína Ryana nebo možná Trosečníka jsem ho neviděl v takové formě (jak herecké, tak fyzické). Samozřejmě nelze opomenout nejkrásnější čtyřicátnici Halle Berry, Hugo Weavinga či Jima Broadbenta. Parádní filmový zážitek.