Návrat vražedných rajčat (1988)

S hodnocením vysoce nesouhlasím. Ano je to píčovina, ale výborná píčovina. Jedno z nejlepších béček, co jsem za poslední dobu viděl. Film se vůbec nebere vážně, dělá si prdel ze všeho a ze všech včetně sebe samého (nejvíc jsem se asi nasmál, když štábu dojdou peníze na natáčení, a tak během dalších minut herci neustále proklamují značky a výrobky - viz vědec s nápisem Pepsi na zádech pláště :D). Rajčat zde moc není a první díl jsem neviděl, ale myslím si, že tak vtipný nebude. Navíc jako bonus super kunda a mlaďas George Clooney s dlouhým černým hárem.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Výborné sci-fi. Dovolím si říct i dost originální, přestože se inspirace najde (viz Terminátor apd.). Bruce Willis po dlouhé době v dobré roli, Levitt už je etablovaná hvězda první třídy, což i zde potvrdil a jako bonus navíc moje oblíbenkyně, krásná Emily Blunt v roli drsné farmářky. Kdyby režisér dostal trochu víc prostředků, možná by se Looper stal legendárním, takto lepší čtyři.

Neodvolatelná mise (2000) (TV film)

Po trochu nudném úvodu (ale vzhledem ke stopáži opravdu krátkému úvodu) začíná jít do tuhého. Jak postupuje čas, atmosféra je opravdu napjatá, no a konec, přestože není nic vidět, masakr. Pachuť studené války je z toho cítit na míle daleko, což je určitě velké plus a vůbec si nedokážu představit, jak se cítili lidé, kteří v 60. letech viděli originál. To by muselo vyřešit asi moc hodně panáků. Přece jen tomu ale něco malinko chybí a televizní háv (i přes vynikající herecké obsazení i výkony) se nezapře. Nakonec dám 4 body, jelikož podobně laděný snímek "Den poté (1983)" mě dostal přeci jen o trochu víc.

Vyšší škola strachu (1987) odpad!

Totální kravina a jeden z nejhorších hororů, co jsem kdy viděl. Atmosféra strachu nulová, vraždy vysloveně stupidní a trapné (i na tu dobu), masky katastrofální (když srovnám třeba se starší Noční můrou, ten rozdíl je diametrální), casting musel dělat snad sfetovanec, protože takhle příšerné herecké výkony jsem neviděl ani v telenovele. Nebudu lhát, že mě nalákalo jméno George Clooney. Chtěl jsem vidět film z dob, kdy ještě nebyl slavný a tady i na imdb to vypadalo, že bude hrát hlavní roli a ejhle. Za pár minut byl pryč. PS. Když teď pátrám v hlavě, tak snad mě napadá ještě horší horor, co jsem viděl, a to ten Texaský masakr s McCounaghym. Tento jediný klad však hvězdičku nepřinese.

Nebezpečná metoda (2011)

Na rozdíl od uživatele Marigolda, já nesdílím názor, že scénář s dialogy jsou tak svižné, vtipné a inteligentními. Mě přišli spíše zdlouhavé, nudné a ačkoliv inteligentní asi ano, nic moc mi neříkali. Takže buď jsem hloupý já (což je dost dobře možné), nebo jsou dialogy zbytečně složité, nebo byly až tak moc nudné a zdlouhavé, že mě to po chvíli úplně přestalo bavit poslouchat a nevěděl jsem, kdo a kde zrovna hovoří. Kdybych si měl zvolit mezi tím, vidět tenhle film ještě jednou, nebo radši jít na přednášku ze statistiky, zvolil bych tu statistiku.

Jeho veličenstvo Minor (2007)

Mě to nepřišlo tak hrozný, jak je to hodnocený. Úlítlý, netradiční, neortodoxní, úchylný ano, ale nenudil jsem se. Hlavní postava je totální magor, stejně jako všichni ostatní. Lidé, kentauři, koně a prasata tu souloží mezi sebou nebo i se stromy. Hlavní ženská postava Klítie tu ukazuje před veřejností svá bujná ňadra, které si pak ještě nechá Minorem cucat (stejně mám dojem, že ten herec tu roli vzal jen kvůli této scéně), ten Minor nejdřív jen chrochtá, pak i mluví, no prostě blázinec. Musí se ale nechat, že ta Klítie (to jméno se do filmu hodí :D) je neskutečná kunda, koukal jsem na její galerii a v dalších filmech se mi už tolik nelíbila, ale tady asi i tím, jak je zvrhlá je prostě neskutečná a člověku hned musí stát, jakmile se objeví na scéně (což se mimochodem přihodilo i Minorovi). Každopádně chápu, že to není pro široké masy a ohromným kasovním neúspěchem se J.J. Annaud defakto pohřbil. PŘÁTELÉ, LHÁL JSEM VÁM O NÍ, LHAL. VÝSOSTI, KRÁL NELŽE, KRÁL DĚLÁ DĚJINY. JEHO LŽI SE MĚNÍ NA HISTORICKOU PRAVDU.

Satan (2006)

Nevědět, že tu hraje Vincent Cassel, tak bych ho ani nepoznal. Jeho vidlák Josef se žlutýma zubama a neustálým přiblblým úsměvem byl ale ztvárněn skutečně dokonale. Nebýt jeho, bylo by to skutečně o hovně, jelikož ostatní jak kladné, tak záporné postavy to je teda děs. Mohla to ještě zachránit to turecká rajda, ale kozy neukázala, takže to nezachránila. Za Cassela 2,5, jinak by po tom neštěklo ani štěně.

Velký blázinec v malém hotelu (1999)

Takhle nechutnej závěr jsem v žádný komedii snad neviděl. Pousmál jsem se všeho všudy tak čtyřikrát, jinak to byl děs. Oba hlavní představitelé jsou totálně nechutný, a to ne zrovna v dobrém slova smyslu.

Královna Alžběta (1998)

Ten konec byl jak z Kmotra. Jinak rozhodně velmi dobré historické drama s výtečnou Cate Blanchett.

Byt (1996)

Je zajímavé, že americký remake "Miluj mě, prosím" má o 1% lepší hodnocení, než francouzský originál. Kdo by si to byl pomyslel. Jelikož jsem remake viděl již několikrát, byl jsem ochuzen o všechno to napětí, což je škoda. Co se tedy týče srovnání těchto dvou filmů, plus Bytu vidím určitě v hereckém obsazení hlavní trojice. I když mám Hartnetta poměrné ráth, tak Vincent Cassel je prostě charismatičtější i lepší herec. U psychotiček bych to taky viděl na vítězství Romane Bohringer (ale jen o ty její prsa :D). Největší rozdíl vidím v Lise, kde Diane Krueger mě moc nezaujala, kdežto Monica Bellucci je nejen výborná herečka, ale hlavně je neskutečně sexy a naprosto Vincenta chápu, že s ní během natáčení začal chodit. Naopak plusem Miluj mě prosím je lepší střih scén a přehlednost děje a konec. Ano, ptáte se, on napsal konec? Jistě, zde můžeme vidět nehollywoodský syrový, drsný a hodně nepředvídatelný konec, kdežto v druhém případě očekávaný Happy End. Když bych nevěděl, jak děj probíhá, taky bych se určitě přiklonil k první variantě, nicméně tím, že jsem to viděl již hodněkrát, tak nemůžu. Nemůžu hlavně z důvodu, že zdejší konec mi nepřijde moc logický (přece když je Lisa Maxova životní láska, vykašle se kvůli ní na cestu do Tokya a na svou přítelkyni, celou dobu ji hledá jak blázen a na poslední chvíli se na ní vykašle a dá přednost psychotičce, tak to zkrátka nemůžu pochopit, to prostě nedává smysl a korunu tomu dá tím, že nakonec neskončí ani s tou, ale se svou původní přítelkyní, takže je to sice nečekané, ale mě sem prostě více pasuje ten Happy End z amerického remaku, který je logickým vyústěním věcí, což u jiných romantických filmů není obvyklé). Takže suma sumárum, hodnotím Byt stejně jako remake s tím, že o to jedno procento víc dám Miluj mě, prosím.