Průvodce k rozpoznání tvých svatých (2006)

Ze začátku mě to moc nebralo a těch vulgarismů bylo až zbytečně moc. Postupně jsem se do příběhu ale dokázal vžít a od druhé poloviny mě to i začalo bavit. Samozřejmě linie z minulosti byla určitě zajímavější. Nejvíce mě bavili scény s Chazzem Palminterim, který hraje opět "chlapa, kterej doma velí". Za zmínku určitě stojí výborný songy včele s New York Groove. A PS - dostat doživotí za tento čin mi přijde dost drsný, nebýt to chudinské dítě ale zbohatlické z Manhattanu, s největší pravděpodobností by se ani před soud nedostal. Zkrátka spravedlnost pro všechny. PPS - tím samozřejmě nechci snižovat Antoniův skutek, který si vězení zaslouží, ale doživotí a v tolika letech?

Jak jsem se stal psem (2006) odpad!

Když jsem byl malý, tak Disney produkoval výborné rodinné a animované seriály či filmy (např. moji i dnes oblíbení Kačeři se strýčkem Skrblíkem), ale poslední dobou je produkce tohoto studia dost mizerná. Dnešní děti téměř nemají na co se podívat. Chundelatý pes je prostě i na rodinný film určený dětem až moc naivní, až moc klišovitý a až moc idiotský. Allen se chová je pitomec, snaží se dát přednost rodině před kariérou a dát jí dohromady (jak americké), Glover je asi vůbec rath, že ho někam obsadili, ale nechápu co v takovém shitu dělá Downey. Prostě nehorázná kravina, které nemůžu dát ani jednu hvězdu.

Zabít tiše (2012)

Já žiju v Americe. A v Americe jsi na všechno sám. Amerika není země, je to jen byznys. A teď mi kurva zaplať. Svatá pravda.

Trhák pana Bowfingera (1999)

Vůbec jsem nečekal, že když se na konci 90. let sejde Steve Martin s Eddie Murphym může z toho být dobrý film. A hle, opravdu je. Je to takový film o filmu, ale o tak neskutečně hovadském (už ten název Těhotný déšť mluví za vše :D), že se budete od srdce smát. Murphy je v obou ze svých rolí opravdu skvělí, Steve Martin je mi vůbec poprvé sypmatický a Heather Graham je správná děvka, která se snaží prosadit za každou cenu. Pro mě opravdu až nečekané překvapení, doporučuji. PS - vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby se takovýto film stal v USA skutečně hitem :D.

Perníkový dědek (1998)

Možná jsem to už kdysi psal, ale pro mě je Robert Altman nejpřeceňovanějším režisérem, kterého znám. Snad žádný z jeho filmů se mi nelíbil, nechápu, že jsem jich viděl už tolik. Vždycky mě k němu dokope výborné herecké obsazení. Rovněž nechápu, proč v každém jeho filmu hraje tolik slavných herců. Tady se pokusil o trochu netradiční dílo podle novely ověřeného Johna Grishama, ale opět se mu to nepovedlo.

Divoši (2012)

Výborné akční krimi s opravdu povedeným hereckým obsazením, kterému dominuje především neskutečně sližký Benicio Del Toro (to určitě berte jako kompliment). Hlavní trojice je taky dobrá, chlapi určitě ocení krásnou Blake Lively, která si tu především ze začátku užívá s jedním, pak s druhým a pak i s oběma. Hm. Samotný příběh i jeho vedení mi silně připomíná Tarantina, což mi vzhledem k tomu, že jsem jeho fanoušek určitě nevadí. Působí poměrně nepředvídatelně, moderně a řada scén je dost brutálních. Viděl jsem DC. Určitě všem doporučuji.

Italské námluvy (1994)

Velmi krásná Marisa Tomei, velmi krásné prostředí italského venkova a opět jako vždy výborný Downey. Na poli romantických filmů určitě nadprůměr.

Obhájce pravdy (1989)

Další z řady velmi dobrých soudních dramat. Škoda, že ne až tolik známý, což je trochu s podivem, když přihlédnu k hercům.

Feťáci (1987)

První vynikající výkon Roberta Downeyho v jeho zajímavé kariéře. Možná i pro významné zkušenosti s kokainem byl ten výkon tak oslňující. Každopádně je škoda, že se i přes svůj velký talent dokázal opravdu naplno prosadit až o 20 let později.

Zpátky do školy (1986)

Další z řady výborných 80s komedií. Musím přiznat, že do této doby jsem o Rodneym Dangerfieldovi vůbec neslyšel, ale ten chlap je prostě boží. Už dlouho jsem se u žádné komedie tak nezasmál. Jasný, že to není nic převratného, ale pobaví, a to tak že dost a to je pro mě hlavní. Zlatá léta ztrávená na vejšce. "Jsou referáty, které jste odevzdal vaše? No, nemůžu lhát Deane Martine. Ano, to jsou! :D