Dick Tracy (1990)

Takové poněkud netradiční dámy a pánové porotci. Mě to taky nenadchlo, nýbrž tržby hovoří zcela jinak. Fandil jsme Al Pacinovi, překvapivě :D

Konkurenti (1992)

Herecký koncert většiny zúčastněných. Bravo, bravisimo!

Lymelife (2008)

Povedený americký nezávislý film, odehrávající se v poklidném předměstí, zaujme propletenými vztahy dvou rodin.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Hulk nikdy nepatřil mezi mé oblibence. V Marvelu mám jiné. Například Iron Mana, takže potěšil konec s Downeym. Navíc William Hurt tu vypadá jako můj bývalý učitel z vejšky, kterého jsem neměl rád.

Zjizvená tvář (1983)

V té době ještě scénárista Oliver Stone sepsal vypiplaný scénář, kterého se ujal Brian de Palma, jenž do hlavní role obsadil Al Pacina. Nikdo by se na roli arogantního a cílevědomého uprchlíka z Kuby, který začal od píky a vypracoval se až na samotný vrchol drogovému byznysu nehodil lépe. Charakterově úplně odlišná postava než v Carlitově cestě. Filmařsky skvostné, za dlouhou stopáž jsem byl rád, prostě není co vytknout. Nechápu akademii, že tento film neodměnila minimálně nominacemi. To mi hlava nebere a asi nikdy nepobere. NEJLEPŠÍ HLÁŠKA - Frank Lopez: Poslouchej, Tony.. Nezabíjej mě, prosím. Tony Montana: Já tě nezabiju. Frank Lopez: Díky. Tony Montana: Uhni. Manolo, odpráskni toho ničemu!

Autor! Autor! (1982)

Al Pacino v rodinné komedii? I tohle funguje. Al zde hraje divadelního autora, což je mu dost blízké, protože jeho láska k divadlu je všeobecně známá a v dramatičtějších scénách opět exceluje. Tu jeho manželku předpokládám za matku roku nezvolí.

...a spravedlnost pro všechny (1979)

Výborný režisér Norman Jewison tentokrát spojil síly s Al Pacinem, vzal si na mušku americký soudní systém a výsledkem je nejlepší soudní drama, které jsem kdy viděl. Jak je zde již mnohokrát zmiňováno, závěrečná Alova řeč je naprosto strhující, je to jeden z mých nejintenzivnějších filmových zážitků. Ten soudce byl hajzl už od pohledu. Bohužel ani napopáté z toho oskárek nebyl. NEJLEPŠÍ HLÁŠKA - Arthur Kirkland: Dál se tu píše, že když se vás zeptali, co tam děláte, tak jste odpověděl: "Já o tý loupeži v taxíku nic nevím." Jak jste věděl, že k nějaké došlo? Ralph Agee: Pořád někdo někoho přepadává.

Barevný závoj (2006)

Romantické drama o britském bakteriologovi a rozmazlené paničce, kteří se vezmou (aby nezůstala rodičům na krku), odjíždí do šanghaje, kde je mu nevěrná. On na to přijde a dá ji vybrat buď zostuzení a rozvod nebo odchod s ním do jedné vesničky, kde řádí cholera. Samozřejmě si vybere to druhé. Až tam začíná krásný příběh a vzájemné sbližování, který je dokreslen nádhernou čínskou krajinou. Poté přijde velmi očekávaný závěr, jediné co jsem mohl tipovat je, kdo z nich onemocní.

Psí odpoledne (1975)

Druhá spolupráce Pacina a Lumeta. První půlhodina mi spíš připadala jako komedie. Al Pacino, John Cazale a ještě jeden týpek z druhých Čelistí se rozhodnou vykrást banku. Potom si to týpek z druhých čelistí rozmyslí a odejde. Hodně vtipná je scéna, jak Al ničí kamery. Mezitím přijíždí na scénu policie a i když v bance stále panuje skoro až přátelství mezi Pacinem a rukojmími, pomalu to začíná vřít v Cazalem (pozn. jeho filmy mají na csfd asi nejvyšší průměr ze všech herců). Výborný film, ale abych byl opravdu upřímný, přišlo mi to nakonec delší než by mělo. Od půlky jsem se chvílemi nudil.

Kmotr II (1974)

Skvělé pokračování. Mě osobně se první díl líbí více, ale chápu, že se mnoha lidem líbí více druhý. Snad jediný film, ve kterém Alovu postavu nemám rád.