Serpico (1973)

Přesně jak je napsáno v obsahu, boj jednoho proti všem, To je tento film. Když jsem si obsah četl, vybavil se mi Training Day, ale nakonec s tím moc společného nemělo. Bylo úžasné, kolikrát Al během dvou hodin proměnil svou vizáž. Postupem času už jsem si říkal, tak se k nim přidej, ať se ti nic nestane, ale i když stalo, tak jsem rád, že nepodlehl. Nemůžu říct, že to byl jeden z nejlepších Pacinův výkonu, protože to bych musel tvrdit skoro o každém, ale mrzí mě, že když už vybojoval Globus, tak Oskar z toho nebyl. Zajímalo by mě, jestli se u policie po uvedení snímku něco změnilo, v tu dobu to bylo určitě hodně odvážné a přelomové.

Strašák (1973)

Dojemný příběh dvou lidí z okraje společnosti, kteří se náhodou potkají uprostřed ničeho a stanou se z nich nejlepší přátelé. Každý má svůj cíl a minulost. Musíte jim fandit.

Kmotr (1972)

Geniální mafiánský snímek, který udělal s Ala a Francise Forda hvězdy první velikosti. Třihodinový příběh italské mafiánské rodiny Corleonů se stal zaslouženě nejlepším v daném žánru (spolu s pokračováním samozřejmě). Kromě skvělé režie, hudby, výpravy a všeho dalšího bych rád vyzdvihl výkony dvou hlavních postav. Marlon Brando v podle mě své nejlepší roli šéfa rodiny, sípajícího a vypadajícího o 15 let starší podává vskutku famózní výkon (škoda, že poté tolik ztloustl a začal hrát v některých dost špatných filmech viz Dr. Moreau), stejně jako Al Pacino, který se mi líbil ještě více. Pozorovat, jak se jeho postava vyvíjí, od jeho příjezdu z války, kdy s rodinou nechce mít nic společného až po konec, kdy nechá zabít všechny své protivníky a chová se hrubě ke své ženě, to stojí za to. Ještě, že Coppola Paramount přesvědčil. Úplně nejvíce z celého filmu se mi líbí jak se Michael dívá při pohřbu otce na své protivníky, z toho běhá mráz po zádech. Jediné, kdy jsem se jen opravdu malilililinko nudil bylo při intermezzu na Sicílii.

Panika v Needle Parku (1971)

Druhá role Al Pacina, první hlavní a hned absolutní uznání. Mám rád filmy a narkomanech, ale tento vybočuje. Je syrový, realistický a dost depresivní jako většina jemu podobných, to co ho dělá zvláštím je to, že v něm není hudba a kličkování. Jen skvělé herectví Ala a Kitty. Přesto třeba Rekviem se mi líbí více. Nicméně není pochyb, že mladá generace v čele s Pacinem, De Nirem či Nicholsonem vzala na začátku 70.let Hollywood rázně útokem.

40 let panic (2005)

Sice dlouhá, ale skvělá oddychová komedie v hlavní roli s plachým troubou Stevem Carellem (takovej kožich :D), kterého musíte mít rádi, stejně jako jeho kamarády Rogena a Rudda, kteří se mu snaží najít slečnu. Dvě hodiny skvělého sexuálního humoru. Hrozně se mi líbila scéna, kdy v obchodu sbalí Carell Elizabeth Banks, tam jsem čuměl jak to na ní vybalil. Navíc Catherine Keener je v 45 nádherná baba. Na imdb hodnocení o 10% větší. NEJLEPŠÍ HLÁŠKA - David: Víš, jak jsem poznal, že jsi gay? Máš rád Coldplay.

50x a stále poprvé (2004)

Je pravda, že inspirace "Hromnicemi" tam je, to však nic nemění na faktu, že tento film patří k těm nejlepším, jaké má Adam Sandler na seznamu. Je to příjemná romantická komedie, která nenudí a odehrává se v nádherném havajském prostředí. Jen mi tu vadil Sandlerův kamarád Schneider.

6. den (2000)

Podprůměrné Arnoldovo sci-fi. 2,5*

60 sekund (2000)

Koukám, že hodnocení není nic moc, což jsem ani nečekal, protože je pravdou, že scénář není zrovna výstavní, ale já nemůžu jinak. Pro rychlá auta mám slabost, stejně tak pro Nicka Cage z let 95-00 (předtím ani potom již ne), Angelinu (ovšem ne jako blodnýnu), "Otto" Roberta Duvalla a "Sphinxe" Vinnieho Jonese. Výborné hlášky, potěší spojení se mladého a starého gangu v jeden cíl a závěrečná honička ve Fordu Mustang Shelby GT500, což je jedno z nejlepších aut, které kdy spatřilo světlo světa. Prostě a jednoduše, parádní akční podívaná! NEJLEPŠÍ HLÁŠKA - (V autoškole.) Donny Astricky: Ty prostě nemůžeš řídit! Tak jako já nemůžu nikdy plavat! A proto taky nikdy nelezu do bazénu, víš?

8MM 2 (2005)

Toto má být jako pokračování 8mm? Vůbec nevím, co má s prvním dílem společného. Snad jen erotické prostředí a nahrávku, tentokrát ne vraždy, ale trojky. Úplný otřes to není, ale kdyby se to nejmenovalo 8mm 2 tak by po tom asi neštěkl ani pes.

8 MM (1999)

Joel Schumacher po Volném pádu opět ve vynikající formě. 8mm je hodně drsný thriller, takové já můžu. Skvělá atmosféra a prostředí z pornoprůmyslu a to z toho nejzvácenějšího. Byla, nebo nebyla to vražda, to musí soukromý detekvit Nick Cage zjistit. Postupem času se pro něj případ stává stále více osobnějším. Závěr je pak naprosto strhující a musím říci, že už dlouho jsem hlavního padoucha nenáviděl tak, jako tady. Hnusný, zvrácený bastardi. 5*