Prodloužený víkend (1978)

Tenhle film nám názorně ukáže, že zahrávat si s přírodou se nemá. Hlavně se k ní nechovat tak, jak to dělala zdejší manželská dvojice. To vás potom také může potkat trest. No rozhodně je to originální, což vždy dokážu ocenit, nicméně znova bych to asi vidět nechtěl. I když mám rád filmy odehrávající se v přírodě a s málo herci, rozvláčné tempo tohoto kousku na mě nezapůsobilo.

Sežráni zaživa (1976)

Tobe Hooper, tvůrce megakultu Texaského masakru, bývá někdy též označován jako tvůrce jednoho filmu. Když pominu Poltergeist, což byla spíše Spielbergova práce, tak jsem to do dneška mohl vlastně potvrdit. Mimo Texasu jsem viděl 6 jeho filmů a všechno byli buď sračky, nebo maximálně průměr. Říkal jsem si ale, že na začátku kariéry po svém úspěchu mohl navázat a to také udělal. Tohle byla totiž pecka. Ne pro každého, to přiznávám, ale mě nadchla. Opět buranský horor jako v "Texasu", naprosto bizarní postavy včetně toho majitele motelu, ten byl ještě o tisíc levelů výš, do toho krokodýl, kosa, mlha, mrtvá opice a pes, holčička z Halloweenu, holka z "Texasu", nadrženej Freddy Krueger, tři páry koz, no co víc si můžeš přát? Opravdu Hooper v sobě toho úchyla nezapře a to je dobře. Nevím, proč potom začal cpát do filmů nadpřirozeno a celkově začal točit takovej trash. P.S. Ještě zkusím Panoptikum.

Kdo by se odvážil zabít dítě? (1976)

Ačkoliv jsem viděl první remake, tento film je mnohem lepší. A to i přesto,nebo možná právě proto, že je o 25 minut delší. Skvostný originální námět, znepokojivá atmosféra prázdného ostrova (až na děti), fantastický závěr. Dojem mi kazili jen dva hlavní představitelé, kteří mě oba děsně štvali.

Druhá míza (2015)

Možná nejlepší Alův film tohoto desetiletí. Na roli vyhaslé rockové hvězdy se vyloženě hodí. A když mu změní život po několika desetiletích objevený dopis, adresovaný mu od samotného Johna Lennona, film nabere na obrátkách. Al chce skončit s koncertováním, zabydlí se v zapadlém hotelu v New Jersey, kde se seznamuje s místní manažerkou, začíná znova psát písně a střetává se s dospělým synem, kterého nikdy předtím neviděl. Prolínání vážných dramatických momentů s těmi komediálními se daří dokonale, Pacino vypadá v 75 naprosto fantasticky a charisma z něj tryská na všechny strany. Jsem moc rád, že můj nejoblíbenější herec i na stará kolena dostává takto skvělé role. Jednoznačný palec nahoru.

Stepfordské paničky (1975)

Rozhodně lepší než remake. Za prvé je Katharine Ross mnohem hezčí než Nicole Kidman, za druhé méně afektovaná a za třetí mi je svým chováním výrazně bližší. Ale i tím, že tento snímek má takovou tu tíživou mysteriózní atmosféru a není to komedie jako Ozův remake, i tím si získává body navíc. Konec v obchoďáku nemá chybu.

Zabít Gunthera (2017)

Tohle je smutný osud kdysi největšího akčního herce, mého dětského idolu a dříve i reklamy na americký sen. Arnolda stejně jako všechny ostatní herce dohnal věk a už zkrátka nemůže hrát role, co hrál v 80. a 90. letech. Tak občas zkouší něco vážnějšího (Maggie, Aftermath), ale jeho herecký rejstřík není takový, aby takovéto role zvládal. Poté, co si splnil sen a stal se nejslavnějším kulturistou všech dob, nejlepším akčním hercem všech dob, ve své době též nejlépe placeným a nakonec i kalifornským guvernérem přišel konec jeho mandátu a on se vrátil po 10 letech k herectví. Bohužel čas jde neúprosně dopředu a diváci už na něj tak nějak zapomněli a jeho nové akční filmy už nebyli kasovními hity. Tím pádem o něj vlivní producenti ztratili zájem a on tak nyní musí brát chtě nechtě role ve sračkách, o které (jak někdo trefně napsal) by si před 15 lety neopřel ani kolo. A to že Arnold jezdí na kole hodně. Jsem velmi zvědavý, jak dopadne nový Terminator, do kterého bude opět mluvit James Cameron. Já doufám, že dobře. Pokud ne, je s Arnoldovou kariérou bohužel definitivní ámen. Ale stejně si borec Árný.

War Machine (2017)

Pěkná válečná satira. Brad vypadá (i se chová a mluví) jak retard, ostatní se na něj snaží dávat pozor. Jako komedie to funguje dobře, když se však občas přejde na vážnější notu, je to už o poznání horší.

Čaroděj ze země lží (2017) (TV film)

Pohled do světa začátku finanční krize, kdy spadne klec na jednoho vychcánka z Wall Street. Nevím, jestli to nebyl jediný odsouzený z dob krize, i když jeho případ s ní přímo nesouvisel. De Niro je samozřejmě skvělý a o několik tříd přehrává zbytek osazenstva. Konec je poučný (na rozdíl od Vlka z Wall Street) a třeba alespoň jednoho dalšímu podobnýmu vychcánkovi ukáže, co by se jemu a jeho rodině taky mohlo stát. HBO chválím.

Hořký život komika (2016)

Film, ve kterém De Niro naplno zúročil svůj v novém století objevený komediální talent. Jako sprostý stand up komik je naprosto úžasný, kreativní a též dost vznětlivý. S tou bradkou mu to navíc dost sluší.

Žhavé Alpy (1974)

Německá Alpská taškařice. Ve vesnici, kde je pár zajímavých chlapů, za to plno mladých krásných povolných slečen by chtěl žít asi každý chlap. Nebo každý úplně ne, ale já určitě. Ty dvě sestry jsou navíc neskutečně rajcovní. Jedinou jejich chybou je to, že byly na sexuálním vrcholu v 70. letech a neznali ještě žiletky nebo brazilskou depilaci, Protože na ty bobry se fakt nedá dívat.